34 451

nejsme jen čísla

Novinky.cz zřídily tento web jako místo vzpomínky na oběti pandemie nemoci covid-19, aby do historie nevešly jen jako tragické číslo. Máte-li zájem přidat vzpomínku na blízkého, který Vám během pandemie zemřel, napište nám o něm pár řádek a pošlete jeho fotografii na covid@novinky.cz. Potom čísla dostanou jména.

Prohodit barvy

František Štěpka

81 let
milující manžel, otec, dědeček a i pradědeček

Chci Vám představit mého dědečka Františka Štěpku. Úžasného muže s velkým srdcem, který nadevše miloval svou rodinu.

Narodil se v r. 1939 před začátkem druhé světové války. S mou skvělou babičkou tvořili pár přes 50 dlouhých let.

Dlouhou dobu se staral o mou těžce nemocnou babičku do poslední chvíle než 28.08.2020 zemřela na selhání srdce. Byl to milující manžel, otec, dědeček a i pradědeček.

Bohužel v polovině září onemocněl koronavirem. Po měsíci a půl vše vypadalo nadějně. Pak ale dostal zápal plic v kombinaci s koronavirem. I přesto se nevzdával a měl vůli žít. Bojoval ze všech sil do 8.12.2020 kdy nemoci podlehl.

Byl to skvělý člověk a velký bojovník. Byl pro mě jako táta a i dnes se mi o něm ve snech zdá. Pro mě to je nejsilnější muž, kterého jsem poznala. Naučil mě být silným člověkem a bojovat do posledního dechu. A za to mu budu navždy vděčná.

Milujeme tě a stále s mojí maminkou a bratrem vzpomínáme, dědo.

Vnučka Veronika.

Jiří Smetana

74 let
manžel, tatínek, dědeček, kamarád....

Tati, nejvíc mne mrzí, že jsi měl tolik plánů a chtěl jsi tolik žít. Kam jsi přišel, bylo tě plno, rozverný jako malý kluk. Tvoje energie byla nakažlivá, na svůj věk jsi toho zvládl hodně, pracovat na zahradě, rozvážet úrodu svým blízkým, hlídat vnoučata, věnovat se kultuře, šlapat po horách, zajímat se o politiku.... Když jsi onemocněl, myslel sis, že to zvládneš, my také, ale mýlili jsme se.

Nezapomeneme....

Katka

Saša Frýbert

57 let
Manžel, táta, děda, bratr, tchán, strýc, švagr, zeť, kamarád

Byl má celoživotní láska, seznámili jsme se před čtyřiceti lety. Měli jsme požehnaný život a plánovali jsme, co všechno budeme společně dělat... pracovat, cestovat, zahradničit, radovat se.

Saša byl laskavý, pracovitý a štědrý. Skvělý táta, zábavný děda, milující a rozmazlující manžel. Zodpovědný a spolehlivý v práci. Onemocněl na svůj svátek 27.2. 2021, začalo to škrábáním v krku, následovaly vysoké teploty a převoz do nemocnice na kyslík. Pak byl přeložen na plicní JIP, po několika dnech přišla naděje – stav se mírně zlepšil.

Další den nastalo prudké zhoršení, umělý spánek. V sobotu jsme se mohli přijít rozloučit a další den 21.3. 2021 Saša zemřel. Po celou dobu v nemocnici, než byl uveden do umělého spánku, jsme spolu komunikovali, poslední slova, která mi řekl, byla: „Drž se.“

Byl moc statečný. Je to téměř pět měsíců a stále je to hodně těžké, někdy je to k neunešení. Chybí mi, chybí dětem, vnoučatům, chybí celé rodině i přátelům. Chybí mi tolik, že jsem se rozhodla oslovit touto cestou ženy, které jsou v podobné situaci a chtěly by se o svou bolest, o své pocity podělit a třeba se navzájem podpořit. Pokud ano, napište mi na sasa.frybert@email.cz.

Saša zemřel v podivné době, kdy je celý svět vymknutý z kloubů, v době, kdy může snadněji než jindy zemřít kdokoliv z nás.

Marie Marešová

69 let
Maminka

Moje maminka paní Marie Marešová která se nedožila svých 70 narozenin. Mou milovanou maminku jsem si v lednu 2020 přestěhovala k sobě abych se o ní se svou rodinou mohla postarat. Byli jsme sousedky.

Říkala že je u nás spokojená a nic jí nechybí. Když vbřeznu propukl koronavirus tak jsme jezdili na výlety do přírody a zvládli jsme všichni v pořádku celý rok 2020. V lednu 2021 jsem se bohužel nakazila i s dcerou. Můj manžel a maminka byli negativní i když maminka byla také nastydlá.

V osudný den kdy měli jet s manželem na kontrolní test tak už se bohužel nevzbudila. Bohužel už se nikdy nedozvíme co se stalo protože mi bylo řečeno že se pitva nedělá jelikož je mnoho úmrtí.

Moc mi chybí a navždy ji budu milovat a nikdy na ni nezapomenu.

Lenka Kalousová.

Gustav Ivanič

81 let
Skvělý otec, dědeček, bratr a strýc... 

Odešel dne 30.1.2021 na jednotce intenzivní péče v Chebu, kde téměř 14 dní statečně bojoval s covidem.

Miloval svoje vnoučata, přírodu, byl nadšený rybář, veselý člověk. Velký příznivec sportu všeho druhu, zejména hokeje a kopané.

Chybí nám tady...

René Kassay

55 let
Bratr, strýček, partner

Náš milovaný bratr René, zemřel na Covid jedenáctý den, po přijetí do nemocnice v Písku. Byl opravdu činorodý, zábavný a obětavý, nejen pro rodinu, ale i kamarády a přátele.

Miloval život a uměl si ho užít.🖤Moc nám chybí.

Zůstal nám tady jen jeho pejsek Freddy.😢

NEZAPOMENEME.

Helena Tomášková

85 let
Maminka, sestra, babička, prababička

Naše babička byla vždy plná elánu, síly a pochopení..... dokud nebyla poslána svou lékařkou do nemocnice, kde se nakazila covid-19. Téměř tři týdny byla hospitalizovaná v Chomutovské nemocnici, kde svůj boj prohrála.

Milá babičko.. stále se nedokáží smířit s tím, že už tady nejsi.
Už nikdy neuslyším jak mi říkáš Gabrielko.
Je to tak strašně těžké bez tebe.
Už nás nikdy neobejmeš, nepohladíš.

Moc nám všem tady chybíš.
Zůstali jen vzpomínky na tebe a v srdci žal.

Za celou naší rodinu.
Vnučka Gábina

Jindřich Šmerda

70 let
milovaný manžel, tatínek, tchán, dědeček, bratr, švagr, strýc a zasloužilý hasič

Náš tatínek patřil mezi zasloužilé hasiče. Ve svých 18. letech v roce 1968 vstoupil do Sboru dobrovolných hasičů a od samého počátku svého členství až do své smrti věnoval práci v hasičstvu velkou část svého života. Dlouhých čtyřicet let vykonával funkci strojníka v jednotce, podílel se při likvidaci mnoha požárů, povodní a jiných mimořádných událostí. 23. let vykonával funkci preventisty sboru a okrsku Ostrava 4. Stal se vedoucím mládeže a pod jeho vedením mladí hasiči opakovaně dosahovali předních umístění jak v krajských, tak i celostátních finálových soutěžích. Vykonával funkce velitele soutěže, či hlavního rozhodčího. Náš tatínek byl nositelem mnoha vyznamenání, mimo jiné medaili Za zásluhy o výchovu a Řádem sv. Floriána. Svou celoživotní prací přispěl k rozvoji dobrovolného hasičstva, za což mu byl udělen v roce 2015 v centru hasičského hnutí v Přibyslavi starostou SHČMS titul Zasloužilý hasič.

Čest tvé památce, náš drahý tatínku!

Roman Rambousek

62 let
milovaný partner, profesor českého jazyka a literatury a výtvarné výchovy

Láska neumírá.....to jen lidé.

Můj partner Roman byl nejlepším člověkem mého života. Zdravý, plný života, elánu, energie a společných plánů do budoucna.

Boj se zákeřným COVIDEM prohrál nečekaně 17.3.2021. Stále tomu nemůžu uvěřit. Měli jsme se moc rádi. Kéž bych mohla vrátit čas.....

Romane, děkuji za Tvou lásku a krásný život s Tebou. Moc mi chybíš. Zůstalo po Tobě obrovské prázdno, bolest a spousta slz.

Mám Tě ráda, navždy zůstaneš v mém srdci.

Helena

Květa Mičánová

70 let
maminka, babička a prababička

Naše babička, která měla tuhý kořínek a až na pár drobností byla zdravá, bojovala se zákeřným Covidem dlouhé týdny.

Od konce února do onoho večera, kdy na nádvoří Pražského hradu hořely svíčky jako památka obětím pandemie. Babi odešla za dědou...

Anna a Jaroslav Heřmanovi

81 let / 82 let
Do poslední chvíle byli samostatní, usměvaví, starostlivý a pro všechny by se rozdali.

Přišlo to neuvěřitelně rychle. Ani v nejhorších snech jsme si nedokázali představit, jak tato zákeřná nemoc dokáže paralyzovat celou naší rodinu.

28.12.2020 nás opustil náš milovaný, starostlivý a vždy usměvavý dědeček. Bral nás na kole na výlety a jezdil s námi autobusem. Nic pro něj nebyl problém a vždy uměl poradit.

3.1.2021 nás opustila naše milovaná babička. Už nikdy nebude čekat v okně a vyhlížet a mávat na nás. Byla jsi výborná kuchařka, organizátorka a skvělá babička.

Moc nám chybíte. Ta bolest je tak veliká a nikdy na vás nezapomeneme.

S láskou celá rodina

JIŘÍ KOPECKÝ

63 let
manžel, tatínek, dědeček, kamarád, slušný a hodný chlap

Dne 4.4.2021 ve 20:23 hod se nám navždy změnil život. Na odd. ARO v Thomayerově nemocnici zemřel kvůli oboustrannému zápalu plic můj milovaný manžel. Slušný, dobrý a zručný chlap, který si dokázal poradit s jakoukoli prací.

Boj o svůj život prohrál po 14-ti denním připojení na plicní ventilaci v umělém spánku, covid mu zničil plíce z 85%. Díky vstřícnosti primáře jsme se s ním mohly s dcerou rozloučit a naposledy pohladit.

Vytouženého důchodu, kdy se chtěl věnovat vnoučatům a svému koníčku RC leteckým modelům, si užil 7 měsíců. Po 34 letech společného soužití jsme byli téměř jedno tělo a jedna duše, již nikdy nebude nic jako dřív.

Chci Ti poděkovat za vše co jsi pro nás udělal. Cítím obrovskou prázdnotu a bolest, bezmoc, beznaděj, nespravedlnost ......

Nikdy nezapomeneme

S úctou a láskou za rodinu manželka Mirka

Josef Matějka

73 let
Milovaný manžel, tatínek, dědeček

Koronavirem se nakazil při hospitalizaci v nemocnici. Protože někdo, kdo o tom rozhoduje, rozhodl, že pacienti se testují jen na vstupu, ale v průběhu hospitalizace a na konci již nikoliv.

Ani tomu největšímu covidovému popírači bychom nepřáli, aby viděl svého blízkého umírat na ARO v umělém spánku bez možnosti s tím cokoliv udělat.

Není dne, kdy bychom na našeho milovaného tatínka, manžela, dědečka nevzpomněli - chybíš a budeš chybět do konce našich dní.

Manželka Hana, dcera Hana, vnuk Pepík

Jan novotný

64 let
milující přítel, tatínek a skvělý kamarád

Milující přítel, tatínek a skvělý kamarád, zemřel náhle.... v nedožitých 65 let, 13. 3. 2021 na mé narozeniny. V 5 ráno ho odvezla rychlá, dopoledne jsme spolu mluvili, vtipkoval, koukal na televizi... a v 5 odpoledne mi volal lékař smutnou zprávu...

Byl stále zdravý plný elánu a kam přišel vše rozzářil... Tolik mi chybí 🥺 a stále to moc bolí....

Vladimír Trávníček

72 let
milovaný tatínek

Milující tatínek, který 21 dní bojoval o život.

Bohužel svůj boj prohrál 26.1.2021.

Stále vzpomínáme a nikdy nezapomeneme.

Jan Říha

78 let
milující manžel, otec, dědeček, pradědeček, bratr, strýc

Život ho bavil. Měl rád svoji rodinu, přátele. Miloval svůj les. Když se nadechl jeho vůně, jakoby číslo, které představovalo jeho věk, nemělo žádný význam. Stromy se pod jeho rukama měnily na úhledné hranice dříví a úroveň jeho pracovního tempa představovala vysoce položenou laťku mladším generacím. Od žádné práce nedokázal odejít, dokud nebyla hotová. Jediné, co ho trápilo, byly kyčle. Aby se mu alespoň částečně ulevilo od bolestí, dostal poukaz do lázní. Lázeňská péče svůj účel splnila, ale pátý den od návratu byl hospitalizován jako covid pozitivní s oboustranným masivním zápalem plic. Za dalších pět dní, dne 4.11. 2020, svůj souboj o život prohrál.

Za všechny, kterým chybíš
Petr

Martin Rybáček

50 let
Svobodný invalidní důchodce, jediný syn pozůstalé matky, výborný kamarád, bratranec

Přes svůj zdravotní stav se snažil pomáhat, rád chodil na tůry po blízkém i vzdáleném okolí. Měl rád svoji maminku a pejska, se kterým chodil na procházky. Přes životní nepřízeň zůstával optimistou a zvláště při objevování Toho, který nás miluje nade vše. Schází nám a vzpomínáme.

Zdeněk Vlk

72 let
Manžel, tatínek, dědeček, tchán, kamarád 

Můj milovaný tatínku, cítíme nepopsatelnou bolest, smutek ,vztek a zároveň úlevu, že už Tě nic nebolí. Stále nemůžeme uvěřit, že Tě nikdy neuvidíme.❤️

Tak moc jsme doufali, že se to zlomí a stane se zázrak ❤️ Ale nakonec všechny sny zastavil Covid 6.3.2021. Je to moc smutné a bolavé, když odejde navždy milující manžel, táta! A ke všemu SVĚTOVEJ TÁTA! Byl to BOREC!!!

Miluji Tě, taťko a vždycky budu!!!! Posílám velikou pusu tam nahoru.
Tvá Gábi ❤️

S láskou v srdcích na Tebe stále myslíme, moc nám všem chybíš!!! Jarka, Gábi, Zdeny, Jana, Daniel, Maty a Claudi.

KAREL KAMPAS

56 let
manžel, tatínek, syn, bratr, zeť, švagr, strýc, starosta obce Loděnice

Dne 01.04.2021 dotlouklo srdce laskavého a milého člověka, mého manžela Karla Kampase, a to v pouhých 56 letech. V polovině února začal mít příznaky virózy, bohužel 23.02.2021 se potvrdila nákaza covid - 19. Nejprve bojoval doma a poté 27.02.2021 byl převezen do Fakultní nemocnice v Brně.

Každý den jsem do nemocnice volala, abych zjistila manželův zdravotní stav. Zprávy z nemocnice nebyly příznivé. Dne 11.03.2021 manžela převezli do nemocnice u sv.Anny v Brně na ARO. V tu dobu již byl v umělém spánku a připojen na umělou plicní ventilaci. V nemocnici u sv. Anny byl připojen na mimotělní oběh. Shodou špatných okolností se začaly přidávat komplikace a stav se nelepšil.

Já a manželova sestra jsme měly možnost se dne 31.03.2021 přijít s manželem rozloučit, i když jsme v ten moment netušily, že je to opravdu naposledy, co manžela vidíme živého. Věřily jsme stále v zázrak, že se něco stane a manžel se začne uzdravovat. Bohužel v noci 01.04.2021 přišla zpráva nejhorší, a to, že manžel zemřel.

Nedá se slovy popsat, jak moc mě, Ondráškovi, všem z rodiny a také všem, co Tě měli rádi chybíš. Odešel jsi náhle, plný života a plánů, které už neuskutečníš. Budeme se snažit Tvoje plány, které jsi měl, naplnit. Už nikdy nezmizí ta velká bolest v srdci, to prázdno po Tobě, co tu zůstalo.

Stále na Tebe myslíme a milujeme Tě, tak, jako jsi miloval Ty nás. Láska smrtí nekončí. Nikdy na tebe nezapomeneme. S láskou Tvoje manželka Lenka a syn Ondřej, jménem celé rodiny.

Jiří Hančl

63 let
milující manžel, táta a děda, dobrý kamarád, výborný houslista, odborník na keramické glazury

Covid mu vzal dech a zastavil srdce 7.5. 2021.

"Já budu žít na věky, 
na druhým břehu řeky,
kterýmu z nouze říkám čas.
A nemusím se sázet,
že ti tu budu scházet,
až řekneš, s tebou to šlo snáz..."

Žít na věky budeš v našich srdcích...❤❤❤ 

Milující žena Ivona, dcery Ivona a Kamila, vnoučata Adélka a Kubík

Dalibor Štolba

56 let
manžel, tatínek, dědeček

Můj manžel, byl skvělý chlap, který miloval mě, své děti a vnučku, která byla pro něho sluníčkem.

Zemřel 7.4.2021 po čtyřech týdnech, během kterých statečně bojoval a my věřili a doufali, že vše dopadne dobře.

Moc nám všem chybí. Děkujeme Ti, že jsi tu pro nás vždycky byl. Budeš navždy v našich srdcích a bude po tobě neskutečně prázdno.

Milujeme Tě na vždy.

Za rodinu manželka Pavlína.

Branislav Krajčík

55 let
Manžel, tatínek, bratr, dědeček.... hodný člověk.

Manžel byl člověk se srdcem na pravém místě, jenže bohužel ho měl moc velké. Nemoc Covid 19 uspala jeho srdíčko 25.2. 2021 navždy. Zemřel doma, ve své posteli v sevření mé ruky.

Byl to chlap, který nikdy nezkazil žádnou legraci, jeho úsměv mě vždy dokázal rozesmát. Hodný a obětavý, s vášní pořád něco vařit. Gentleman s úsměvem. Těžko se píšou slova, když přes slzy na ně nevidíte...

Chybí mě i dceři Bei každý den.
Doma je velké ticho.... 

"Chybí mi tvé objetí Branečko"

Pavel Táfl

72 let
milovaný dědeček, manžel, otec, bratr a strýc

Tyto řádky se mi píší velmi těžko. Měl si za sebou už nespočet zážitků a příhod. Vždy jsem rád s napětím poslouchat Tvé historky z cest nebo z vojny. Nic nenasvědčovalo tomu, že by těchto historek už nemělo dále přibývat. S Tvým věčným optimismem a úsměvem na tváři. Ještě z lůžka v nemocnici si do telefonu povídal a plánoval stanování s vnoučaty.

Bohužel stalo se nejhorší. Odešel si nečekaně, měsíc před tvými narozeninami. Narozeniny jsme slavili bez tebe, vzpomínka na tebe však byla s námi.

Děkuji Ti, i za oba sourozence, že si tu byl. Za všechno dobré co jsme spoluprožili.

Chybíš nám
Těžká to slova, odpočívej v pokoji.
Vnuk Petr

JAROSLAV PAVLÍČEK

71 let
Milující manžel, bratr, strýc

Vždy pomáhal druhým, ale sobě pomoci nedokázal. Boj se zákeřnou nemocí prohrál 9. 3. 2021. Nikdy nezapomeneme.

Jan Novotný

65 let
Milující tatínek, přítel a kamarád

Odešel nám náhle člověk plný elánu, radosti ze života a neuvěřitelného vtipu. Tatínek miloval lidi, humor a svoji rodinu. Byl to člověk plný pokory, lásky, pochopení, který měl vždy úsměv na rtech. Jako záchranář zachraňoval životy téměř 40 let. Byl to nejlepší Táta na světě, vždy mě rozesmál a ze špatného dne udělal ten nejkrásnější..

Taťka by chtěl, abychom stále sršeli vtipem a optimismem. Jsem nesmírně vděčná, že jsem mohla mít někoho jako byl on za svého tátu. V každém z nás zanechal spoustu smíchu, elánu a radosti.. Tak tyto věci pojďme šířit dál, dnešní svět to potřebuje. Potřebuje víc Honzů Novotnejch.

Karel Krupa

73 let
manžel, otec, děda a kamarád

Všichni okolo předpokládali při jeho zdraví a vysokém věku jeho předků, že nás všechny přežije. Bohužel Covid si ho našel a tak mu během pár dnů přes všechnu péči na konci listopadu 2020 v nemocnici v Mostě podlehl.

Vzpomínáme a nezapomeneme na věčného „nervního“ optimistu.

Jaroslava Kellerová

49 let
milovaná sestřička, maminka, babička, tetička a kamarádka

Moje milovaná sestřičko Jájo, musím se s tebou ještě jednou rozloučit, neboť stále nemohu uvěřit, že už nikdy nepřijdeš na kávu, neuslyším tvůj smích, neuvidím tvé veselé oči, neochutnám tvoji bábovku a nepojedeme spolu na výlet.

Odešla jsi náhle. 3.2.2021 ti byl potvrzen covid-19 a 16.2.2021 jsi usnula a už tě nikdo  nedokázal vzbudit. Bylo to tak náhlé, bolestivé, zdrcující a nečekané. Nikdy to nepochopím.

Vždyť jsi tu mohla být ještě několik desítek let, vidět svá vnoučata vyrůstat, těšit se z dalších. Užít si s nimi-byla pro tebe vším a tvůj svět se točil kolem nich. I plánů bylo co jsi chtěla prožít se svým Jirkou, s rodinou i s přáteli.

Jájo přišli jsme o báječnou, obětavou sestřičku, ženu, maminku, babičku, tetičku a kamarádku.

Nikdy na tebe a společně prožité chvíle nezapomeneme.
Chybíš nám. Sestra Iva.

Josef Zuzaník

70 let
Milující manžel, otec, dědeček

Celý život myslel spíše na druhé, všem se snažil pomáhat. Bolest stále neodchází. S jeho odchodem se vše změnilo.

Moc nám chybíš.

Zdeněk Omamík

68 let
milující manžel, tatínek i dědeček

Zemřel 6.12.2020. Byl to vynikající a milující manžel, tatínek i dědeček... Půl roku bojoval s pooperačními potížemi a když už byla velká naděje.. byl umístěn do rehabilitačního ústavu kde se nakazil covidem a po pětidenním boji mu podlehl ..moc se těšil domů, kam už nikdy nepřišel...

Moc nám chybí!!! :-( klid jeho dušičce.

Rostislav Švéda

Svůj život žil rád! Naplno si užíval jeho radosti i starosti. Miloval svoji rodinu a rád se pochlubil úspěchy svých dětí. Vždy zůstane v našich srdcích...

Tomáš Beneš

57 let
Partner, kamarád, sportovec, soused, parťák

Tomáš byl prostě osobnost, nebroušený diamant.

Chlap se zlatýma pracovitýma rukama, Pan řemeslník, výborný elektrikář, ale i zahradník a stavitel.

S nadšením sportoval, hrál basket, nohejbal, tenis. Zbylo po něm nepochopitelné prázdno, když 28.2.2021 po velmi krátkém průběhu nemoci zemřel. Myslíme na Tebe, Tomáši. Chybíš nám...

Kamarádi 28.2.2021 život otočil stránku .Zemřel muž mého života...Vždy Tě budu milovat, jsem pyšná ,že jsem mohla být Tvou partnerkou. Nemohla jsem se s Tebou rozloučit, ale naše srdce jsou spolu.

Zůstáváš mou krásnou vzpomínkou.

S láskou a bolestí v srdci Martina.

Ruth Hálová

94 let

Skvělá, vitální žena, jedna z Wintonových dětí. Aktivně žila i po 90 letech života. Bohužel Covid do této její aktivity silně zasáhl a 28. dubna 2020 ve věku krásných 94 let, zemřela.

Dagmar Vaculková

70 let
Milovaná maminka, babička, sestra, teta a úžasná kamarádka.

Moje maminka byla ten nejúžasnější člověk byla vždy obětavá, laskavá, upřímná, hodná, na světě.

Nebyla jen další číslo covidu 19.

Maminka odešla rychle bez rozloučení 18.3. 2021 v Hodoníně. Nemocnice TGM Hodonín. Letos by oslavila 71 let. Vždy se bála, že se nedožije ani 70. Chtěla je oslavit ve velkém stylu jen covid-19 jí to bohužel nedovolil.

Velmi chybí jediné dceři, která jí z celého srdce milovala a moc jí chybí. Strašně chybí vnukům, kterým se celým svým srdcem věnovala. Už nikdy mi neřekne, jak moc mě má ráda, co spatně jsem udělala. Každé ráno jsme spolu pili kávu. Už nikdy si ji s ní nedám. Nikdy už to nebude stejné. Ta bolest se nedá slovy vyjádřit. Všem se změnil celý život bez ní.

Vždy nám budeš moc chybět.

Magda Svobodová

73 let
nejmilejší manželka, maminka, babička a teta

Naše mamka byla ta nejlepší maminka a babička pod sluncem.

Vždy se starala o teplo rodinného krbu a všichni se v její přítomnosti cítili šťastní. Všude ji měli rádi pro její milou, přátelskou a veselou povahu.

Vnoučatům věnovala všechen svůj čas, lásku a péči. Byla jim nejmilejší a nejlaskavější babičkou. Vařila jim, hrála si s nimi, uspávala je, četla pohádky a zpívala písničky. S vnoučaty byla nejšťastnější.

Poslední dobou říkávala Musíme tady, dědo, ještě pár let pobýt, abychom se o ta naše štěstíčka postarali, abychom ještě viděli, jak jdou na střední a třeba i na vysokou školu. Do kroniky, do které léta zaznamenávala život celé rodiny, si na začátku roku 2021 zapsala: Tak ať je ten nový rok lepší, než ten minulý. To si přejeme všichni, tak to snad bude fungovat. A hlavně ať jsme zdraví!

To se jí bohužel nesplnilo. V dubnu se při kontrole zlomené ruky v nemocnici nakazila covidem. Po několikadenních horečkách a zhoršené saturaci byla 25. 4. 2021 převezena do nemocnice, kde s touto zákeřnou nemocí bojovala 2 týdny. Jsme vděční, že jsme maminku mohli navštívit na oddělení JIP ještě těsně předtím, než byla uvedena do umělého spánku. Po dalších čtyřech dnech se jí 11. 5. 2021 zastavilo srdíčko.

Mamko, my všichni Ti vzkazujeme: Díky, naše nejmilejší, za ten čas, který jsme s tebou mohli prožít. Byly to nejkrásnější roky našeho života, bylas to nejlepší, co nás v životě potkalo. Víme, že teď už nás sleduješ tam odtud, kam zajisté patříš, mezi anděly. Odtud na nás budeš dohlížet a ochraňovat nás, dokud se tam spolu znovu nesetkáme.

V našich vzpomínkách zůstaneš navždy. ❤️❤️❤️

Za celou rodinu Tvoje dvě milující dcery Táňa a Magda

Květa Nováčková

68 let
Maminka tří dcer, babička sedmi vnoučat, teta, kamarádka, ochranitelka opuštěných pejsků...

Ing. Květa Nováčková. Odešla výjimečná osoba, která vždy myslela víc na druhé něž na sebe. Moc nám chybíš mami.

Marie Kavašová a dcera Pavla Nováková

84 a 63 let
naše milovaná maminka a naše ségra

Maminka zemřela 31.3.2021 a Pavlí 16.4.2021....

Mamince bylo 24. 3. 84 let a sestře 1.4. 63 let... Naštěstí se už jedna o druhé nedozvěděly a nyní jsou spolu. Zůstala tady obrovská prázdnota a zoufalství, a vztek na praktiky, kteří nás neléčili doma, ale jako mantru používali větu, až se zhorší dýchání volejte rychlou, ale to už bylo pozdě.....

Zůstaly zde pravnoučátka, vnoučata, děti, sestry, manžel.... Navždy vás budeme milovat...

Za všechny Majda a Pavel děti a sourozenci.

Zdeněk Vraspír

53 let
milovaný a drahý tatínek, dědeček, bratr, partner a laskavý a dobrý kamarád a kolega

Dne 17. března 2021 odešel od nás milovaný, pracovitý a obětavý člověk nejen pro nás blízké ale i pro svoje občany a milovanou obec. Srdce našeho milovaného tatínka Zdeňka Vraspíra se zastavilo a kniha jeho života se uzavřela na 53 straně. 

Náš tatínek se aktivně zapojil do veřejného života obce a v roce 1998 byl zvolen starostou obce Věcov a přilehlých obcí. Funkci starosty vykonával až doposud, tedy úctyhodných celých 23 let. Za jeho působnosti ve funkci se uskutečnila řada významných akcí, které rozhodujícím způsobem ovlivnili život obce. Tatík byl pro svoji otevřenou a přátelskou povahu oblíben a ctěn. Nikomu neodmítl pomoc a každému posloužil radou. Věřím, že v srdcích občanů obce Věcov bude mít navždy trvalý pomník. Ze svých dvou manželských vztahů vychovával celkem pět dětí, dcery Evu a Hanu a syny Martina, Jana a Zdeňka. Děti se pro něj stávají náplní jeho života.

Rád se vracel domů načerpat novou životní sílu, děti mu byli radostí, jeho sluníčkem a štěstím. Obyčejné lidské štěstí, práce, kterou miloval, a přátelé - co víc si může člověk ještě přát? Ano je proč a pro koho se těšit a žít !! V současné době se těšil ze svých pěti vnoučat. Celý svůj život prožil ve své rodné vsi Jimramovské Pavlovice.

Náš tatínek kromě svého náročného zaměstnání zasvětil i velkou část svého života ušlechtilé myšlence, pomáhat lidem v nouzi, při požárech a jiných neštěstích jako dobrovolný hasič. Byl dlouholetým starostou hasičského okrsku Věcov. Za svoji činnost v hasičském sboru i v okrsku byl několikrát oceněn čestným uznáním i medailemi. Té jeho věrnosti k hasičské myšlence nikdy nezapomeneme.

Měl i několik zájmů a zálib, které vyplňovaly jeho volný čas: byly to jeho milované včely, zahrada, kamarádi a rodina.

Měl pěkné povahové vlastnosti – byl to obětavý, přátelský vstřícný, citlivý, pracovitý, vtipný a laskavý člověk. Byl to člověk s obrovským srdcem.

Jeho život plyne, ale do jeho poklidného života náhle vstoupí krátká zákeřná nemoc. Dne 21.2.2021 je hospitalizován v nemocnici. Nemoc postupně našemu tatínkovi, partnerovi a dědečkovi ubírala sil až do dne 17. března, kdy v nemocnici na následky onemocnění spojené s nemocí COVID 19 umírá.

V pláči se člověk rodí, pláč jej často provází i životem a s pláčem se s ním loučíme. Budeš navždy v našich srdcích a bude tu po tobě neskutečné prázdno.

Dcera Hana a zarmoucená rodina.

Anička Dařbujanová

milovaná maminka, babička, tchyně, prababička, teta

Naše milovaná maminka, babička, tchyně, prababička, teta Anička Dařbujanová.

Do onemocnění plná života, lásky, optimismu. Skvělá kamarádka, výborná kuchařka. Od počátku pandemie nevycházela z domu, letos v únoru se vypravila k poštovní schránce, kde potkala nezodpovědnou pozitivní osobu.

Bojovala dva týdny. Nejprve jsme se měli přijít rozloučit, poté zlepšení (labutí píseň), následovalo prudké zhoršení a 5.3.2021 to nejhorší..... Chybíš nám, maminko každý den.... Nikdy na Tebe nezapomeneme, jsi tu s námi stále.... Děkujeme tímto všem zaměstnancům Nemocnice Česká Lípa, kteří se o maminku starali a umožnili nám se s ní rozloučit.

Děkujeme

Kvĕta a František Aubrechtovi

69 a 71 let
manželka a maminka, manžel a tatínek

Letos v únoru 2021 nás navždy opustili naši báječní rodiče Kvĕta a František Aubrechtovi ve věku 69 a 71 let. Dne 11.2.2021 nás napřed opustila naše maminka a o šest dnů později dne 17.2.2021 nás opustil i její manžel a náš tatínek.

Oba museli být bohužel hospitalizováni na JIP covidovém oddělení a i přes veškerou péči personálu podlehli zákeřnému viru.

Byli to velmi milující rodiče a nám po nich zůstala jen prázdnota, která půjde jen těžko zacelit. Děkujeme za vše, co jste pro nás udělali.

Vladislav a Miluše Plichtovi

84 let a 80 let

Táta byl, jak sám říkal, „emeritní projektant“ rozvoden vysokého napětí. Rozšafný chlap, bavič každé společnosti. Krom toho taky milující manžel, táta a děda.

Máma pracovala před důchodem jako profesorka v hotelové škole a byla i přes svůj věk stále s bývalými kolegyněmi v kontaktu. Oba si plně užívali důchodu a také svého láskyplného vztahu, který trval přes 61 let!

Ještě na Dušičky odpoledne, v pondělí 2.11.2021, jsme společně seděli na sluníčku a dávali si skleničku oblíbené slivovice. Nikdo z nás netušil, co všechno se v následujících třech týdnech stane. Všichni jsme se chránili, rodiče nechodili ani na nákupy, zrušili pravidelné vysedávání se sousedy, prostě na sebe dávali pozor. Bohužel stačila jedna návštěva bezohledné přenašečky infekce a všechna snaha byla zmařená.

V noci na středu 4.11.se tátovi udělalo zle, nemohl dýchat a rostla mu teplota. Nad ránem jsme museli zavolat rychlou pomoc. Sanita ho odvezla, a to bylo naposled, co jsme ho viděli. Zemřel v noci z neděle na pondělí, 9.11.2021, tedy po 5 dnech, na COVID oddělení krajské nemocnice, s rozsáhlým zápalem plic. Maminka už od jeho odvozu začala chřadnout, přestávala postupně jíst a hodně spala. Do nemocnice, pro ztížené dýchání a dusivý kašel, jsme ji odvezli v úterý 10.11. Zemřela na COVID oddělení po postupném napojování na kyslík i intubaci přesně za dva týdny po tátovi, v pondělí 23.11.2021, také na masivní zápal plic a zhroucení dalších orgánů.

Jak to nebylo předvídané, tak nás to překvapilo a stále nás to trápí. Chybí celé rodině! Děkujeme za vzpomínky, které máme! Syn Vladislav, se ženou Evou a dětmi Markem a Vendy.

Miloš Sádlo

64 let
milovaný manžel, tatínek, dědeček, bratr, strýc a úžasný kamarád

Zlaté české ručičky, které zvládly opravit všechno, včetně aut a motorek.

Tatínek odešel tak rychle, bez rozloučení 7.1.2021 ve Frýdecké nemocnici na covidovém oddělení. Letos by oslavil 65 narozeniny, na které se všichni těšili. Velmi chybí jeho manželce, dětem i kamarádům a také pejskovi. Už nikdy nebude otevírat a zavírat sezóny motorek a šířit kolem sebe humor jemu vlastní, nikdy neopraví jediné auto či motorku.

Tatínku, všem nám moc chybíš, nikdy na tebe nezapomeneme. 

Ludmila Menšíková

64 let
Manželka, maminka, babička, setra, teta a kamarádka spoustu lidiček

Naše milovaná maminka nás opustila absolutně neočekávaně, a to jen po týdenním boji s Covidem, 31.10. 2020…. Neměla sílu přemoci tento zákeřný a nevyzpytatelný virus… Je to už půl roku, a stále se s jejím rychlým odchodem nemůžeme všichni smířit…Nadevše milovala svou rodinu, své vnoučky, pro které žila…. snažila se neustále konat dobro pro své milované a zahrnovala je láskou… Nikdy to už nebude stejné, změnilo nám to všem život….

Jaroslava Pilátová

55 let
maminka, babička, dcera, sestra, teta a manželka

Maminka celý život dávala více než dostávala. Byla občas přísná, ale vždy se na ni dalo se vším obrátit, pokaždé pomohla a vždy to myslela dobře. Pomáhala lidem coby recepční v rehabilitačním ústavu a všichni ji měli rádi, protože se ke všem chovala slušně a příjemně. Milovala svou rodinu, přátele, práci, děti, ale hlavně svoji vnučku. Pro ni žila. Užívala si veškerý čas strávený s ní, kupovala jí krásné dárky a plánovala si, co všechno v budoucnu prožijí.

Posledních několik let musela dojíždět na dialýzu a právě kvůli onemocnění ledvin měla oslabenou imunitu. Právě po cestě na dialýzu, nebo přímo tam, se musela nakazit, protože si dávala velký pozor. Když se začal její stav horšit, několikrát jsme ji navštívili ve Vinohradské nemocnici. Zemřela 22.12.2020. Já i tatínek jsme ji drželi za ruce, když odcházela.

Vánoce už nikdy nebudou takové, jaké byly dříve. Tolik věcí zůstalo nevyřčeno, ale musíme se naučit žít bez ní. Všem nám moc chybí. Hlavně vnučce Adriance, mně, tatínkovi, rodičům, sestře s rodinou a celému zbytku naší rodiny.

Nikdy nezapomeneme. Syn Ivan.

Alena Klausová

69 let
skvělá sestra, maminka, babička, teta

Byla to skvělá sestra, maminka, babička, teta ale hlavně člověk, kterému nebylo nic lhostejné a vždy uměla nejen pomoct ale i poradit a podržet.

Poslední týden to vypadalo na hloupé nachlazení které se do pátku změnilo na oboustranný zápal plic s diagnózou covidu a za tři dny to srdíčko nevydrželo a navždy ulehlo ke spánku. Plánovali jsme toho tento rok hodně a strašně mě bolí, že už ti nemohu říct „mám tě rád”.

Za celou zarmoucenou rodinu, tvůj vnuk Kuba... aby si nikdy nebyla zapomenuta...

Lada Vykoukalová

55 let
Maminka, manželka, sestra, babička, švagrová, teta a kamarádka

Máma se už střední škole seznámila se svým budoucím manželem, mým tátou, Jaromírem Vykoukalem. Manželství trvalo 36 let a rozdělila ho až smrt. Kromě mě (syna Jaromíra) mají i sestru Veroniku.

Já se oženil s Markétou Dvořákovou a narodil se nám syn Oldříšek. Ten byl pro mámu velkým štěstím a radostí. Bohužel necelý rok po jeho narození vážně onemocněla, a nemohla se tedy z jeho přítomnosti těšit tak, jak by chtěla, což ji nesmírně mrzelo a trápilo. S námi dětmi i vnoučkem Oldříškem byla v kontaktu, tak často, jak to jen šlo.

Měla jednoduché, ale hezké záliby. Ráda chodila do přírody, když mohla, cestovala, ale jejím největším cílem a snahou vždy byla pevnost rodiny, a její děti.

Koronavirem se nakazila při hospitalizaci v nemocnici od spolu pacientky, protože někdo, kdo o tom rozhoduje, rozhodl, že pacienti se testují jen na vstupu, ale v průběhu hospitalizace již nikoliv.

Máminu fotku sem dávat nebudu, máma by si to nepřála. Místo toho sem dám fotku s rodinou, těmhle všem, a mnoha dalším, bude máma nesmírně chybět.

Ani tomu největšímu covidovému popírači bych nepřál, aby viděl svou mámu umírat na ARO v umělém spánku bez možnosti s tím cokoliv udělat, i když by si to možná zasloužil.

Syn Jaromír.

Jarmila Říhová

76 let
maminka, babička, prababička, sestra, teta, kamarádka

Zemřela dne 22.3.2021 v 12.35 h na covidový zápal plic. Je smutné, že k tomu nemuselo vůbec dojít. Více jak rok jsme se chránily jak jen to bylo možné. Dle praktického lékaře byla naprosto zdravá. O to bylo větší překvapení, když 1.3. byla hospitalizována s CMP.

Kromě lékařské zprávy, podle které zase tak zdravá nebyla, si z nemocnice přivezla silný zánět močových cest. Absolvovaly jsme lékařské vyšetření, které spočívalo v otázce, jak se mamka má a zase jsme jely domů. Za čtyři dny byla opět hospitalizována. Po nasazení léků měla jít domů. Bohužel přišla zpráva, že je covid pozitivní a další den, se jí rozjel oboustranný zápal plic. A v pondělí jsem se již jela rozloučit... Kromě smutku je tu i zlost, protože to bylo úplně zbytečné.

Jaroslava Šimerová

70 let
Prostě máma, babička, teta

Všechny její plány a sny zastavil Covid velmi rychle 9.2.2021.

Nedovedu ani popsat, jak moc nám chybí.

Kamila Bártová

Vzpomínamé na naší dceru Kamilku Bártovou, která zemřela na covid v srpnu 2020.

Moc na ni vzpomínáme.

JAN CZOP

69 let
Tatínek, dědeček

Byl nepřehlédnutelným člověkem.... vlídný, slušný a laskavý. Rád se pohyboval mezi lidmi, byl skvělým vypravěčem a výborným společníkem. Všude, kam přišel, si rychle našel dobré přátele. Své srdce nosil na dlani, nezištně pomáhal svým kamarádům a každému s radostí dával z toho, co měl.

Dlouhá léta pracoval v uranových dolech jako horník. Byť to byla těžká práce, miloval ji a zasvětil jí celý svůj profesní život.  Miloval svou rodinu, život a přírodu...

S Covidem bojoval tři týdny. I přes svou obrovskou sílu a snahu lékařů, tenhle boj nešel vyhrát!

Tvůj odchod, tati, je pro nás obrovskou ztrátou a bolestí. Dávej na nás na všechny pozor, prosím.. Je nám tady bez tebe moc smutno, máme tě v našich srdcích navždy ❤️

Děkuji ti za vše... S láskou a věčnou vzpomínkou dcera Veronika, vnuci Daniel a Jakub ❤️

Josef STREJC

79 let,
manžel, tatínek, dědeček a pradědeček

Miloval rodinu, byl vitální, pracovitý, poctivý a stále velmi aktivní člověk.

Jeho nečekaný odchod způsobil velkou bolest v srdcích jeho nejbližších.

Nikdy nezapomeneme táto.
Dcera Jindřiška s rodinou.

PAVEL HEČKO

54 let
manžel, tatínek, dědeček, syn

Starosta města Meziměstí, radní královéhradeckého kraje v letech 2016-2020.

Miloval svoji rodinu, miloval svou práci a miloval život.

Bojoval statečně, ale bohužel tento boj se zákeřným Covidem dne 24.3.2021 prohrál.

Byl příkladným manželem, otcem a také dědečkem, roli dědečka si bohužel mohl vyzkoušet pouze 2 roky. Rozdával kolem sebe spoustu energie, lásky a radosti. Byl člověkem oplývající optimismem za všech okolností, byl velmi pracovitý a pomáhat bylo jeho posláním.

Pro nás pro všechny byl majákem jistoty. Je hrozně těžké smiřovat se s tak obrovskou ztrátou, rozdal zde mnoho lásky, vykonal tolik dobra, jeho odkazy zde budou mnoho let.

Ať je Ti tam nahoře hezky a dávej prosím na nás pozor, moc Tě milujeme a navždy zůstaneš v našich srdcích.

Zdeněk Vlček

70 let
Manžel, tatínek, dědeček, tchán a švagr, kamarád

Můj tatínek byl tím nejlepším tátou, kterého jsem si mohla přát. Byl zdravý, vitální a vždy ochotný se podílet na nejbláznivějších nápadech – ještě v roce 2019 s námi sjížděl Vltavu na raftu a spal pod širákem. Byl nadšený kaktusář, milovník vlaků a všech možných elektronických vychytávek; byl vášnivým kutilem, strašně rád četl klasikou sci-fi literaturu a moc rád cestoval.

Ještě jsme stihli oslavit jeho 70té narozeniny, ale bolela ho noha. V nemocnici, kde ho operovali, se k zápalu plic a dalším komplikacím přidal covid, který jeho zdravotní stav zhoršil. Volali jsme si, mluvili si ním i s lékaři, kteří říkali, že je skvělý pacient a na nic si prý nikdy nestěžoval… Tak moc jsme doufali, že se to zlomí a zlepší. Ale nakonec svůj boj 6. března 2021 prohrál. Do smrti budu vděčná lékařům, že nám dali možnost se s ním, byť krátce, rozloučit.

Nemohla jsem si přát lepšího tátu… Budu si ho navždy pamatovat, jak sedí v tom svém koutku u počítače a něco dělá, o něčem špekuluje... Kdykoli jsem ho potřebovala (a nejen já), vždycky mě vyslechl, nechal vymluvit a nakonec podpořil, ať se mohly zdát mé nápady nebo rozhodnutí sebevýstřednější nebo bláznivé. Častokrát se přestihnu, že si na něco vzpomenu, něco někde přečtu, zaslechnu, tak mi bleskne hlavou: „To musím říct tátovi…“ Moc nám všem chybíš a je to po tobě takové ticho.

Za všechny milované, které nechal za sebou, dcera Petra.

Jiří Zamazal

36 let
Milovaný syn, bratr, synovec, strýc a švagr.

Odešel náhle ve věku pouhých 36 let dne 27.4.2021 během onemocnění covid-19. Miloval život, péči o zahradu a svou práci. Vlastní rodinu neměl, ale naprosto zbožňoval své neteře Alenku a Verunku. Byl vždy usměvavý a ochotný pomoci. Ve firmě Sepos kde pracoval 14 let, byl velmi oblíbený.

Nikdy na tebe nezapomeneme, budeš navždy v našich srdcích.

Terézia Krutilková

77 let
Manželka, mamka, babička, parťák do nepohody

Pouhé 4 dny bojovala s touto nemocí.7.2.2021 odešla na vždy. Moc nám chybíš...

Tomáš Musil

51 let
manžel, tatínek, bratr

To, že je nemoc COVID 19 zákeřná nemoc jsem si uvědomovala od samého jejího počátku. Vždy mě velice rozzlobilo, když jsem slyšela že se o této nemoci mluvilo že to nic není- jen obyčejná ,,chřipečka,, S obavami jsem sledovala dění kolem Covidu a čím blíže nemoc postupovala k mému bydlišti o to víc jsem se bála o své blízké.

Bohužel krutý osud zasáhl i do naší rodiny. Odešel mi bratr, zemřel v sobotu 6.3.2021. Zemřel na oboustranný zápal plic a komplikace spojené právě s Covidem. Situace je o to víc bolestnější, že nám vloni 17.8.2020 zemřela naše milovaná maminka-tu ale zradilo srdíčko.

Bráško není jediného dne kdy bych si na tebe nevzpomněla chybíš nám.

Jiří Valovy

71 let
drahý tatínek, manžel a dědeček

Náš drahý tatínek, manžel a dědeček Jirka, který miloval rodinu, krásy přírody, železnici a také dobré vínko, nás tak náhle opustil a zanechal v našich srdcích smutek dne 26.1.2021, aniž jsme mu mohli dát poslední sbohem. Je to krutý čas covidu, když nám bere to nejdražší a nejbližší, co máme.

Nikdy nezapomeneme na jeho smích a radost ,kterou kolem sebe rozdával. Moc nám všem chybí 💞

Blanka Horejsková

69 let
Maminka, manželka, sestra a teta

Moje maminka Blanka byla zdravá, vitální, bývalá sportovkyně. Ráda chodila na procházky, na výlety. Ráda četla, luštila křížovky, sledovala atletiku.

Covidem se nakazila koncem března. Nejdřív to vypadalo na lehký průběh, neměla teploty, nekašlala, mohla dýchat, ale bylo jí špatně a ze všeho se jí zvedal žaludek. Zavolali jsme záchranku, zjistili, že má oboustranný zápal plic a odvezli ji do nemocnice. Šest dní ležela na infekčním oddělení, postupně to vypadalo, že jí je lépe. Potom nám volala, že ji vezou na ARO na plicní ventilaci. V umělém spánku byla tři týdny, volali jsme každý den, říkali nám, že je to lepší, potom zase horší. Dovolili nám ji vidět zrovna na tatínkovy narozeniny, ale o tři dny později 27.4.2021 bohužel odešla navždy.

Milovaná maminko, vždycky jsi byla ta nejlepší maminka, jakou jsem si mohla kdy přát. O všechny ses starala. Pořád nemůžu uvěřit, že už tě nikdy neuvidím. Strašně, strašně moc nám chybíš, zanechala jsi po sobě prázdno, bolavou ráno v srdci, která se nikdy nezahojí.

S láskou, dcera Zuzka, manžel Jarda a syn Michal

JOSEF BULÍČEK

86 let
manžel, tatínek, dědeček, bratr, strýc

Můj tatínek Mgr. Josef Bulíček se narodil 12. 4. 1934 v Pardubicích, vyrůstal v malé vesničce Rosice u Chrasti a po studiích na FF UK Praha odešel pracovat do města Pelhřimova na Vysočině, kde se v rámci své profese historika a památkáře staral o obnovu a údržbu památek. Byl také ředitelem státního hradu Kámen – zasloužil se o jeho celkovou rekonstrukci i zřízení muzea motocyklů. Celý svůj život byl aktivním sportovcem. V mládí začínal s hokejem, v jednom z utkání utrpěl vážný úraz oka, ale svou statečností a cílevědomostí se dokázal k hokeji aktivně vrátit. Celoživotně hrál volejbal, byl dlouholetým funkcionářem KVS Vysočina a dlouholetým členem a předsedou Kontrolní a revizní komise ČVS. Na setkání jubilantů 22. 11. 2019 převzal od předsedy ČVS Marka Pakosty gratulaci k 85. narozeninám.

V té době byl také ještě dlouholetým hráčem a funkcionářem oddílu kuželek TJ Spartak Pelhřimov. S kuželkami začínal v amatérských soutěžích a v roce 1993 přešel do pravidelné soutěže organizované Českou kuželkářskou asociací. Poslední celou sezónu v soutěži odehrál v roce 2018 ve svých 84 letech! Je také autorem almanachu Pelhřimovské kuželky 1938–2008.

A jaký byl můj táta člověk? – neobyčejně silná osobnost se svými klady i zápory, velmi chytrý, vzdělaný a pracovitý, statečný člověk s pevnými zásadami i charakterem, který se nikdy před nikým nesklonil a otevřeně dokázal prezentovat svoje postoje i názory, přestože to nebylo ,,líbivé a žádané“. Život ses ním někdy ,,nemazlil“, ale on ho MILOVAL. Byl společenský a žil aktivně do posledních chvil. A jak už to v životě i ve sportu bývá, zažíval výhry i porážky. Vždy se však dokázal s problémy ,,poprat“ a navzdory všem překážkám žít naplno dál. Až do osudného podzimu 2020, kdy onemocněl covidem. A zase bojoval ze všech sil… nejdříve doma, pak v nemocnici. Když už se jeho stav začal zlepšovat, přišla ta největší rána – prudké zhoršení zdravotního stavu, můj milovaný táta svůj nejtěžší boj prohrál – zemřel v ranních hodinách 25. 11. 2020. Bez rozloučení, bez možnosti obejmout tě, pohladit, držet za ruku, říct ti TÁTO, jak moc tě obdivuji a miluju. Nikdy nepřestaneš být mým vzorem – mám tě moc ráda TATI.

A neboj, o vše se postarám, jak jen budu moct…

Za celou vzpomínající a milující rodinu tvoje dcera Jana

jan kadlčík

77 let
manžel, tatínek, dědeček

Manžel přes všechna protivenství života a nepřízeň osudu miloval život, humor, divadlo, film, knihy. Své blízké měl velmi rád a podporoval je ve všem jejich konání.

Budeme na tebe vzpomínat.

Manželka

Josef Charamza

80 let
milovaný manžel, táta, dědeček a kamarád

V prosinci se nakazil Covidem 19. Už o Vánocích nebyl takový, jakého jsme ho znali. Po Vánocích se nemohl postavit na nohy a odvezli ho do nemocnice, kde mu udělali testy a zjistilo se, že má koronavir. Všichni jsme byli překvapeni. Začalo se to celkem rychle zhoršovat a dne 5. ledna 2021 svou bitvu prohrál. Věříme, že bojoval statečně a nechtěl nás tady nechat samotné, ale osud tomu chtěl jinak a Covid byl silnější. Ale teď přímo k Tobě, dědo.

Celý život si nás vedl našimi životy, dával rady a chránil nás. Byl si tady pro nás, ať se dělo cokoliv. Pamatujeme si, jak jsme s Tebou a babičkou jezdili do Prahy a spolu jsme šlapali těch x schodů na Petřín. Byli jsme maličké, bolely nás nožičky, ale Ty si nás vždycky povzbudil a společně jsme to zvládli, a pak za odměnu nás čekal krásný výhled na Prahu. Je smutné si uvědomit, že už tam spolu nikdy nepůjdeme a nezavzpomínáme na staré časy. Ale můžeme Ti slíbit, že vždycky, když budeme na Petříně, tak si na naše šlapání vzpomeneme, stejně jako na další naše společné zážitky.

A víš proč? Protože Tě budeme mít navždy ve svém srdíčku. Osud tomu chtěl jinak a Tobě je nahoře lépe. Nejsi už mezi námi, ale vždycky budeš naší součástí. Nikdy už to nezmizí. Je to život, lidi přichází a odchází, ale vzpomínky zůstanou navždy a to je hlavní. Měj se tam krásně, dohlížej na nás a neboj, my se o babičku postaráme.

Tvé vnučky Andrejka, Verča a dcera Zuzana

JAROMÍR PÁČ

62 let
Úžasný manžel, tatínek 4 synů, dědeček 2 vnuček a vášnivý letecký modelář

Všechno opravil, se vším si věděl rady. Měl zažít svatby 3 synů, vidět další vnoučata, létat se svými modely. Poslední dokončil teprve vloni, nestihl s ním pořádně létat. Měl spoustu snů a přání, ale covid mu je vzal. Začalo to kašlem a teplotami, byl negativní.

Po týdnu šel na rentgen plic a zjistili covidové plíce. Nechali si ho v nemocnici, po 3 dnech skončil na plicním ventilátoru v umělém spánku. V nemocnici mu dělali ještě 2x test a negativní. Pak mně lékař řekl, že má protilátky, takže musel mít covida. Proč byly testy negativní? Jsou spolehlivé? Po 2 týdnech manžela začali probouzet, pak mě volali, že se jeho stav zhoršil a musí být v hlubokém um. spánku. Pan primář na ARO byl tak hodný a za manželem jsme mohli chodit.

Naposled jsem ho viděla 29.4. v um. spánku byl 5 týdnů... 30.4.2021 zesnul... 4 dny po našem 35 výročí svatby.

TY JSI CHTĚL ŽÍT,ALE PLÍCE NECHTĚLY DÝCHAT.

Mirku, moc nám stále scházíš a budeš scházet celý život. Nikdy na Tebe nezapomeneme, navždy zůstaneš s láskou v našich srdcich, máme Tě moc rádi.

Manželka Hana, synové, snacha a vnučky.

Terézia Krutilková

77 let
Manželka, maminka, babička a parťák do nepohody

Opustila nás 7.2.2021.. oboustranný covidový zápal plic. Odešla tak rychle.

Všem nám moc chybí.

Miroslav Hašek

74 let
milovaný tatínek

Náš tatínek onemocněl s nemocí Covid, potvrzený 22. 2. 2021. S lehkým průběhem se o pár dnů později, s lehce zhoršeným dýcháním dostal do nemocnice na kyslík. O den později byl uveden do umělého spánku, s oboustranným zápalem plic. V sobotu 27. 2. v podvečer, odešel navždy. Embolie plic a srdíčko to nezvládlo. Bylo to velmi rychlé.

S velkou bolestí, bez možnosti se s ním rozloučit... nám odešel náš milovaný tatínek, správný chlap. O pár dnů nestihl očkování.

Celý život se živil hudbou, zpíval a hrál v kapele, byl to skvělý diskžokej, velmi oblíbený na severu Čech. Miloval chalupaření, měl velký přehled o muzice, sportu..., měl rád humor.
Byl na světě moc rád a plánoval tu být ještě hodně dlouho.

S láskou v srdcích na tebe stále myslíme, moc nám chybíš.🖤
Tvoje děti.

Eva Buchtelová

77 let
Naše milovaná maminka, babička, kamarádka, manželka.

Zemřela po měsíčním boji s Covid 19 v nemocnici Cheb na oboustranný zápal plic 12.3.2021.

Moje milovaná maminko, cítím obrovskou bolest, vztek, smutek a zároveň úlevu, že už tě nic nebolí. Zůstáváš pro nás nejlaskavější člověk, kterého jsme tady na zemi potkali. Tvoje skromnost a nekonečná láska je něco, co se jen tak nevidí. Chybíš mi. Neuvěřitelně moc.

Jednoho dne se znovu uvidíme. Objemu tě a zase ucítím tvou laskavou a milující duši. Děkuji ti za všechno.

Miluji tě z celého svého srdce. Tvoje dcera Evička.

Petr Bartoník

74 let
manžel

Jedním z těch, kteří Covidu podlehli, je i můj manžel, Ing. Petr Bartoník (74 let) a tento příspěvek budiž poděkováním lékařům nemocnice v Hranicích (JIP) a v Přerově (ARO), a současně mou zpovědí, neboť jsem se s ním – sama bojující v tu dobu s virem -nemohla rozloučit.

Manžel byl mou osudovou láskou, kterou jsem potkala před 20-ti lety a hned věděla, že spolu budeme nadosmrti i přes náš velký věkový rozdíl – ani ve snu by mne nenapadlo, že se to vyplní tak brzy. I přes vyšší věk manžel svou výbornou fyzičkou strčil do kapsy o mnoho mladší. Milující, spolehlivý, sečtělý a neustále dobře naladěný chlap, dychtící po poznávání, nikdy nestonal, natož si stěžoval na nějaké neduhy. Má celoživotní opora, rádce a hnací motor v počátcích mého podnikání i vzorný otčím mé dcery odešel od rozdělané práce a dalších cestovatelských plánů nečekaně, bez rozloučení, neboť jako rodilý beran nikdy nic nevzdával a nesmířil se s prohrou. Svůj statečný boj s koronavirem však prohrál a s tím se zase nemohu smířit já!

Před půl rokem se mi zastavil život, svět zešedivěl a kolem je prázdno; ta rána stále krvácí a do smrti budu litovat, že jsem v poslední chvíli manželova života nemohla být u něj, držet ho za ruku, říct mu, jak ho miluji a za vše mu děkuji. Věřím, že to budu moci napravit, až se spolu zase jednou setkáme…

S úctou manželka Dagmar

Roman Hřebeček

59 let
milovaný dědeček, manžel a otec

Vždy se staral o své blízké, mrzí nás, že se svého vysněného důchodu bohužel nedočkal. Byl to člověk se srdcem na správném místě a pro druhého by se roztrhnul. Navždy budeš žít v našich srdcích!

Odpočívej v pokoji.

Tvá rodina a nejbližší přátelé.

Václav a Anna Kopečkovi

74 let a 75 let
milovaný dědeček, milovaná babička

Celý život se měli moc rádi a jeden bez druhého nemohli žít.

Dědeček byl hospitalizován na ARO 26. prosince 2020. Po nejdelších třech týdnech svůj boj o život prohrál. Zemřel 19. ledna 2021 na covidový oboustranný zápal plic. Do té doby zdravý chlap, plný síly a energie. Miloval lesy a přírodu.

Babička to velmi těžce nesla a na jejím zdravotním stavu se to nepříznivě projevilo. Za dědečkem odešla v den svých narozenin 25. dubna 2021.

Odešli jste nečekaně a my tomu stále nemůžeme uvěřit.

Moc nám tu všem chybíte a pořád na vás myslíme. Život už nikdy nebude jako dřív ❤

Radovan Kojecký

81 let
Tatínek, manžel, dědeček, pradědeček, strýc, kamarád

Pracovitej chlap, miloval svoji chalupu za Brnem. Stoprocentní kutil a pořád ve formě. Prakticky nikdy nebyl nemocný. Se svojí manželkou, naší babičkou, žil přes padesát let. Konečně si pořádně začal užívat pravnoučat.

Koncem října 2020 mu začalo být zle, mysleli jsme si, že viróza. Pak už se neudržel na nohou a špatně se mu dýchalo. Sanitkou, která přijela, byl ještě ten den odvezen do nemocnice a zaintubován. Potvrdil se covid.

Lékaři nás velice pečlivě informovali, ale vše bylo jak na houpačce. Někdy lepší, jindy horší. Bojoval statečně. Bylo nám nabídnuto se s ním přijet rozloučit, bohužel jsme to ale nestihli.

Náš děda zemřel 11.11.2020.

Odpočívej v pokoji...

Jana Malá

42 let
Milovaná maminka, dcera, sestra, teta a skvělá kamarádka

Vždy se starala o své nejbližší a dala by za ně ruku do ohně a i když jí život házel klacky pod nohy, tak nikdy nepřestala pokračovat ve své cestě. Byla to laskavá, hodná, milá a starostlivá žena se srdcem na správném místě. Bohužel toto srdíčko přestalo tlouci dne 24.3.2021 kdy podlehla plicní embolii způsobené zákeřným Covidem.

Odešla příliš brzo a náhle, měla ještě tolik plánu, které už bohužel neuskuteční. Měla zažít svatby svých dvou dětí, měla se stát skvělou babičkou a poté i prababičkou,  mohla cestovat, podívat se na koncerty Michala Davida, který byl jejím oblíbeným interpretem.

Všem nám hrozně chybíš a navždy zůstaneš v našich srdcích mamko. Tvá rodina a nejbližší přátelé. Odpočívej v pokoji.

Jiří Flachs

72 let

Zemřel 5.9.2020 v Nemocnici Na Bulovce ve věku 72 let. Odešel milovaný a milující. Měl rád život a rozdával lidem radost. Osudným se mu stala jeho oblíbená partička karet.  Moc nám všem chybí - pořád to bolí, snad čím dál tím víc.

Ty jsi byl mým srdcovým králem & esem, bez Tvé lásky mám pocit, že nejsem...

navždy "Tvoje Janička".

Jaromír Fiala

69 let
milovaný manžel, tatínek, dědeček, bratr, švagr a strýc

Jaromír Fiala se narodil 14.4.1951 ve Vrbicích u Stříbra. Byl to velmi pracovitý a hodný člověk, který žil celý svůj život pro svou rodinu. Měl rád svou zahradu a naše pejsky. Byl to úžasný člověk, který nám všem velmi chybí. Ještě jsme toho chtěli spolu tolik zažít, tolik si toho říct. Tati už nikdy Tě nebudeme moci obejmout a říct Ti, jak moc Tě máme rádi. Ale víme, že na nás budeš shora dohlížet. A jak Tě známe, nechtěl bys, abychom pro tebe plakali, ale abychom na Tebe vzpomínali, jako na někoho, kdo se rád bavil a nezkazil žádnou legraci.

Tatínek prohrál boj s virem 4.3. 2021, bylo to moc rychlé a pro nás nečekané. Onemocněl 17. 2. 2021 a pro špatné dýchání a teplotu jsme ho nechali odvést do nemocnice. Byl hospitalizován v Plzni v nemocnici na Borech. Kde mu diagnostikovali oboustranný těžký zápal plic. Každý den jsme volali a ptali jsme se na jeho zdravotní stav, který byl stabilizovaný a docházelo každý den k mírnému zlepšení zdravotního stavu. Po týdnu se vše zhoršilo a musel být napojen na ventilátor a uveden do umělého spánku. Odpoledne 4.3. 2021 nám pan doktor zavolal, že stav je velice vážný a pokud chceme, tak se s tatínkem můžeme rozloučit. To jsme ho viděli naposledy. Pozdě večer zemřel.

Byl mi dobrým manželem necelých 47 let a synovi milujícím tatínkem a vnučce Terezce milovaným dědečkem. Děkujeme Ti za každý den, který jsi tu s námi byl. Moc nám stále scházíš a budeš scházet, pořád na tebe myslíme a nikdy nezapomeneme. Manželka Jaruš, syn Milan, vnučka Terezka a ostatní příbuzní.

Vašek Fogl

Vašek Fogl    + 17.3.2021
MarieFoglová  + 19.3.2021

Vendu, Vašek, jak jsme mu říkali, znal asi každý. Znal ho i každý kdo patřil do naší velké hasičské rodiny Sboru Dobrovolných hasičů, byl vynikají řezník a nikdy jsme nedali dopustit na jeho maso či klobásky které připravoval každý rok na pouť' s velkou láskou a obětavostí, aby si každý pochutnal.

Byl u naší jednotky dlouhých 40 let, a za svou práci a obětavost získal i Medaili za příkladnou práci. Všichni jsme si vážili jeho práce, kterou odváděl i ve svém krásném věku, byl to veselý a obětavý člověk který pomáhal ostatním a vždy i poradil.

Naši jednotku zarmoutil pouze jedenkrát, a to, když nás nečekaně opustil. Nikdo jsme nemohli uvěřit, že nás opustil tak náhle a nečekaně náš kamarád a kolega hasič.

Po dvou dnech v boji s Koronavirem zemřela i jeho manželka Maruška kterou měl velice rád celý život... Vzorná babička a manželka krásných vnoučat a svých dětí které vychovala...
Nikdy nezapomeneme vždy budeš s námi na akcích….

Klára Mauritzová

Má milovaná tetinka Klárka celý život pracovala jako kuchařka na základní škole. Vždy mi byla oporou a také byla se mnou u každé životní etapy života. Moc mi schází. Život po smrti tety je již jiný prázdný nic už nebude jako dřív. Děkuji😕🙏Gina

Zuzana Filová

80 let
maminka, babička a prababička

Čestný a slušný člověk, hodná maminka, babička a prababička, která i přes těžké postižení a finanční starosti vždy myslela na rodinu. Navždy budeš žít v našich srdcích, maminko.

Zdenek Procházka

63 let

Nejhodnější člověk pod Sluncem, podnikatel, milující druh a neskutečně férový člověk.

Zemřel 16.12.2020 v nemocnici po několika týdnech, napojený na plicní ventilaci, v umělém spánku, na oboustranný zápal plic, selhání ledvin a srdce, byť do té doby bez jediné zdravotní komplikace. Nekuřák, sportovec, zcela zdráv...

Poslední telefonát, který mohl uskutečnit bylo, že bojuje a nikdy to nevzdá!

Po něm zůstala naprostá prázdnota spojená s pocitem nespravedlnosti a bezmoci.

Všechno co jsme si slíbili uskutečním a nikdy to nevzdám.

Díky za vše můj Zdendo - Miluji tě!

Miroslav Motyčka

44 let
otec, syn, bratr, vnuk, synovec a kamarád

Pracoval vždy do únavy a klidu sobě nedopřál. Srdce jeho zlaté bylo a každému jen blaho přál. Bohužel toto srdce dotlouklo v neděli 28.2.2021, kdy prohrál svůj život díky embolii plicnice pozitivní na COVID.

Odešel náhle, bez rozloučení. Nebyl vůbec připraven na ukončení života, měl před sebou ještě spoustu přání a plánů, které už nikdy neuskuteční.

Nikdy na Tebe nezapomeneme, celá Tvá velká rodina.

Drahomíra Rohovská

71 let

Naše milovaná mamka, vždy milá, laskavá a dobrosrdečná, v širokém okolí všemi oblíbená, by dne 7.5.2021 oslavila 72.narozeniny.

V nemocnici, kde si léčila záda, se bohužel nakazila covidem-19. V životě dokázala překonat spoustu těžkých překážek, proto jsme všichni pevně věřili, že se nám uzdraví. Po celý život aktivní a vitální žena, i přes velkou podporu rodiny, přátel, lékařů a sestřiček, svůj poslední souboj, po měsíci a půl, prohrála a 18.2.2021 nás navždy opustila. Zůstaly nám na ní krásné vzpomínky, smutek a slzy v očích...

S láskou <3 na Tebe všichni vzpomínáme, Tvůj Fanda, Tvá rodina a Tví přátelé!!!

Jaroslav Novák

77 let
drahý přítel, tatínek, dědeček, bratr, švagr a strýc

Dne 1.3.2021 jsi od nás navždy odešel v nemocnici v Rokycanech, v místě, kde si sám léčil druhé. Byl jsi skvělý člověk a moc nám chybíš. Je těžké bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě stále budeme mít.

Jiří Laštovka

65 let
Tatínek a manžel

Zemřel na covid 8.11.2020 ve věku 65 let. Je nám po něm hrozně moc smutno. Tatínku náš chybíš nám. Tam nahoru tě moc zdravíme. Měl jsi tu ještě dlouho být. Byl to ten nejlepší tatínek a manžel na světě.

Miroslav Šícha

73 let
milovaný tatínek a dědeček

Miroslav Šícha se narodil v Praze 6.2.1948. Byl to hodný člověk s velkým srdcem a smyslem pro humor. Rád vyprávěl vtipy, a ještě raději se jim smál. Miloval přírodu a zvířata, country a folkovou hudbu, v mládí jezdil trampovat a později s rodinou pod stan. Byl to kutil, který dokázal cokoliv vyrobit i opravit, auta si zásadně opravoval sám. Také moc rád vařil a byl skvělý hostitel. Velkou část života strávil v Praze. S naší maminkou Alenou prožil krásný a šťastný život, avšak v roce 1992 maminka těžce onemocněla a zemřela. Později se tatínek přestěhoval do Červené Řečice a strávil tam zbytek života. Byl trojnásobným dědečkem. Zemřel 18.3.2021 ve věku 73 let a pro nás pro všechny příliš brzy, poté, co asi měsíc bojoval se zákeřným Covidem.

Byl to úžasný člověk, který nám všem hrozně chybí. Ještě jsme toho chtěli spolu tolik zažít, tolik si toho říct. Tati už nikdy Tě nebudeme moci obejmout a říci Ti, jak moc Tě máme rádi. Ale víme, že na nás budeš shora dohlížet. A jak Tě známe, nechtěl bys, abychom pro tebe plakali, ale abychom na Tebe vzpomínali, jako na někoho, kdo se rád bavil a nezkazil žádnou legraci. Abychom si vyprávěli, co jsme společně zažili, připomněli si Tvé vtipy, poslechli si Tvé oblíbené country písničky a projeli si místa, která si měl tak rád. Navždy budeš v našich srdcích.

S láskou dcery Lucie a Andrea a vnuci Lucas, Eric a Štěpánek

Jiřina Bradová

milovaná babička

Onemocněla v měsíci lednu a zemřela dne 1.2.2021 v nemocnici po krátké hospitalizaci na oboustranný zápal plic.

Babička byla pro mě nesmírně důležitý člověk, byla mi oporou, vždy stála při mě, kdykoliv mi byla ochotna  poradit a pomoci, jsem ji vděčná za vše, co mne naučila, za její lásku a nadhled. I přes vysoký věk byla velmi vitální a energická žena, o vše se zajímala, měla ráda vědomostní soutěže, luštila sudoku, ráda malovala.

Celý život zasvětila dětem v mateřské školce, kde byla učitelkou, tuto práci milovala a často na ni vzpomínala.

Babičko moc mi scházíš, navždy zůstaneš v mém srdci... tvá milující vnučka Alice.

Jiří Liška

68 let
manžel

Zemřel 9. 1. 2021 po pěti dnech intenzivní péče. V nejtěžších chvílích jsme si byli oporou, ale po 45 letech manželství jsme zůstali každý sám. Moc chybíš, bolí to.

S láskou manželka Božena.

Jaromír Rychtar

63 let
přítel, druh, kamarád

Dne 28.4. 2021 mi zemřel přítel, druh Jaromír Rychtar na covidový oboustranný těžký zápal plic s embolií a následným selháním ledvin. Při převozu do nemocnice věděl že se už nevrátí. Nedožil se ani 64 let. Do té doby zdravý chlap z Jesenicka, plný síly, energie, lesák a nekuřák. Denně za prací na čerstvém vzduchu. Celý život dřel, věnoval se tesařině, zedničině, práci v zemědělství a práci v lesnictví. Byl to chlap který stále pomáhal druhým a nedokázal odmítnout. Měl rád přírodu, pejsky, bavilo ho zahradnictví. Všechno si opravil sám, zednické práce, tesařské práce, opravy automobilu. Měl těsně před důchodem který si již nestačil vyřídit a následně užít. Měli jsme spolu hodně plánů, dodělat rekonstrukci domu a projet místa Šumavy kde sloužil na vojně a sejít se tam s jeho kamarády spolubojovníky. Nebude už nic tak jako dříve. Zůstává jen velká prázdnota, bolest na srdci a nespravedlnost. Nikdy na svého přítele nezapomenu. Přítelkyně Radka

WOLFGANG BECKER

77 let
milovaný manžel, tatínek a dědeček

Náš milovaný tatínek prohrál boj s virem 14.2.2021. Bylo to rychlé - 1.2.2021 byl diagnostikován jako pozitivní na covid, 6.2.2021 musel být převezen do nemocnice, uveden do umělého spánku, následoval pneumotorax plíce a na Valentýna nám navždy odešel.

Moc bolí, že jsme s ním nemohli rozloučit. Bylo mu 77 let. Tatínek pocházel z Varvažova u Ústí nad Labem, celý svůj dospělý život žil a pracoval v Ústí nad Labem. Byl vyučený spojař dálkových kabelů, pracoval pro Telecom. Jeho velkým koníčkem bylo fotografování a filmování, podílel se na soutěžích amatérského filmu s mezinárodní účastí.

Byl to úžasný tatínek, rodina pro něj vždycky byla na první místě. Odešel nám hodně nečekaně, zůstala tu jeho truchlící manželka a naše maminka Jana, syn Michal, vnuci Tomáš a David a já - dcera Jana.

Nevýslovně moc nám každý den chybí. Navždy s láskou.

Eliška Hanusová

84 let
milovaná maminka a babička

Maminko moje drahá, tak moc jsem se snažila uchránit tě před Covidem a přesto jsem to nedokázala... Ale jsem moc vděčná za to, že jsem mohla být s tebou každý den, který jsi strávila v nemocnici a měla jsem šanci vzít si tě domů, aby jsi mohla v klidu odejít.

Každý den mi chybíš a určitě ne jenom mě, ale i mé sestře Ivě a tvým vnoučatům. Milujeme tě a nikdy nezapomeneme ♥

Václav Staněk

64 let
bratr, strýc. tchán

Zemřel v nemocnici 27.10. 2020 na komplikace s covidem. Měl velmi rád své neteře a synovce, hudbu, zvířata a přírodu. Všichni na něj vzpomínáme a je nám líto. že jsme se s ním nemohli rozloučit.

Sestra a neteře s rodinami

Vlasta a Vladimír Koudelkovi

nedožitých 87 a 90 let

I když jsme se je snažili chránit před nemocí, osud rozhodl jinak... Během 8 dnů nám oba v havlíčkobrodské nemocnici odešli navždy. (11.3. a 19.3.2021) Celý život se měli moc rádi, měli rádi život, jeden bez druhého nemohli žít. Plánovali další letní sezónu na chatě, jak se tam všichni zase společně po dlouhé době sejdeme a budeme se radovat z maličkostí... Covid-19 plány zpřetrhal a nám zanechal jen hluboký smutek.

Oba nám strašně moc chybí... už je nikdy neuslyšíme se smát, už je nikdy neobejmeme. Už na nás nikdo nebude čekat na chatě, kde to měli oba tak moc rádi... Odešli oba tak strašně rychle, nečekaně... Byla to nejlepší babička, jakou jsem si jen mohla přát a skvělý dědeček, co nerad prohrával.

Vzpomínáme na Vás a nikdy nezapomeneme na chvíle, které jsme společně prožili. Za celou rodinu, vnučka Veronika.

Karel Moravec

72 let
manžel, tatínek a dědeček

Zemřel 4.2.2021 v nemocnici po osmi dnech, napojený na plicní ventilaci, v umělém spánku, na oboustranný zápal plic, selhání ledvin a srdce.

Byl mi dobrým manželem 52 let a svým dětem milujícím tatínkem. Rád chalupařil, staral se o zahradu, rybařil a houbařil. Se vším si poradil a uměl vše opravit.

Odešel jsi nám bez rozloučení a sám. Moc to bolí a strašně nám chybíš, zbyl jen smutek a prázdnota.

Díky za všechno tatínku, nikdy na Tebe nezapomeneme.

S láskou manželka Marie, dcera Helena, syn Jaroslav a vnuci Matyáš a Šimon.

Vladimíra Sirotková

38 let
přítelkyně, sestra, teta, kamarádka a kolegyně

Vladěnka neměla lehký život a přesto všechno byla nejlepší přítelkyně, kamarádka a kolegyně, kterou si můžete jen přát. Měla svůj krásný humor a nakažlivý smích. Dokázala lidem poradit, pomoci, naslouchat a improvizovat.

Byla ve všech ohledech výjimečná a přišli jsme báječnou ženu, sestru, tetu, kamarádku a kolegyni.

Budeme na Vladěnku vzpomínat s láskou a děkujeme za vše a nikdy na tebe nezapomeneme.

Rodina, přátelé a kolegové z Věznice Příbram.

Anna Pobříslová

78 let/76 let
mamka, manželka, babička, prababička a teta

Podlehla zákeřnému viru 9.1. 2021. S nemocí bojovala tři týdny.

Mami, děkuji za všechno! A dávej na nás na všechny ze shora velký pozor... 

Za všechny děti, dcera Dana.

Jindřich Gombos

60 let
tatínek/maminka

Pracoval jako učitel hudby v ZUŠ v Kralupech nad Vltavou. Vyučoval flétnu a klarinet, vystudoval na konzervatoři akordeon, klavír. Uměl i na pozoun a jiné nástroje. Byl o něm natočený i krátký dokument v místním vysílacím kanálu Kralupy TV.

Pár hodin před ním zemřela i jeho školnice. Tu jsem neznala, měla též nedožitých 60. Jsme zbylí tři sourozenci. Musela jsem sdělit tatínkovi (85), který je půl roku v nemocnici, že mu umřel syn.

Doba je zlá, snad se již objeví světlo na konci tunelu.

Anna Pospíšilová

71 let
milovaná manželka, maminka, sestra, babička, prababička a tchýně!

Píšu to jako smutná vnučka, která díky koronaviru přišla  30.3.2021 o babičku, o kterou ještě dlouho přijít nemusela. Šlo to rychle, během týdne, o to víc to celou rodinu zasáhlo.

Byla to obětavá osoba, která by se pro rodinu rozdala. Strašně nám tu všem chybíš! Pořád na tebe všichni myslíme a nikdy na tebe nezapomeneme!

Josef a Jitka Lukešovi

78 let/76 let
tatínek/maminka

Letos v březnu 2021 nás navždy opustili naši báječní rodiče Josef a Jitka Lukešovi ze Sasiny ve věku 78 a 76 let. Dne 25.3.2021 nás napřed opustila naše maminka Jitka a o čtyři dny později dne 29.3.2021 nás opustil i její manžel a náš tatínek Josef.

Oba museli být bohužel hospitalizováni na JIP covidovém oddělení a i přes veškerou péči personálu podlehli zákeřnému viru.

Byli to velmi milující rodiče a nám po nich zůstala jen prázdnota, která půjde jen těžko zacelit. Děkujeme za vše, co jste pro nás udělali.

Synové s rodinami.

Pavel Pech

48 let
otec dvou synů, manžel, kamarád

8.3.2021 se celé rodině a nespočetně přátel obrátil svět vzhůru nohama. Odešel skvělý člověk se srdcem na správném místě. Člověk, který měl před sebou minimálně dalších 30 let se svými nejbližšími. Nikdy nikomu neřekl, že něco nejde. Měli jsme společně mnoho plánů, které již zůstanou pouze v našich hlavách, jaké to mohlo být.

Táto, zvládnu maturitu a VŠ, postarám se o mamku, brácha se za měsíc žení, doufám, že vše uvidíš a budeš na nás dále pyšný, lásky jsme od tebe měli více než dost, předal jsi nám vše, co jsi mohl a my tě nezklameme. Odešel jsi rychle, ale víme, že jsi bojoval, aby jsi nás mohl opět vidět.

Nemůžeme o Tobě říct žádné špatné slovo. Ale to co k tobě všichni blízcí cítíme, nedokážeme popsat slovy.

Chybíš nám a vždy budeš. Tvá rodina a přátelé.

Petr Pikrt

61 let
Tatínek

Táta vyrůstal v Kaznějově – Plzeň –Sever, kde se stal i velitelem hasičů. Po svatbě se přestěhoval do Tlučné – Plzeň-Sever, kde žil až do své smrti, nejdříve s naší maminou, se kterou zplodil mě a sestru Lucku, a po rozvodu sám.

Moc kamarádů neměl, ale o to věrnější to kamarádství pak bylo. Byl to kutil každým coulem, uměl si se vším poradit, a co neuměl na to si našel návod na internetu. Miloval práci na svém autě, které bylo pořád v perfektním stavu.

V téhle hnusné covidové době měl největší strach z toho, že to chytne a neudýchá. Těšil se na očkování, že pak bude vše zase dobré. Dostal první dávku a poté onemocněl, lékařka tvrdila, že to jez vakcíny – špatná reakce. Jenže poté co ho odvezla, už ve špatném stavu sanitka, se zjistil Covid-19. Všichni jsme doufali, že bude v pořádku, zvlášť když nemusel mít invazivní okysličování, ale jen masku, a ještě dva dny před smrtí normálně komunikoval. Zkoušeli i Remdesivir.

Bohužel táta boj 26. dubna v ranních hodinách prohrál. Nejvíc nás mrzí, že jsme za ním nemohli, že umřel sám a neměli jsme možnost se rozloučit. Tak aspoň takhle tatí.

Strašně mi chybíš. Dcera Veronika  

Jiří Švanda

73 let
manžel, tatínek, dědeček, tchán, bratr, strýc, švagr

Byl to laskavý, starostlivý, obětavý a srdečný člověk, který měl rád humor. Byl skvělý kuchař a báječný hostitel. V jeho srdci bylo místo pro každého. Byl to veliký bojovník, který všechny své zdravotní potíže, které mu spoustu let stěžovaly život, dokázal hrdě ustát. Bohužel 12.1.2021 svůj boj s COVIDEM prohrál. Tato situace byla o to těžší, že vzhledem k přísným opatřením jsme neměli možnost se s ním v nemocnici rozloučit, naposledy ho obejmout, chytit za ruku a říci mu, jak moc pro nás znamenal a jak moc si ho vážíme. Měli jsme opravdové štěstí, že byl náš…!

Tímto bychom rádi poděkovali i mamince, která o něj s láskou a obětavostí dlouhá léta pečovala a stála při něm.

Děkujeme za každý den, který jsi tu s námi byl, dcera Monika s manželem Luďkem a vnoučaty Davidem a Terezkou a syn Jiří a vnoučata Jiřík a Tomášek.

JAROSLAVA "Jára" KUCHAŘOVÁ

71 let
manželka, maminka, babička, prababička, sestra

V pátek 26.3.2021 prohrála svůj boj se zákeřným virem. Covid změnil její plíce na něco, přes co už nešlo dýchat! Po týdnu a půl v posteli, volání Rychlé pomoci, která si tě neodvezla, prý jsou na tom lidé hůř a v nemocnici není místo, jsme tě den na to odvezli k paní doktorce, která ihned po změření kyslíku v krvi volala 155 a ta už tě odvezla.

Dva dny na kyslíku nepomohly, oboustranný covidový zápal plic lékaře dohnal k tomu, aby Tě uvedli do umělého spánku. Pak nám oznámili, že Tě převážejí do Prahy, do covidového centra. Nemohli jsme za tebou, obejmout Tě, pohladit, z důvodu opatření. Každý den jsme volali doktorům, ale Tvůj stav se stále nelepšil.

Po třech týdnech Tvého boje si srdíčko řeklo "DOST" a tvůj boj ukončilo. V tu chvíli, když nám tuto nejkrutější zprávu doktoři zavolali, jsme seděli v autě a jeli za Tebou. Konečně jsme mohli, ale nedojeli jsme.

Nemožnost se s Tebou rozloučit, pohladit a obejmout je krutokrutá. Byla jsi celý život skvělá, pečující a milující, milá, vždy nápomocná. Nehledala si v životě problémy, ale vstřícné řešení.

Byla jsi tu pro nás všechny a budeš nám moc chybět. Nikdy nezapomeneme!!!

Silvestr Viták

86 let
Milovaný manžel, tatínek, tchán a dědeček

Dne 29.12.2020 oslavil můj tatínek 86. narozeniny ❤. Vypadal šťastně a spokojeně, navzdory všem zdravotním problémům, které měl. O pár dnů později měl pozitivní test na COVID-19.

Zpočátku se zdálo, že vše zvládne, ale později začal mít problémy s dýcháním, dostal zápal plic a musel být hospitalizován v nemocnici. Jeho srdíčko ten nápor neuneslo a naposledy dotlouklo dne 10.02.2021.

Měli jsme obrovské štěstí, že jsme se s ním mohli rozloučit🙏. Jeho poslední slova mi v hlavě budou znít navždy. Strašně moc nám chybíš, nikdy na Tebe nezapomeneme❤❤❤! Díky za vše!

R.I.P. Za celou rodinu dcera Štěpánka.

Kamil Rychecký

42 let
Syn, bratr, strýc, synovec

Dne 1.3.2021 by oslavil 43 let, ale bohužel dne 18.2.2021 prohrál svůj život se zákeřnou nemocí -  Covid. 

Nebyl vůbec připraven na ukončení života, měl ještě před sebou spoustu přání a plánů, ale bohužel ta zákeřná nemoc byla silnější než on.

Kamušo, je těžké bez Tebe žít, moc nám všem chybíš a nikdy na Tebe nezapomeneme. Zůstaneš v našich srdcích, milujeme Tě.

Máma, táta, brácha a ostatní příbuzní.

Karel Gajdoš

68 let
Milovaný manžel, tatínek a dědeček

Tatínek se narodil 18.7.1952 v Loučce u Zlína. Vyrůstal v Havířově, po většinu svého života, pracoval, jako řidič ČSAD Havířov, tady se poznal také s naší maminkou Janou. Táta byl živý člověk, pracovitý. S maminkou prožily 46 let života, dokud nepřišla tato chvíle, kterou nikdo z nás nečekal. Dne 17.4.2021 prohrál, svůj týdenní boj, s následky této nemoci, na oddělení JiP.

Co je smutné, že naše životy sužovali lidé, díky nímž a této nemoci jsme mu se sestrou nestačily dostatečně s láskou poděkovat za vše, co pro nás za celý život udělal, za jeho pomoc starost a lásku.

Tatínku, s láskou a úctou v srdci, Ti s maminkou děkujeme. Chybíš nám Táto❣️

Nikdy nezapomeneme❤️
S láskou Dcery Renáta, Lenka.

Pavel Holub

71 let
Milovaný manžel, tatínek, dědeček, pradědeček a bratr

Narodil se 21.4.1949 v Teplicích. Miloval život. Rád zahradničil, kutil a věnoval se dětem a zvířatům. Vnoučata a pravnoučata ho milovala. Měl rád srandu, vymýšlel různé aktivity a byl velmi oblíbený. K jeho největším koníčkům patřila zahrádka, kaktusy a sukulenty a zdobení věcí pomocí slámy. Nikdy si nedokázal říct o pomoc a nikdy si na nic nestěžoval. I když mu bylo nejhůř, snažil se vše zvládat sám. Na co sáhl, to se mu dařilo.

Začátkem února 2021 onemocněl. 14 dní se léčil s covidem doma, ale jeho stav se zhoršoval. Nakonec nedokázal ani doříct větu, aniž by se zadýchal. 24.2. byl hospitalizován. Diagnóza byla jasná. Nízká saturace a oboustranný zápal plic. Nejprve si vystačil s kyslíkem, ale pak byl nutný umělý spánek a plicní ventilace. Po týdnu ho probudili a bojoval dál s pomocí kyslíku. Po dalším týdnu ho převezli na JIP, protože jeho lůžko potřebovali pro těžší případ. Vše se zdálo, že je na dobré cestě. Výsledky CT ukazovaly, že stav plic se lepší. Bohužel ještě ten den večer, po vyšetření plic, dostal srdeční arytmii. A od té doby se to opět zhoršovalo. 26.3. jsme za ním jeli na návštěvu, kde nám pan primář, který měl tatínka na starosti, oznámil, že už vyčerpali všechny možnosti a bohužel už se víc nedá dělat. Pro nás to byla neskutečná rána. Pustili nás za ním se rozloučit. Říkali jsme mu, ať to nevzdává a bojuje. Jeho poslední slova, která nám řekl, byla: “Když ono se těžko bojuje s někým, koho nevidím.” Zemřel 27.3.2021 v brzkých ranních hodinách.

Tatínku, děkujeme Ti za vše, co jsi pro nás všechny udělal! I díky Tobě stojí náš dům snů, se kterým si nám pomáhal. Děkujeme Ti zato, že jsi byl skvělým manželem, tatínkem, bratrem a hlavně dědečkem! I pro moji dcerku Barušku, i když jen tak krátkou dobu. Kéž bys tu byl s námi a viděl ji vyrůstat. Navždy budeš její milovaný “dede”! ❤️

S láskou a bolestí v srdci dcery Barbora, Dana, Pavlína a Soňa, manželka Dana, vnoučata Barunka, Filípek, Mireček, Míša, Jára, Pavlík a Patrik, pravnučka Nelinka a bratr Petr ❤️ Moc Tě milujeme! ❤️

Miroslav Krejza

86 let
partner, dědeček, tchán, kamarád

Vášnivý holubář, bývalý horník a srandista z Mostu. Mrzí nás, že jsme se nemohli rozloučit, že to přišlo tak nečekaně rychle. Ale věř, že budeme pořád vzpomínat - minimálně vždycky, když si nalijeme vaječný koňak :-)

Hlídej nás tam ze shora.

Jiří Joska

Nejlepší tchán a dědeček

Tolik jsme si toho ještě nestihli říct... Byl jsi mi tak blízký, často jsem ti ani nemusela nic říct a ty jsi to přesto věděl.. Nikdo nezaplní tu prázdnotu, která tady bez tebe je.. Já vím, nějaké neduhy tě provázely, ale kdyby tady nebyl Covid, vím že by jsi tady s námi ještě byl a viděl bys svojí vnučku vyrůstat.

Chybíš ji stejně jako mně i tvým dětem... Děkuji ti za každou chvíli, která naše životy spojila... První otázkou je vždycky proč?! Těžko na to někdy najdeme odpověď, ale musíme být silní.

Přeju Vám všem hodně sil k překonání takto těžkých chvil... Marcela s Isabellkou

Pavel Hanzlíček

66 let
Tatínek

Nejlepší táta a nejšikovnější člověk na světě. Nikdy nezapomeneme a máme Tě moc rádi.

Bohuslav a Marta Blažkovi

81 let/77 let
Tatínek/maminka

Byli to velmi hodní lidé, ochotní každému pomoci. Maminka myslela na všechny kolem sebe, byla vždy hodná a udělala by pro nás cokoliv. Tatínek by rozdal i to poslední, co měl a každému rád dle svých sil pomohl.

Moc mne mrzí, že se mi je nepovedlo ochránit před Covidem. Přesto, že jsem se snažila omezit fyzický kontakt s nimi a raději více telefonovala, tak si je někde našel. Maminka sice po úrazu špatně chodila, ale tatínek chodil nakupovat nebo jeli na nákup společně autem. Vždycky jsem si říkala, jak krásně spolužijí. A jak spolu žili, tak v jeden den odjeli do nemocnice a pak oba v jeden den zemřeli. Byl to 27. prosinec 2020.

Je to hrozná nemoc, která vás rozdělí od vašich blízkých a vy nemůžete být s nimi, slovem je povzbudit, něco pro ně udělat. Tak bezmoc je strašná. Když ztratíte blízkého člověka, je to hrozné, ale v jeden den ráno jednoho a odpoledne druhého, to už vám bolestí puká srdce.

Maminko, tatínku, pořád na vás myslím a za vše děkuji, dcera Broňa s rodinou

Jaromír Steiner

75 let
manžel, tatínek, dědeček

Pan Jaromír Steiner z Opatovic u Vyškova zemřel 25.1.2021 jako oběť covidu. Nejhodnější manžel, tatínek tří dcer, dědeček pěti vnoučat. Celý život pracoval jako strojvedoucí, měl rád, lidi, zvířata a život vůbec. Rád chodil s manželkou na túry a s kamarádem na ryby. Odešel nám moc brzo v nedožitých 75 letech.

Jiří Veselík

73 let
bratr, strýc, dědeček, švagr, manžel a tatínek

V pondělí 18. ledna 2021 nás navždy opustil náš Jiří, ve svých nedožitých 73 letech, po těžkém boji s Covidem v mladoboleslavské nemocnici. Navždy zůstaneš v našich srdcích jako hodný, přátelský, obětavý muž, který kolem sebe vždy šířil dobrou náladu.

Vždy jsi měl rád sport, především jízdu na kole. Když jsi byl mladý, tak jsi rád hrál fotbal, později jsi ho pravidelně sledoval v televizi nebo také osobně na stadionu. Pamatuji si, když jsi pečoval o svoji krásnou zahrádku, spolu s manželkou Věrou na opečovávané chatě. Vždy jsi byl v obležení svých kamarádských kočičích přátel. V neposlední řadě jsi byl skvělý kuchař a vždy ses dobře dokázal postarat o rodinné návštěvy. Navždy zůstaneš v našich srdcích.

Ivana Staňková

55 let
zemřela 27.11. 2020

Milá Ivo, byly jsme kamarádky dlouhých 41 let. Prožily jsme spolu bezstarostná gymnaziální léta, studia, naše lásky, svatby, narození dětí, prostě věci, které s sebou lidský život přináší.

Vždy jsme o sobě věděly, i když se naše cesty potom rozešly. Žádná vzdálenost však není nepřekonatelná, pokud spolu lidé chtějí být a mají si co říct. I na dálku jsme spolu sdílely všechny radosti i bolesti a bylo fajn vědět, že jak na to dobré, tak i na to zlé tu člověk není sám.

Nepoznala jsem hodnějšího, skromnějšího a obětavějšího člověka, než jsi byla Ty. Avšak osud byl k Tobě v posledních letech mnohem méně milosrdný. Navzdory tomu jsi vše zvládala statečně a s noblesou, což si zaslouží velký obdiv. Jen tu poslední bitvu se zákeřnou nemocí jsi bohužel prohrála. Je mi to moc líto. Vzpomínám na Tebe skoro každý den. Je to pro mne o to horší, že mi kvůli přísným opatřením nebylo dopřáno se s Tebou rozloučit a doprovodit Tě na poslední cestě. Nikdy na Tebe a na naše společně prožité chvíle nezapomenu.

Josef Beran

84 let
manžel, tatínek, dědeček, pradědeček

Můj tatínek byl velice hodný, veselý, pracovitý a vitální muž. Neužíval žádné léky, krom vitamínů a posilovačů imunity, přesto se covidu neubránil. Miloval svou ženu, děti, vnoučata i pravnoučata. Rád si s nimi hrál, povídal, nebo je jen s radostí pozoroval.

Miloval hudbu, hlavně Jazz a každého do něho nadšeně zasvěcoval, měl rád také knihy, práci na zahradě, křížovky,... I když mu život připravil nejednu těžkou chvíli, neztratil optimismus a pro každého měl úsměv a milé slovo. Teď tu po něm zbylo jen prázdné místo.

Moc jsem tě tatínku milovala, chybíš mi a vždycky chybět budeš...

Marie M.

90 let
Maminka a babička

Babička zemřela po 44 dnech nerovného souboje s tímto nevyzpytatelným virem. Přestože bojovala jako lvice a průběh nemoci nebyl nijak vážný, přestože už měla dokonce i negativní test, proto není ani tím pomyslným číslem, její síla, pro kterou jsme ji všichni vždy obdivovali, ji postupně začala opouštět a její světlo pomalu zhasínat, až nakonec přešla do krajiny stínů, ze které se jen občas vracela, aby na tomto světě trpěla a tiše nebo v bolestech ho nepřítomně pozorovala, až jednoho temného prosincového odpoledne vydechla navždy, strhaná, vysílená a ztrápená po svém statečném souboji.

Zprvu nerovný boj s tímto virem se sice chvíli jevil nadějně, ale tahle bestie své oběti jen tak nepouští a rve se se všemi, kteří se jí snaží vzdorovat, o každý jejich nádech, mnohdy, bohužel, úspěšně. Odešla milovaná bytost, na covid, s covidem, po covidu, nebo jak se to správně říká. Chybíš nám. Naše společné letní grilovačky, tradiční sobotní obědy se skleničkou dobrého piva, tvé úžasné vánoční pečení, bez něhož Vánoce ztratí kus své sváteční duše, tvoje láska a nadšení a naše společné vypovídání se z trápení.

Dcera a vnučka

Vladimír Vyskočil

74 let
manžel, tatínek a dědeček

Dne 28. 3. 2021 nám Covid vzal tatínka, skvělého dědečka a manžela.

Moc nám všem chybí a nikdy na něj nezapomene.

Vladislav Bečka

71 let
manžel, tatínek, dědeček, bratr

Dnes se na nebi rozsvítila další hvězdička💔. Nechci, aby byl jenom číslo ve statistikách!!! Byl to milovaný, milující, slušný člověk a vášnivý rybář. Byl to tatínek, bráška, manžel, děda..... Takže až na nebi uvidíte jasně zářit hvězdičku, vzpomeňte si na hodného člověka, který celý měsíc bojoval, ale covid měl poslední slovo 😔.

Josef Ciper

83 let
manžel, tatínek, dědeček, pradědeček

Ano, i pro nás zůstane smutný 25.leden letošního roku, kdy můj nezapomenutelný, milý manžel podlehl Covidu.... starostlivý, pracovitý manžel, tatínek, dědeček, pradědeček ❤️Nelze vyjádřit slovy, jak moc mi chybíš Pepo 💞... Prožili jsme spolu krásných 58 let, děkuji... V myšlenkách jsi stále s námi ✨manželka, dcery, snacha, vnoučata a pravnoučátka.

Blanka Báchorová

64 let
dcera, sestra, maminka a babička

Celý život dělala vše proto, aby se lidé kolem ní měli dobře, vždy myslela více na druhé než na sebe. A nyní my jí to oplácíme a naše slzy jsou důkazem, že svou láskou a přátelstvím si navždy získala naše srdce. Ona by si jistě nepřála, abychom tu dnes po ní truchlili, naopak by si přála, abychom oslavovali její život. Řekla by nám, abychom pro ni neplakali, přestože ji nevidíme, vždy bude s námi a bude nad námi bdít, jak to dělala doposud. Pro svou rodinu byla srdcem i duší rodiny. 

Jaroslav Roček

59 let
partner a otec

Kdyby tady nebyl zákeřný covid, tak by jsi nás tak náhle neopustil a letos by jsme oslavili tu tvojí šedesátku. Dne 9.3.2021 nás opustil můj přítel a člověk, který byl plný síly a plánů do budoucna. Moc mi chybíš a pořád na tebe myslím.

Jiří Škála

78 let
Manžel, tatínek, dědeček

Byl to skvělý člověk. Všichni jsme ho milovali a on miloval nás. Svou rodinu vždy podporoval a co mohl pomáhal. Miloval přírodu a cestování. Užíval si života a splnil si spousta snů. Rád vařil a vymýšlel speciality.

Vzal nám ho covid. Šlo to rychle. Oboustranný zápal plic. Zemřel v nemocnici 14.3.2021. Měli jsme to štěstí, že jsme se mohli rozloučit.

Tatínku, navždy zůstaneš v našich srdcích.

Manželka Věra, dcera Martina s manželem, vnuk Lukáš, syn Petr s partnerkou.

Alena Kubíčková

69 let
maminka, manželka a babička

Moje maminka Alena, manželka a babička nás opustila v 69 letech. Byla sice nemocná, měla cukrovku, ale brala to s nadhledem a užívala si každé chvíle s námi. Moc jsme si rozuměli a často trávili čas spolu. Covid ji téměř okamžitě ochromil.

Začala mít problémy s dýcháním a byla velmi slabá. Náhle ztratila vědomí. Odvezla ji sanitka. V nemocnici po napojení na kyslík se výrazně zlepšila a po 14 dnech ji pustili domů. Byla sice slabá, ale byla moc ráda, že je zase s námi doma. Už jsme si mysleli, že to má za sebou, ale najednou po necelých 14 dnech se stav znovu zhoršil.

Maminku zase odvezla sanitka. Když jsem po 2 hodinách volala na oddělení urgentního příjmu, tak mi pan doktor řekl, že po půl hodinové resuscitaci maminka dne 23.4.2021 v 11,30 hod. zemřela na celkové selhání organismu po covidové infekci.

Maminko moje nejmilejší, strašně moc nám chybíš. Strašně moc to bolí a nedokáži přestat brečet. Život bez tebe už nebude takový. Zůstane tu po tobě hrozná prázdnota. Jsi ten nejhodnější, nejúžasnější a nejkrásnější člověk, které ho jsem ve svém životě poznala. Moc tě milujeme já dcera Helena, manžel Milan a vnuk Lukáš.

Milka a Kurt Třebovi

81 a 86 let

Odešli navždy v době covidové z našeho světa po 61 letech společného života. Milující rodinu, přátele a život.

Tetička zemřela v prosinci 2020 na následky těžkých zranění po nezaviněné dopravní nehodě. Ležela čtyři měsíce v nemocnici, sama, protože jsme ji nemohli navštěvovat.

Strýček to nesl statečně, ale v únoru 2021 zemřel i on, zápal plic, pozitivní a pár dní po první dávce vakcíny. Byl celý život dobrovolný hasič a pomáhal druhým.

Díky odvaze jeho chlapců měl pohřeb se všemi poctami, čestnou stráží, praporem, nastoupenou jednotkou a houkáním sirén. Oba odešli nečekaně a zůstane jen vzpomínka.

Nezapomeneme a děkujeme. Rodina a přátelé

Eliška Kalužíková

94 let
maminka , babička a prababička

19.1.2021 nás náhle opustila naše milá maminka, babička a prababička ve svých 94 letech. V květnu jsem si plánovali oslavu 95let , ale bohužel už se jí nedočkala. Stále s bolestí v srdci na ni vzpomínáme, starala se o nás do poslední chvíle a my o ni. Byla stále aktivní a nejraději chodila na hříbky.

Stanislav Havlíček

82 let
Manžel, tatínek dvou dcer a dědeček tří vnuků

Tatínek se nakazil covidem v nemocnici, když ho přijali na vyšetření a o několik dnů později 23.10.2020 v izolaci na covidovém oddělení odešel tam, odkud není návratu, sám...

Virus nám vzal tatínka nemilosrdně, bez možnosti jej alespoň ještě jednou obejmout, pohladit ho, rozloučit se...

Vždy nám dokázal trpělivě naslouchat, poradit, miloval svoji rodinu a předával nám lásku k přírodě i životu. Byl pyšný na rodiny svých dcer, ale svatby svého nejstaršího vnuka se již nedočkal. Svatba by ho naplnila štěstím, s radostí přijal do rodiny již dávno i jeho snoubenku.

Děkujeme tatínku za všeobjímající lásku, tvoje křesílko zůstalo navždy prázdné a naše srdce bolavá. Moc nám chybí Tvoje pohlazení.

Danka

Jaroslav Hrabálek

75 let
tatínek, dědeček, bratr, strýc

Po týdnu léčení nákazy Covid 19 musel být hospitalizován. Nejdříve to vypadalo „jen“ na zápal plic, později se zjistilo, že plíce jsou ze 70% nefunkční. Jeho stav se zhoršoval. Musel být napojen na umělou ventilaci a uveden do umělého spánku. Z něho se už neprobral a po třech týdnech se mu zastavilo srdíčko. Po celou dobu v nemocnici jsme ho mohli navštěvovat, držet ho za ruku, nebyl na to sám.

Byl to čestný, férový a pracovitý člověk, aktivní sportovec,prima parťák a spolehlivý kamarád.

Moc a moc nám všem chybí a chtěli bychom ho zpátky.

Jeho nejbližší

Rudolf Štěpánek

69 let
tatínek a parádní dědeček

Kdyby tady nebyl zákeřný covid, tak by jsi nás tak náhle neopustil a letos by jsme oslavili tu tvojí sedmdesátku.

2.11.2020 nás opustil náš tatínek a už nikdy nebude nic tak jako bylo dříve, moc nám tu všem chybíš a pořád na tebe myslíme. ♥️♥️♥️

Byli jsme s tebou do konce tvé bolesti a niky nezapomeneme. ♥️♥️♥️

Marcela Langrova

57 let
maminka a babička

Naše maminka Marcelka nás opustila náhle v nedožitých 58 letech. Těšila se celkem dobrému zdraví, trochu jí zlobila imunita ale nic vážného to nebylo. Těšila se z každého dne života, byla plná lásky a její úsměv a smích všichni milovali.

Covid u ní začal nejdříve lehčím průběhem, bolest žaludku a hlavy, pocit na zvracení. Nic nenasvědčovalo tomu, že by to mohlo být vážné. Po 14 dnech bohužel začaly problémy s dýcháním, sanitka maminku odvezla v sobotu ráno do nemocnice.

Po napojení na kyslík se její stav rapidně zlepšil, dokonce nám telefonovala. Podle lékařů byl její stav vážný ale stabilizovaný.  Druhý den ráno přišla náhlá zástava dechu a po 25 minutách resuscitace maminka zemřela. Podle pitevní zprávy: covidový oboustranný zápal plic.

Maminka milovala život, své děti, vnoučka Maxíka, druhého vnoučka Patrička se bohužel už nedočkala, milovala své dvě psí holčičky.

Maminko naše milovaná, moc nám chybíš. Tak strašně moc to bolí a nikdy nepřebolí. Navždy tě budeme milovat. Dávej na nás pozor.

Daniel Volf

46 let
otec, syn, bratr, zeť a kamarád

2.2 2021 dotlouklo Tvé srdce a všechny jsi nás tu zanechal samotné. Stále čekáme, že se otevřou dveře a ty vejdeš. Ty jsi jinými dveřmi už prošel. Odešel jsi náhle, bez rozloučení. Miloval jsi život, přírodu, hory, rodinu, děti.

Nikdy Tě neztratíme, máme Tě ve svém srdci. Ztratili jsme Tvůj hlas, přítomnost, ale to, co jsme s Tebou prožili, co jsi nás naučil a co jsi po sobě zanechal, to neztratíme nikdy. Děkuji Ti za Tvou lásku, Tvá pohlazení, za úsměv, krásné vzpomínky a hodné děti. Zůstalo jen ticho, v očích slzy a v srdci žal.

ManželkaIva, děti, sestra s rodinou a rodiče

Josef Vosáhlo

Měly jsme ho moc rády, hrál si s námi, vždycky pro nás měl něco dobrého a nejlepší bylo, když s námi opékal buřty. Vždycky si uměl udělat na nás čas.

Ludvika Želinová

78 let

Odešla tam, odkud není návratu dne 4.1.2021, v krátké době po onemocnění Covidem 19.

Vzpomínka v našich srdcích navždy zůstane.

Jarmila Kosinová

88 let
Maminka, babička a prababička

Milovala svou rodinu, byla soběstačná a zajímala se o vše nové. Kvůli covidu už nedopíšeme knihu Babičko vyprávěj, pro svoje nejmenší. Chtěli bychom, abys tu byla maminko.

Eva Dvořáková

80 let
milovaná maminka, nejúžasnější babička a prababička, skvělá sestra

Odešla jsi nám náhle v nedožitých 81 letech bez možnosti rozloučení a neuplyne den, kdybys nám nechyběla.

Na svůj věk jsi byla velice vitální, soběstačná a zdravá, milovala jsi procházky po Choceňském parku. Vždy jsme se na tebe mohli s čímkoliv obrátit a byla jsi tu pro nás. Teď po Tobě zbylo jen obrovské prázdno a spousta slz.

S láskou na Tebe vzpomínáme a nikdy nezapomene. Děkujeme Ti za vše, co vše jsi pro nás dělala a že jsi tu pro nás vždy byla. Kéž bychom mohli vrátit čas…

Jan Plechatý

39 let
manžel, tatínek 6 letého syna, syn, vnuk a bratr

Skvělý manžel a milující tatínek nás opustil velmi rychle a nečekaně.

Po 5 dnech od nákazy Covid 19, kdy bojoval s vysokými horečkami už nemohl dýchat. V nemocnici byl napojen na kyslík a výrazně se mu ulevilo. Ve čtvrtek už to vypadalo, že je na cestě k propuštění domů. V pátek se jeho stav výrazně zhoršil, bojoval ze všech sil, odejít nechtěl. V pondělí byl uveden do umělého spánku a intubován. V úterý zemřel. Rozloučení bylo možné, ale už v umělém spánku...

Honzí, moc nám chybíš, je tu strašné prázdno. Milujeme Tě a nikdy nezapomeneme. Šárka a Ondrášek

Vladimír Sklepek

65 let
Manžel, tatínek, dědeček

Umřel nám dne 23.12.2020 po 5 hodinách od převozu do místní nemocnice.

Nemohli jsme se ani rozloučit. Byl tam zcela sám. Byl to občas bručoun, ale miloval nás.

S láskou vzpomínáme a nikdy nezapomeneme!

Manželka Hana, dcery Ivana a Jana s rodinami, synJaroslav.

Stanislav Dočekal

Taťka, dědeček, pradědeček

Standa Dočekal chodil denně 8000 kroků a byl čiperný, neměl žádnou nemoc... Moc nám chybí a vzpomínáme na něho.

Vítězslav Novotný

77 let
Milovaný tatínek, dědeček, bratr a kamarád

Náš tatínek byl skvělý člověk plný elánu a humoru. Miloval svou rodinu, rád cestoval do teplých krajů a opečovával zahrádku kde se radoval z pěstitelských úspěchů. Po celoživotní dřině měl problémy s klouby a velkým vysvobozením od bolesti byly lázně. Místo pomoci se mu však staly osudným.

Již z lázní se vrátil s horečkami, ale dle propouštěcí zprávy zcela zdráv. Den po návratu (30.řijna) jsme mu ještě stihli popřát k  narozeninám. Následující den byl již v nemocnici a 6. listopadu přišla pro nás ta zdrcující zpráva.

Tatínku moc nám všem chybíš. Máme tě moc rádi.

Josef Mičulka

76 let
milovaný tatínek

Snažili jsme se celou dobu dodržovat pravidla, chránit naše milované rodiče. Nejdřív se nakazila maminka, ta naštěstí svůj boj s covidem vyhrála a bojujeme společně s následky. Pak se nakazil náš milovaný tatínek a ten svůj boj prohrál. Po 16 dnech nás opustil opuštěný, sám.

Nemohli jsme ho v nemoci držet za ruce, říct mu naposledy, co všechno pro nás udělal a jak ho moc milujeme. Nemohli jsme pro něj nic, za to všechno, udělat. S tím se těžko smiřujeme. Moc nám scházíš. Tví nejbližší....

Karel Hanzlík

70 let
Manžel, dědeček. Ochránce přírody. Kamarád.

Po těžké operaci se začal v nemocnici zotavovat a zasáhl jej zákeřně COVID 19.

Odešel rychle a bez rozloučení, zemřel 6. 1.2021, měsíc před svými jednasedmdesátými narozeninami. Zůstal jen bolestný úžas, slzy smutku a beznaděje.

Velmi mi chybíš, i kamarádům a pejskovi. Ještě jsi tady s námi mohl dlouho pobýt a šlapat do milovaných Jizerek.

Myslím na Tebe a děkuji za každou chvíli s Tebou, i za ostatní, kteří s tebou sdíleli kousek cesty života. Tvoje Hanka.

Lubomír Mazanec

63 let
Tatínek, dědeček, manžel, bratr, strýc, kamarád

Dne 29.3.2021. nám zemřel náš milovaný tatínek, dědeček, manžel, bratr a strýc.

Nebyl vůbec připraven na ukončení života. Jako novopečený důchodce měl mnoho plánů a chtěl si začít konečně více užívat vnoučata, zahradu, dům, svoji manželku a psí kamarády. Bohužel Covid mu to neumožnil.

V domě zůstal s Covidem sám, protože jeho žena byla v nemocnici také na covidový zápal plic, ale díky bohu, doktorům a včasnému zavolání záchranné služby se naše maminka vrátila živá a mohla tak zavolat záchranku zase jemu.

Bohužel neměl tolik štěstí jako maminka a po 15 dnech, které strávil v nemocnici, mu ta zákeřná nemoc vzala poslední dech a svůj boj s Covidem prohrál.

Každý den, kdy se o jeho záchranu života lékaři snažili bojovat, jsme všichni neztráceli naději, že se nám vrátí. Je to pro nás šok, se kterým se nemůžeme stále vyrovnat, ani jedna, ani jeden, nikdo.

Nikdy na tebe nezapomeneme tati! Dědo! Brácho! Lubo! ❤❤❤❤

Libuše Prošková

65 let
Maminka, babička, sestra, teta

Kdyby nebyl covid, ještě by tu s námi mohla být. Krátce před Vánocemi 22.12.2020 se u ní projevila mrtvice, byl zjištěn koronavirus, odvezli jí do přeplněné nemocnice na urgentní příjem, kde příliš dlouho čekala na pomoc. Upadla do kómatu, převáželi jí z jedné nemocnice do druhé. Nemohli jsme jí kvůli covidovým opatřením ani navštívit. Zemřela 6.2. v 7.10 hodin ráno, ve věku nedožitých 66 let, příliš brzo, sama, v Praze daleko od rodiny.

Děkujeme Ti maminko za všechno, co jsi pro nás udělala, za Tvoji lásku, za péči, za všechnu tu dřinu! Nikdy na Tebe nezapomeneme, zůstaneš navždy v našich srdcích. Modlíme se za Tebe, Bůh s Tebou a na shledanou maminko. Vzpomínáme. Syn Karel a celá rodina.

Karel Tomek

72 let
dobrovolný hasič vyznamenaný celou řadou uznání, diplomů a medailí

Vždy pro něj platilo, že čest, lidská slušnost, právo a slíbené slovo, jsou pevné jako skála, opravdové přátelství je na celý život a pro rodinu a lásku stojí za to umřít.
Veškerý svůj čas věnoval vnoučatům. Učil je nejen lásce k přírodě, zvířatům, rodné zemi a rodině, především ale lásce k životu.
Moc nám všem chybí.

Jitka Matulová

89 let
maminka, babička a prababička

V plném zdraví a aktivitě se těšila se na oslavu devadesátin. Její náhlý a naprosto nečekaný odchod byl po všechny obrovským šokem. Moc nám všem chybí, je nám líto, že jsme se s ní nemohli ani rozloučit. Vždycky budeme vzpomínat na její milou, veselou a laskavou povahu, na ochotu vždy pomoci, podělit se o životní zkušenosti, potěšit ve chvílích smutku. Nikdy nezapomeneme.

Alžbeta Adámková

88 let
maminka, babička, prababička

Maminku jsme odvezli do nemocnice protože se ji ucpala céva na noze a bylo třeba to vyřešit operačním zákrokem. Když ji do nemocnice přijali tak covid neměla a zákrok byl úspěšný než ji měli pustit domu tak ji udělali test a ten byl bohužel pozitivní a do tři dnu v nemocnici nemoci podlehla. Stalo se to 21.11.2020. Vychovala pět dětí, měla 10 vnoučat a 7 pravnoučat, které měla ráda. Stále nemůžu uvěřit že už tu není. Zůstali nám jen vzpomínky.

Martin Rais

51 let
manžel

Už nikdy nebude nic jako dřív.

Můj milovaný manžel Martin Rais zemřel 28.3.2021 kvůli covidu po 5-ti dnech na selhání srdce. Bylo mu 51 let.

Miroslav Strnad

64 let
syn, manžel, otec a dědeček

3.2.2021 zemřel ve věku věku nedožitých 65 let. Děkuji zdravotníkům za péči a vzácnou možnost se s ním rozloučit. Byl mým manželem 44 let.

Nikdy na něho nezapomeneme.

Jaroslav Plachý

67 let
tatínek a manžel

Manžel byl stále aktivní než onemocněl Covidem. 21.2. jsme odvezli manžela do nemocnice v Sokolově kde byl dva dny a transportovaly ho vrtulníkem do Hradce Králové. Tam byl tři neděle a pak ho převezli zpět do Sokolova. Tam ležel na ARU tři dny a jelikož měli další příjem tak ho přesunuli na JIP. Tam ho odpojili a nechali ho zemřít 25.3.2021.

Naše vzpomínky zůstanou a nikdy nezapomeneme manželka a děti

Miloslava Větrovská

88 let
maminka, babička a prababička

Dne 14. 2. 2021 nás náhle opustila naše milovaná maminka, babička a prababička ve věku 88 let po krátkém boji s nemocí COVID-19. Po všechna leta nás všechny zahrnovala svou laskavostí a ochotou, a její odchod je pro nás nenahraditelnou ztrátou.

Vyrůstala v Raděticích u Bechyně, a už od mala pracovala na rodinném hospodářství. Po dokončení základní školy pracovala v JITEXu. V roce 1957 se provdala a přestěhovala do Podbori, kde po ukončení mateřské dovolené pracovala v místním JZD. Spolu s manželem Františkem vychovali 4 děti, a těšili se postupně z 11 vnoučat a 18 pravnoučat. V prosinci 2017 oslavili diamantovou svatbu, ale krátce na to jí manžel zemřel. Po jeho smrti žila v domku sama a velkou oporou pro ni byl syn Václav s rodinou. Byli vždy nablízku a do posledních chvil se o ni starali a pomáhali v její zhoršující se pohyblivosti.

K velkým zálibám patřily knížky, ruční práce (pletení, šití) a práce na zahrádce, kdy říkala, že při ní odpočívá.

Všem nám moc chybíš a s láskou na Tě vzpomínáme ❤️.

Jiří Toncar

51 let
Životní láska, skvělý táta, nenahraditelný člověk

Milujeme tě

František Jirčík

68 let
Tatínek

Můj taťka, pan František Jirčík zemřel dne 8.11.2020, bylo mu 68 let. Nemocný byl delší dobu, přesto jeho odchod byl nečekaný a nebýt covidu, ještě by tu s námi byl. I když se říká, že někdy je smrt jistým vysvobozením, a v jeho případě to platilo též, velmi nám chybí, protože celý život byl velmi veselý, hodný a rozdával radost.

Libuška Beránková

70 let
maminka, babička, manželka

Dne 25.2.2021 nám nečekaně rychle zemřela naše milovaná maminka, babička a manželka. Byla to jedinečná žena, kterou nám nikdo nikdy nenahradí. Dala nám tolik rad a lásky do života a chtěla dávat dál.

Nebyla vůbec připravena na ukončení života, chtěla žít pro svá vnoučata, která nade vše milovala. Měla ještě spoustu plánů, ale bohužel jí to nebylo dopřáno. Bohužel, ta zákeřná nemoc byla silnější než její srdíčko.

Maminko, moc Ti za všechno děkujeme, moc nám tady chybíš a nikdy na Tebe nezapomene, zůstaneš s námi v našich srdcích.

Tvoje dcery Ivana, Eva s rodinami a manžel Karel

Naděžda Hamzová

60 let
Maminka, družka, dcera, babička, sestra

Svůj boj s Covidem prohrála po 5 dnech na ARO oddělení. Byla človíčkem, který by se pro všechny rozdal... Moc nám tu chybí, život bez ní bolí... ani jsme se nerozloučili, byl to pro všechny šok, že právě tvoje srdíčko v tomto bojí prohrálo.

Vzpomínáme na tebe s láskou a navždy budeš v našich ❤.

Miroslav Babušík

64 let

Zemřel 28. listopadu 2020 ve věku 64 let. Moc nám chybíš, nikdy na Tebe nezapomeneme.

Josef Vancl

71 let
Tatínek a dědeček

Můj milovaný tatínek, 71let, zemřel nečekaně. Nakazil se nepochopitelně v rehabilitačním sanatoriu, kde půl roku cvičil, makal na sobě. Izolovaný od venkovního světa. Ve styku pouze se zdravotním personálem. I přes to, že dam sám nikam nemohl a za ním také nikdo. I přes to že nosil ochranu a dodržoval vše co mohl a těšil se domů, tak se nakazil a již se domů nevrátil. Bez možnosti vidět půl roku ženu se kterou by oslavil 50 let manželství, bez možnosti ho obejmout, pohladit. Zemřel zbytečně. Krásný, inteligentní, úžasný člověk, který byl šťastný z pokroku, který sám tvrdou rehabilitací dokázal. Odešel manžel, tatínek, dědeček a super člověk a bojovník. Tatínku, milujeme tě.

Michal Hutník

72 let
Tatínek, manžel, dědeček, bratr

Dne 15.3. 21 se vydal můj nejvíc nejlepší táta na cestu ze které není návratu. Moc nám tu chybíš, odešel jsi rychle a nečekaně... nestihl jsem Ti ani říct jak moc Tě mám rád :(
Odešel člověk s velkým, dobrým srdcem....

Josef Kamenický

79 let
Tatínek, dědeček a kamarád

Dne 2.3. 2021 nás opustil náš milovaný táta, děda a kamarád. Chybíš nám, nezapomeneme ❤️

Jiří Vaniš

74 let
tatínek, manžel, dědeček, pradědeček

Pracovitý, chytrý a šikovný, neznáme co by neuměl, měl rád svojí rodinu a rodinu držel pohromadě. Covid, o kterém ani nevěděl prodělal asi v říjnu 2020. Měl plánovanou operaci srdeční chlopně, bohužel z důvodu pandemie se operace odkládala. Kolem vánoc špatně dýchal, v březnu ho odvezli do nemocnice se zánětem, který se šířil. 4.4. 2021 selhalo i srdíčko. Vše pokovidové následky. Moc nám všem chybí a v srdíčku zůstane navždy. Jeho velká slova byla ,, Nikomu vás nedám".

Stanislav Kořenek

79 let
Tatínek, manžel, dědeček, bratr, pradědeček

Miloval svou rodinu, pro kterou žil. Byl velmi pracovitý. Tatínek se nakazil v nemocnici v říjnu 2020, kde byl přivezen s infarktem. Ten statečně zvládl, ale covid už bohužel ne. 16.11.2020 nás opustil. Tatínku, víme, že jsi bojoval do poslední chvíle, abys nás mohl ještě obejmout a být s námi. Ta nemoc však zvítězila a vzala nám Tě krutě, bez rozloučení.

Tatínku, strašně moc nám chybíš, chybí nám tvé obětí, stisk ruky, který nám již nebyl dopřán. Děkujeme Ti za lásku, kterou jsi nám dával. Bylo nám ctí s Tebou žít. S láskou a smutkem v srdcích manželka Marie, děti Jitka, Ivana, Daniel, vnoučata a pravnučka. ❤❤❤❤

Januška Čechová

90 let
maminka, babička a prababička

Moje maminka Januška Čechová byla neuvěřitelně vitální ve svých 90 letech, statečná žena, která se poprala s rakovinou, se smrtí svého manžela a přesto měla ráda život a nikdy si nestěžovala. Byla do poslední chvíle soběstačná, veselá a milující maminka, babička a prababička.

Starala jsem se, aby nepřišla s nikým do styku, aby zůstala zdravá a tu hroznou dobu přežila, ale v 7.10.2020 upadla, tak musela jet do mostecké nemocnice na rtg. a při čekání než přišla na řadu chytla covid. 18.10.2020 byla odvezena do nemocnice a 23.10.2020 zemřela. Je mě to moc líto, mohla tu ještě s námi být.

Maminko, pořád jsi tu s námi dcera Naďka s rodinou 

Václav Maráz

71 let
maminka, babička

Můj muž Václav Maráz (71 let) zemřel 20.11.2020 v 18.15. Nikdy v životě by mě nenapadlo, když ho sanita odvážela 16.11. že ho vidím naposledy. Rozloučili jsme se objetím, pusou přes roušku, ještě zamával se sanity a to bylo poslední. Ležel na pokoji i se synem, který tam byl o týden dříve, ale nebyli v tu dobu ve styku alespoň měsíc, nevím, kde se nakazil, nechodil se mnou ani do obchodu nakupovat, čekal v autě, nikam nechodil. Byl tam pouhých pět dní, syna ve čtvrtek převezli do Ústí nad Labem, můj Vašík v pátek zemřel. Bez rozloučení, pohlazení, sám, jak nedůstojné pro člověka, který miloval a byl milován.

Od jara do zimy, pracoval kolem baráku, miloval vnuka, stále něco kutil, staral se o slepičky, králíky, každý pátek jsme chodili na kulečník s jeho partičkou, on hrál já fandila. Je to pět měsíců a ta bolest je stejná, jako první den, nedokážu to stále přijmout a stále si říkám ,,PROČ,,?

Do posledního dne nedával najevo, jak mu je zle, sám ještě odjel autem v to pondělí na rentgen plic, kde mu zjistili oboustranný zápal plic. Dnes vím, že mu muselo být hodně zle, nechtěl to dávat najevo. Tolik, tolik moc mě chybí při všem co dělám, všude byl, chybí mi naše ranní a odpolední kávička, spolu sledování sportu v televizi, večerní pusa na dobrou noc a držení za ruku při usínání, všem nám chybí, ale mě bolí srdce steskem po něm.

Nikdy na Tebe nezapomenu, stále s Tebou mluvím, tolik mi chybíš.

Jan Pichert

79 let
Manžel, tatínek a dědeček

Několik dní doma, poté odvezen RZS do nemocnice v Mostě s teplotami a slabostí. V neděli 21. 3. 2021,  po devíti dnech hospitalizace prohrál svůj boj se zákeřným covidem. Byl to ten nejhodnější člověk na světě, milující manžel, úžasný tatínek a dědeček. Nestihli jsme se ani rozloučit a zbyla nám po něm velká bolest a prázdno. "Odešel jsi nečekaně a já tomu stále nemůžu uvěřit.

Nikdy nezapomenu ♥♥♥

Tvoje milující dcera Leona

Jana Slaninová

63 let
Naše nejdražší manželka, maminka a babička.

Maminka dvou dětí a babička pěti vnoučat❤️

Byla velmi usměvavá a pracovitá, všichni kteří jí poznali jí měli rádi.
Byla plná života😥❤️❤️❤️

Prodělávala téměř bezpříznakový Covid-19, celých 14 dní, a pak to přišlo náhle a strašně rychle. Během jedné hodiny se jí začalo hůře dýchat a Covid jí napadl plíce, zhoršila se saturace, a i když byl rychlý zásah záchranářů, tak bohužel po dvou dnech v nemocnici svůj boj v pátek 13.11.2020 prohrála.

Byla to ta nejskvělejší maminka, manželka a babička na světě ❤️ Odešel nám člověk nejbližší mému srdci, odešel můj životní parťák do pohody a nepohody❣️❣️❣️ Je to šok, se kterým se budeme jen těžko srovnávat. Doufám, že na nás dohlížíš z nebe a jen chci, že nám moc chybíš 😥❤️❤️❤️
Tvůj syn Petr s rodinou, dcera Lucka s rodinou a manžel Vladimír 😭

Ludmila Vigová

66 let
milovaná maminka a babička

Babička Lída, energická, rázná žena plná života, se všemi nesnázemi se uměla vždy poprat. Milovala svou rodinu, své skvělé přátele, plavání, cestování a moře.

Po nákaze byla po zhoršení stavu dne 18.března 2021 převezena do nemocnice. Tam statečně bojovala 29 dní o život a my stále doufali, že se vše v dobré obrátí, covid porazí a vrátí se domů. Vždyť se předtím s ničím neléčila.... Nestalo se tak a navždy odešla 15. dubna 2021.

Jsme vděční, že nám umožnili se s babičkou, byť v umělém spánku, rozloučit. Přesto stále nemůžeme uvěřit, že už tu není.

Moc nám všem chybíš!

Václav Šmíd

84 let
Milovaný a milující manžel, tatínek, dědeček, pradědeček, bratr a strýc.

Véna odešel ve spánku 8.2.2021. Byl již několik dní hospitalizovaný v nemocnici. Bohužel jeho srdíčko nevydrželo nápor kombinace onkologického onemocnění a covidu.

Děda prožil celý svůj život se svou početnou rodinou v malebné vesničce poblíž Prahy. Jeho největší zálibou byla dechová muzika a fotbal. Celý svůj život byl velmi pracovitý, se vším si uměl poradit a nenechal nikoho ve štychu. Sršel vtipem, ochotou, láskou a skromností. V loňském roce s babičkou oslavili diamantovou svatbu. Ve svých letech byl stále plně soběstačný.

Dědečku náš, byl jsi hrdina, který bojoval do poslední chvíle. Navždy budu vděčná za to, že jsme dostali možnost se s tebou rozloučit. I když to bylo a stále je velice těžké.

Děkujeme ti za čas strávený s tebou a za všechno, co jsi pro nás udělal! Moc nám všem chybíš! V našich srdcích budeš navždy.

Milujeme tě! ❤️

Miloslava Špeldová Křivská

69 let
maminka, babička

Dne 23.ledna 2021 nečekaně zemřela v 69 letech.

Milovaná maminka byla pracovitá, obětavá, veselá, kamarádská, laskavá, milovala zvířata (hlavně pejsky, kterými se celý život obklopovala), člověk se srdcem na pravém místě.

Moc nám chybíš milovaná maminko a babičko Miluško, nikdy na Tebe nezapomeneme!

Navždy zůstaneš v našich srdcích. Petra, Ivan, Anitka a Justýnka ❤️

Marie Huličková

87 let
maminka 3 dětí, babička 6 vnoučat a prababička 9 pravnoučat

Maminka ve svých krásných letech byla soběstačná, vitální a optimistická. Onemocněla začátkem října. Nejdříve měla špatnou saturaci krve a neměla chuť k jídlu, později se přidal oboustranný zápal plic. Po třech týdnech v nemocnici se její stav hodně zlepšil a maminku  nám chtěli dát domů. Moc se domů těšila a vrátila se jí chuť k jídlu a dobrá nálada. Ještě v pátek večer jsme s ní celá rodina mluvili po telefonu a v sobotu ráno 31.10.2020 nám z nemocnice volali, že maminka zemřela.

Byla to skvělá maminka ♥, babička ♥ a prababička ♥, která milovala život a celou svojí početnou rodinku ♥

Do poslední chvíle s námi jezdila na výlety a do divadla, nevynechala žádnou rodinnou oslavičku.

Maminko moc Ti za všechno děkujeme ♥. Za Tvojí lásku, péči a starost. Škoda, že jsi tu s námi nemohla být ještě déle.

Moc nám chybíš a navždy zůstaneš v našich srdcích ♥♥♥

Za celou rodinku navždy Tvoje děti Soňa, Jarmila a Jirka s rodinami.

Jiří Lemon

89 let
Milovaný manžel, tatínek, dědeček, pradědeček a tchán

Člověk s velkým srdcem a vždy dobrou náladou. Miloval lidi a přírodu a svou vášeň pro rybolov předával mladé generaci.

Nakazil se v Domově pro seniory a dne 7.12.2020 zemřel v nemocnici..... bez pohlazení, podržení za ruku a možnosti se rozloučit. 20.3. letošního roku by oslavil krásných 90 let.

Nikdy na tebe nezapomeneme, chtěli jsme ti ještě tolik toho říct.....

Eva Oždianová

68 let
Maminka, babička, sestra, kamarádka, manželka

Maminka milovala svou rodinu, pána Boha, zahrádku a přírodu, kávu a sójové řezy, sušené fíky.

Maminka byla velice pracovitá, měla vždy pro všechny otevřenou náruč, pochopení a úsměv. Dodávala odvahu. Naučila nás, co je bezpodmínečná láska, jak velkou oporu umí nabídnout víra v Boha, vnitřní klid a jak důležité je být pokorný. Mnoha lidem byla vrbou, dobrou přítelkyni, ale hlavně byla tou nejúžasnější maminkou a babičkou na světě.

Maminka byl neuvěřitelně vzácný a laskavý člověk. Zůstane hluboko zarytá v srdcích všech, kdo ji znali. Bude tu nám všem moc chybět.

Neumíme se s její náhlou smrtí smířit. Byla vždy zdravá a covid si ji tak rychle vzal. Zemřela 4.3.2021.

Děkuji všem zdravotníkům, kteří vysílení bojují za každý život.

Dcera Lucie

Jiří Popp

77 let
bratr, manžel, tatínek, dědeček a pradědeček

Byl velmi pracovitý, veselý a společenský. Byl rád mezi lidmi a lidé ho měli rádi. Miloval sport. Se svým bratrem před šedesáti lety založil oddíl juda v Prachaticích a za svůj život vychoval stovky skvělých judistů, z nichž někteří byli i úspěšní reprezentanti České republiky. Judu se věnoval až do konce života. V posledních letech chodil trénovat trenéry a předával jim celoživotní zkušenosti. Všichni na něj rádi vzpomínají. Zůstala po něm manželka, dvě dcery, tři vnoučata a dvě pravnoučata. Všem nám nepopsatelně chybí.

Elena Janoušková

65 let
maminka , dcera, babička čtyř vnoučat, manželka, sestra

Zemřela 10.3.2021 na následky covidového zápalu plic s kterým bojovala pouhé 4 dny, ale ten boj nešel vyhrát. Ta nemoc je tak krutá a zákeřná, že svůj boj v nemocnici na ARU bohužel prohrála.

V posledních dnech života jsme s ní ani nemohli být, chytit ji za ruku říct ji vše co jsme nestihli a ani se s ní rozloučit :-(

Človíček se srdíčkem na pravém místě milující, nesmírně obětavý, pracovitý se smyslem pro humor.

MOOOC NÁM CHYBÍ, a se ztrátou se nám nepodaří nikdy vyrovnat...  neumíme si to tady bez Tebe představit, Maminko, děkujeme Ti že jsi vždy tady pro nás byla  Cítíme velkou křivdu nespravedlnosti...

Mojmír Helísek

62 let
profesor ekonomie

Dne 21. března 2021 nečekaně zemřel ve věku nedožitých 63 let na komplikace spojené s nemocí COVID-19 Prof. Ing. Mojmír Helísek, CSc., jeden z nejvýznamnějších českých odborníků na měnové kurzy, platební bilanci, zahraniční zadluženost a související makroekonomické otázky. Pocházel z Ostravy, v 80. letech vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze a od té doby se nepřetržitě věnoval vědeckému a akademickému rozvoji svého oboru. Vynikal precizností a smyslem pro poctivou a kvalitní práci. Je autorem mnoha vědeckých publikací a klíčových porevolučních vysokoškolských učebnic makroekonomie. Všem generacím kolegů a studentů, kterým uměl předávat základy i velmi pokročilé znalosti, bude moc chybět.

Roman Soukup

74 let
Tatínek, dědeček, bratr, strýc a kamarád

Můj nejmilovanější tatínek byl pro mě a mou rodinu všechno na světě. Byl hlava rodiny, vždy si uměl se vším poradit. Především to byl můj nejlepší kamarád a vzor. Dokázal každého rozesmát a vyprávět příběhy jako nikdo jiný. Ve svém životě dosáhnul mnoho úspěchů. Měl rád život a zejména miloval svou rodinu, která pro něj znamenala vše.

Bohužel si Covid našel také našeho nejmilovanějšího tatínka. První dny s ním bojoval doma, ale začalo se mu hůře dýchat a tak byl převezen do nemocnice. Přesto, že se s námi snažil neustále komunikovat přes telefon a měl sílu a vůli bojovat, náš tatínek boj prohrál 3.3.2021 po rozhodnutí lékaře o podání mu sedativ. 

Bohužel jsme neměli to štěstí, abychom se s nim mohli rozloučit a držet ho za ruku. Nikdo nás z karlovarské nemocnice nekontaktoval, aby nás obeznámil s tímto pro nás tak krutým rozhodnutím o podáni sedativ. Naopak nám ráno bylo téměř ve stejnou dobu řečeno sestřičkou, že táta měl klidnou noc a pár minut na to nám lékař volal úplně rozporuplnou a tu nejhorší zprávu v mém životě. Tatínek odešel a sám!

Vím, že se zase jednou shledáme, ale teď tu trpíme. Strašně nám chybíš, tati!

Petr Slanina

54 let
manžel, tatínek, dědeček, kamarád, školník v MŠ Mlazice, sběratel pivních plechovek a soudků

Už nikdy neuslyšíme jeho úžasný smích ♥ Začalo to nejdříve tak nevinně, pak lékaři zjistili, že má oboustranný zápal plic (sportovec, nekuřák) a jeho stav se stále zhoršoval a přidávali se další komplikace. Covid mu doslova sežral plíce.

O jeho život bojovali 4 týdny s ECMO přístrojem, ale bohužel boj o život 18.11.2020 v 54 letech prohrál. Petřík byl skvělý chlap. Byl milý pozorný manžel, úžasný tatínek a dědeček, bezvadný kamarád, člověk, který nezkazil žádnou legraci, pohodář, šprýmař, optimista.... Všichni kdo ho znali ho měli rádi. Takoví lidé by tak brzy neměli umírat.

Strašně moc nám chybí. Ta bolest v srdci je neskutečná a nepopsatelná. Nemůžeme se stále s jeho odchodem vyrovnat. Navždy Tě budeme milovat a zůstaneš v našich srdcích ♥♥♥

Navždy Tvoje Soňa, dcera Pavlínka a dcera Peťula s manželem a vnoučátky Filípkem a Amálkou

Petr Dlesk

66 let
přítel

Ráda bych přidala vzpomínku na nejlepšího člověka v mém životě. Byl to můj partner, vždycky jsem se na něj mohla spolehnout, byl tu pro mě. Měli jsme se moc rádi. Měl rád život a rád si ho užíval. Nikdy nic nevzdával a vždycky se ze vším dokázal poprat. Boj s Covidem prohrál 1.2.2021. Stále tomu nemůžu uvěřit a zbylo po něm jen prázdno. Navždy budeš v mém ❤️.

Milan Adamík

tatínek

Pilot vrtulníku LZS Líně a Liberec, zpěvák souboru Jiskra Plzeň a můj milovaný táta odešel do leteckého nebe 8.3.2021.

Jarek Fecenko

Manžel, tatínek

Super chlap. Pracoval na šachtě Fučík 1.

Po odchodu ze šachty měl rodinnou firmu na stavění domů, postavil svým synům domy i pro sebe a svoji ženu který bohužel nedokončil. Zemřel na důsledky covidu.

Marie Brhelová

61 let
Maminka, babička, teta a kamarádka

Drahá maminko, babičko

Bojovala jsi 5 dní, bylo to však tak rychlé, že se mi a nám stále nechce uvěřit, že už nikdy nezamáváš z okna, že už nikdy nevzhlédneme k tvým oknům zda-li ještě svítíš...

Cítíme obrovské prázdno, bolest..
Nestihly jsme se ani rozloučit, o to to bolí ještě víc..

Už nikdy neuvidíš malou Pepinu, jak půjde do školky, do školy, jakou slušnou a čestnou slečnu z ní vychováme, tak jako ty s tátou nás...

Navždy zůstaneš v našich srdcích a mysli, nikdy nezapomeneme!
Pozdravuj tam nahoře tátu se ségrou.

Tvůj Tomáš, Honza, Josefínka

Anna Svobodová

68 let
maminka a manželka

Naše milovaná maminka zemřela 1.4.2021. Když ji odvážela záchranka, mysleli jsme, že jde do nemocnice na pár dní na kyslík. Byla naprosto vitální, energická, plná chuti do života, měla spoustu plánů. A my jsme měli ty plány realizovat s ní. Najednou se situace zhoršila tak rapidně, že ji museli připojit k UPV. Bojovala o život 45 dní, nechtěla tu nechat mě a sestru. Ale pak se její srdce zastavilo. Vždy žila a vše, co dělala, jen pro nás.

Strašně moc nám chybí. Zbyla jen prázdnota a obrovský žal.

Nikdy na ni nezapomeneme, byla pro nás vším. Za všechno jí děkujeme. Za život a její lásku, její statečnost, její milující a pečující srdce, za její ochranu, za její pomoc a rady, za všechno, co nám dala, co nás naučila, jak nás vychovala.

Odešla tak brzy a nečekaně a my nedokážeme pochopit, proč. 

S láskou dcery Eva a Anna, manžel Václav

Jaroslav Vendl

68 let
manžel, tatínek, dědeček, syn, strejda, kolega, kamarád

Zemřel 8. 2. 2021 na následky těžkého covidového zápalu plic, se kterým ležel v nemocnicích pět týdnů. V posledních dnech svého života jsme s ním nemohli být, ani jsme se s ním nemohli rozloučit. Byl to veselý a dobrosrdečný člověk, který dělal věci bez řečí a hodně po svém. Byl to kutil, zručný chlap, který si se vším poradil, všechno opravil a nikoho nenechal ve štychu. Rád cestoval, potápěl se, byl vášnivý houbař, jezdil na kole a na růžové babetě. Zajímal se o historii a miloval Český ráj. Moc nám chybí a zatím se nám s tou ztrátou nepodařilo vyrovnat. Odešel moc brzy a nečekaně... Nikdy na něho nezapomeneme.

František Důbrava

85 let
dědeček

Bylo mu 85 let a nakazil se v nemocnici na interním oddělení. O 8 dní později, od potvrzení covidu, zemřel. Bylo to v sobotu 30.1.2021 v 4:30 ráno.

Člověk nesmírně obětavý, pracovitý, sečtělý. Měl snad všechny dobré vlastnosti, které existují.  S ním odešla z tohoto světa hromada dobra. Zůstaly jen vzpomínky. Chybí nám tu strašně moc

Miroslava Smazalová

68 let
učitelka

Drahá maminko, nejúžasnější babičko Obí!

tolik jsi bojovala, bohužel ten boj asi nešel vyhrát! Ta nemoc je krutá a nezná slitování. Nevíme, proč nám Covid vzal zrovna Tebe, zdravého člověka v plné síle. Byla jsi plna tolika plánů a tužeb, chuti po životě a najednou NIC.

Cítíme křivdu, nespravedlivost …

Ale jak jsi říkala, život není spravedlivý!!!

Navždy budeš v našich srdcích a slibujeme, že z holčiček, z Nikolky a z Ellinky, vychováme slušné a čestné lidi. Tak, jak jsi nás vychovala TY!!

MILUJEME TĚ, dcera Jani (42) s manželem Romanem, vnučky Niky (13) a Elli (10) dcera Marti (42) s manželem Ráďou.

Jozef Baláž

70 let
Tatínek

Náš tatínek zemřel 19.10.2020. Dožil se 70ti let.
Nakazil se v nemocnici kde byl hospitalizovaný. S covidem bojoval velice krátce než mu podlehl.
Byl to ten nejbáječnější táta na světě.

Jaroslava Pavlačíková

79 let
Maminka, babička

Naše maminka, babička Slávka, pocházela z ostravské hornické rodiny, a přestože se po svatbě přestěhovala do domku ve Studénce, celý život zůstala „děvčátkem z kolonie“. V 79 letech byla zcela samostatná. Radovala se z pravnoučat, ráda poslouchala hru nejmladšího vnuka Vojty na kytaru a těšila se na svatbu vnuka Honzy.

Covidem maminka onemocněla asi deset dnů před Vánocemi. Po vyšetření v nemocnici jsme si ji vzali do domácího ošetřování. Její stav se zlepšil, ale díky silným lékům ztratila chuť k jídlu a přestala jíst. V neděli jsme ji odvezli do nemocnice znovu s přesvědčením, že pokud jí budou léky podávány v infúzi, vánoční svátky už stráví doma.

V pondělí dopoledne nám však ošetřující lékař sdělil, že nám povoluje návštěvu, protože stav maminky se prudce zhoršil a máme se přijít rozloučit. Návštěva nám však nakonec umožněna nebyla. V poledne jsme si naposledy zamávali přes okno nemocničního balkónu a téhož dne těsně před půlnocí 21.12.2020 nás maminka navždy opustila.

Zanechala tady dcery Natašu a Táňu, syna Zbyňka, vnuky Jakuba, Adama, Tomáše, Honzu a Vojtu a pravnoučátka Adélku a Jaromírka.

S maminkou jsme se rozloučili 23. 12.2020, v den výročí svatby našich rodičů. Tatínek zemřel 22.12.2016.

Zdeněk Bureš

71 let
manžel, tatínek, dědeček, bratr, strýc a kamarád

Covid nám ho vzal nečekaně 24.3.2021 ve věku 71 let. Byl to pracovitý, milý, ochotný chlap, který miloval život, lidi a hlavně nás, svoji rodinu.

Děkujeme Ti za vše, čím si pro nás byl a co jsi pro nás udělal. Navždy zůstaneš v našich srdcích a nikdy na Tebe nezapomeneme.

Hrozně moc nám všem chybíš....💔💔💔Za všechny tvoje blízké, milující dcera Kateřina.

Františka Klimešová

86 let
maminka, babička, prababička, teta a švagrová

Naše milovaná maminka zemřela po týdenním boji na covid 26.10.2020. Nemohli jsme se s ní ani rozloučit... Bůh ti žehnej maminko, moc nám tu všem chybíš.... Stále vzpomínáme a jsi v našich srdcích již navždy.

Nezapomeneme.

Tvoje milující dcery Ludmila, Magdalena a Jiřina s rodinami.

Zdeněk Kúřil

76 let
manžel, tatínek, dědeček

Zemřel 24.3.2021 po třech týdnech, během kterých statečně bojoval a my jsme věřili a doufali, že vše dobře dopadne. Moc nám všem chybí.

Děkujeme ti, že jsi tu pro nás vždycky byl. Máme tě rádi.

Antonie Svobodová

91 let
maminka, babička, prababička , sestra, teta

Maminka byla tichá a skromná, pocházela ze Slovácka... zemřela na covid v pečovatelském domě 13.11.2020 který její vysílený oslabený organismus nezvládl... nemohli jsme se s ní ani rozloučit... Bůh tě provázej, stále vzpomínáme a nikdy nezapomeneme... Dcera Ludmila s rodinou...❤️

Martin Šlachta

46 let
Mladší bráška, syn, otec, manžel

Martin zemřel 9. 4. 2021 doma na plicní embolii, nečekaně a náhle. V pondělí 12. 4. 2021 by oslavil 47. narozeniny. Byl jsi dobrosrdečný, bezelstný, s osobitým smyslem pro humor, a přesto, že jsi nenadělal moc řečí, moc mi chybíš. Nic nenahradí sourozenecké spiklenectví a společné vzpomínky na dětství. Chybíš celé rodině i přátelům.

Díky za vše, s láskou a obrovskou dírou v srdci ségra.

Marie Martínková

81 let
maminka, babička a prababička

Zemřela 13.2.2021 ve věku nedožitých 82 let na komplikace s covidem. V srdci zůstane 3 dětem, 8 vnoučatům a 12 ti pravnoučatům. Nezapomeneme.

Miroslav Brandejský

82 let
manžel, tatínek, dědeček a pradědeček

Náš manžel, tatínek, dědeček a pradědeček zemřel 18.10.2020 ve věku 82 let. Pracovitý člověk a ještě týden před smrtí se staral o svoji milovanou zahrádku. Vzpomíná rodina.

PETR PIZUR

68 let
Manžel, tatínek, dědeček, tchán, kamarád

S Petrem jsem se seznámila, když mi bylo 17 let, byla to moje první a jediná celoživotní láska. V lednu t.r. jsme oslavili 45 společného života (safírovou svatbu) a plánovali, co všechno ještě chceme spolu udělat kolem domu, kde všude se podíváme, jaká místa u nás ještě navštívíme, neboť Petr rád cestoval, zajímal se o dějiny, historií, rád četl, byl od dětství velký automobilový fanoušek.

Petr byl nejen obětavý manžel, byl velmi pracovitý v práci vždy zodpovědný, ve společnosti vždy oblíbený, zábavný a veselý. Před 5 lety odešel do důchodu, ale pracoval nadále ve stavební firmě u svého zetě. Byl skvělý a milující manžel i táta a oddaným dědou svým dvěma vnoučatům.

Dne 1.3. měsíc po Petrových narozeninách, jsme byli oba pozitivně testování na Covid 19, já jeho těžký průběh zvládla, Petr po několika dnech vysokých horečkách a kdy se mu začalo špatně dýchat, musel být převezen do nemocnice, kde byl připojen na kyslík. Jeho stav se bohužel každým dnem zhoršoval.

V neděli 14.3. nás volali, abychom se s ním přišli rozloučit. Nikdy nezapomenu, jak jsem ho držela za ruku, objímala ho a říkala mu, že je má jediná celoživotní láska a jak mi na znamení, že to vnímá, tiskl ruku. Jeho stisk byl stále silný, jako kdy předtím, když byl zdráv. Vždyť Petr byl zdatný 185 cm vysoký, štíhlý a doposud zdravý, krásný chlap.

V pondělí 15.3.2021 Petr v nemocnici na následky onemocnění Covidem 19 umírá. S Petrovým odchodem, jako by odešla i polovina mně samotné.

"Jak tiše žil, tak tiše odešel, skromný ve svém životě, velký ve své lásce a dobrotě".
V našich srdcích a vzpomínkách tu zůstane už napořád. Manželka Zdeňka, syn David, dcera Hanka s manželem Petrem, vnuci Matěj a Kryštof.

Zdeňka Loritzová

65 let
maminka

Zemřela dne 13. 2. 2021 ve věku nedožitých 66 let. Byla to pracovitá, milá, ochotná a vstřícná maminka, na kterou se nezapomíná. Byla mě ve vším oporou a v pracovním kolektivu byla velmi oblíbená. Moc mě tady chybíš moje milá maminko. Nikdy na tebe nezapomenu. Tvůj milující syn Zdeněk.

Jaroslav Chromec

63 let
Úžasný tatínek, dědeček, přítel a učitel

Tělocvikář na Gymnáziu Ostrov. Člověk se srdcem na dlani. Covid nám hovzal nečekaně 9.11.2020. Bylo mu 63 let. Bude nám navždy chybět. Jeho smrt námzasadila obrovskou bolest do našich srdci, ve kterých bude navždy ❤️🖤 

S láskou děti Lenka a Ondra s rodinami a Marcela

Jana a František Teršovi

71 let/78 let
rodiče a prarodiče

Nejmilejší rodiče a prarodiče. Maminka, která roky bojovala s mnoha nemocemi, bojovala, aby tu pro nás byla. Maminka, která žila jen pro nás. Tatínek, který mi tolik pomáhal se o ni starat, aby mohla být s námi doma. Covid vše změnil. Odešli oba. On 17. 11. 2020, ona pět dnů po něm. Nikdy bych nevěřila, že se něco takového stane. Nikdy jim nepřestanu být vděčná. Tolik nám chybí... Za všechny jejich dcera Vendulka.

Petr Kubin

69 let
Nejlepší manžel, táta a dědeček

Než chytil covid, byl zdravý, plný života a plánů. Mohl tu s námi být ještě spoustu let... Zemřel 14.3.2021, týden bojoval doma, 5 dní na plicním oddělení, poté 10 dní na ARO, pak už jsme se přišli jen rozloučit... S mamkou spolu byli 45 let, s námi dcerami 40 a 45 let, s vnoučaty bohužel jen pár let.… tak MOC nám chybí 💔. Byl to ten nejlepší manžel, táta, dědeček, soused, kamarád. V našich srdcích a vzpomínkách tu budeš NAVŽDY!

J. Ušenko

73 let
IT odborník, milující manžel a otec dcery

V lednu tohoto roku mě COVID-19 navždy připravil o tatínka. Tatínek navzdory důchodovému věku stále pracoval - miloval totiž nejen svou práci programátora, ale hlavně kamarádské prostředí a skvělý kolektiv ve velké nadnárodní IT korporaci jehož byl celý život součástí. Byl mezi kolegy oblíbený pro svoji milou a vřelou povahu a čestné jednání. Tatínek byl dobrák od kosti; měl strašně rád lidi i zvířata, hlavně pejsky.

Měl taky úžasnou představivost. Dodnes vzpomínám, jak nám dětem na chalupě ze starých kamen vymyslel zajímavou hru - vytáhl je na dvůr a tam se do nich házelo míčkem, za každou část byl různý počet bodů. Touto hrou jsme strávili nespočet hodin, tatínek vždy uměl nejlépe ze všech trefit rouru. Po večerech pak vysedával v křesle, obklopen rodinou, a bafal ze své nerozlučné dýmky. Byl to velký optimista a uměl si užívat života plnými doušky. Nikdy na tebe nezapomenu, tatínku, a tvou starou dýmku si navždy schovám na památku.

Tva milující dcera Lenka

Michal Kašubiak

83 let
Milovaný, milující manžel, tatínek, dědeček, pradědeček.

Po měsíčním boji s covidem nás 25.10.2020 opustil výjimečný člověk. Byl vždy plný sil, elánu, humoru a chuti do života. Chybí nám jeho každodenní přítomnost. Všichni máme velkou bolest v srdci z jeho nečekané smrti.
Děkujeme ti za vše, co jsi pro nás v životě udělal. Navždy zůstaneš v našich srdcích a budeme tě milovat. Chybíš nám

Jozef  Dudo

79 let
manžel, otec, dědeček a pradědeček

Dobrý den. Ráda bych vzpomněla na našeho dědu, který odjel do Náchodské nemocnice s tím, že má nejspíš infarkt..  Bohužel, když už měl jít domů, tak chytil covid  (odvezli ho do ldnky do Jaroměře, kde se měl zotavit a vrátit se domů, kde na něj čekala milující rodina).

Děda se jmenoval Jozef Dudo narozený 12.4.1941 ve Vozokanech na Slovensku. Umřel 24.1. 2021, 12.4. 2021 by mu bylo 80 let.

Byl to milující manžel, otec a děda, který vždy věděl jak má rodinu spojit. Svůj život věnoval přátelům a rodině.

Dědo strašně mi chybíš a děkuji, za ty roky, kdy si pro mě dělal všechno, co jsem potřebovala k životu. Za rady, skutky a chvilky radosti s tebou. Nikdy nezapomenu na tebe ani moje děti. ♥️♥️♥️

Děkuji ti za vše...
Tvoje Klára a pravnoučata Dominik, Marek a Sebastian

Petr Marek

47 let
Táta, syn a náš bratr

Miloval své dcery a motorky.Byl klidné a mírumilovné povahy. Pracovitý chlap. Strašně moc nás jeho ztráta bolí.

Karel Chour

65 let
Syn, manžel, tatínek a dědeček

Dne 23.12.2020 nás navždy opustil milující syn, manžel, tatínek a dědeček Karel Chour. Bylo to nečekané, byl  aktivní a zdravý. Bylo mu nedožitých 66 let.

Vzpomínky nám zůstanou v srdcích. Za vše co pro všechny udělal, děkujeme s láskou. Manželka a děti

Pavel a Julius Ganišinovi

58 let/82 let
manžel, tatínek, dědeček/tatínek, dědeček, pradědeček

Tatínek a dědeček. Muži našich životů, kteří nám dělali každý den hezčí. Muži, na které jsme se mohli vždycky spolehnout, ke komu jsme si mohli přijít pro radu, kteří tu pro nás vždycky byli a kteří nám dávali neuvěřitelnou lásku. Právě oni nám ukázali, jak skvělá rodina dokážeme být. Oba dva dva byli milující manželé, tatínci, dědečkové, bratři. Měli obrovské srdce a pochopení.

Dědeček nás opustil 20.3. 2021 na selhání orgánů.  Tatínek nás opustil 9.4. 2021 po necelých čtyřech měsících boje. Po několika týdnech v umělém spánku jsme měli naději, že se nám vrátí domů. To se bohužel nestalo a selhalo mu srdíčko.

Jsou to naši hrdinové, kteří se snažili bojovat do poslední chvíle. Bojovali pro nás. Pro to, aby se s námi zase mohli vidět, aby nás mohli obejmout. Nikdy na Vás nezapomeneme a děkujeme Vám. Vždycky zůstanete v našich srdcích.

Děkujeme a obdivujeme všechny doktory, sestřičky, bratry a personál nemocnic, kteří se starají a bojují o naše nejbližší.

Milující rodina

Eva Knödlová

74 let
Maminka, babička, prababička

Žena, která milovala svou rodinu a která všechen svůj čas a energii dávala svým dcerám a hlavně vnoučatům. Novou sílu jí dávala pravnučka Erinka, se kterou už bohužel nestihla oslavit její první, únorové narozeniny a nestihla spatřit, jak nesmírně jí je podobná. Po běžné kontrole jí byl 2.12.2020 zjištěn pozitivní test na Covid - 19 a byla hospitalizována s pocitem, že je v nejlepších rukou. Zdravotní stav se bohužel každým dnem zhoršoval a maminka měla stále větší strach z nejhoršího. Snad ji rozhodnutí lékařů s uvedením do umělého spánku pomohlo zmírnit její trápení. 21.12.2020 nám lékaři umožnili poslední rozloučení.

Ještě ten den - za svitu Betlémské hvězdy, která se v ten den objevila na obloze po osmistech letech - maminka zemřela. Jak s oblibou říkala, tatínek byl hlava rodiny, ale maminka byla krkem, který tou hlavou hýbal. Byla to žena, která dovedla s láskou ,,řídit,, celou rodinu a rodina ji vždy ctila a milovala. Věříme, že je stále s námi - není den, kdy bychom si na společně prožité chvíle nevzpomněli. Je těžké se vyrovnat s tím, že už tady s námi není - moc nám všem chybí. Za rodinu dcery Eva a Monika, vnoučata Adéla, Michal, Lucie a pravnučka Erinka

Václava Vrzáčková

82 let
Maminka,

Moje maminka, paní Václava Vrzáčková, se narodila 26. května 1938 v Čáslavi. Celý svůj život zasvětila práci, péči o rodinu a své blízké. Milovala svá vnoučata, pravnoučata, přírodu a vše živé v ní, byla vášnivou čtenářkou literatury klasické, faktu i science fiction, luštitelkou všech hádanek, tajenek i křížovek, a když už to zdraví nedovolovalo, žila ještě s tatínkem střídavě v mojí rodině a poblíž v domově pro seniory, kde měli stále o společnost a zábavu postaráno a kde si užívali hezký podzim života.

Tatínek, který byl maminčinou celoživotní láskou, bohužel před třemi lety zemřel na následky úrazu, což maminka velmi těžce nesla a na jejím zdravotním stavu se to postupně nepříznivě projevovalo. Přežila tatínka o necelé tři roky, přestože se snažila a bojovala, aby tady s námi mohla být co nejdéle. Bohužel na podzim loňského roku do jejího života fatálně zasáhl covid-19. Zemřela 23.11.2020 ve svých 82 letech na rehabilitační klinice, kde se nakazila.

Štefan Žemberi

64 let
Manžel, tatínek a dědeček

Přesto jak jsi bojoval, tvoje plíce byly zasaženy až moc. Nikdo nečekal, že nás opustíš tak rychle, bez rozloučení a moc to bolí. Strašně nám chybíš. Je tu bez tebe smutno. Za všechny manželka Lída.

Olga Polková

50 let
Milovaná manželka, maminka, babička, sestra

Moje mladší sestra opustila tento svět dne 6. 1. 2021. V prosinci 2020 oslavila v úzkém rodinném kruhu své padesátiny. Je pravda, že ji trápily i jiné nemoci, ale žila s nimi. Covid-19 zvítězil nad její vůlí žít a navždy zastavil její zlaté srdíčko.

Moje milovaná sestřičko, moc mi chybíš, stejně jako celé své rodině.

Viktor Chančevský

61 let
tatínek, dědeček, kolega, kamarád

Poznali se s mamkou, když jsem odešel do Prahy studovat medicínu, pak se v mém prváku vzali. Neměl žádnou vysokou školu, ale i přes to byl velice inteligentní člověk, měl výborný vkus na hudbu, literaturu, oblečení, vždy působil noblesně. Byl neskutečný dobrák. Nikdy jsem mu neříkal "táto", dokonce jsem mu celých 8 let vykal, vyvolával totiž ve mně velký respekt.

Po dvou týdnech v horečkách se rozhodl zavolat záchrannou službu, pak byl hospitalizován na standardním oddělení v nejbližší nemocnici, kde měli volná lůžka, 40km od místa bydliště. Na vstupním CT měl 30% postižení plic, dostával infuse a kyslík obyčejnou maskou. Pak po pár dnech se jeho zdravotní stav začal horšit ve smyslu dušnosti, na kontrolním CT měl 85% postižení plic. Šel na ARO. Večer si potají půjčil mobil od sestřičky, zavolal mamce, že je v pořádku a že ji miluje. Pár hodin poté byl zaintubován a druhý den boj s nemocí prohrál.

Vzpomínáme si na něj s láskou, mrzí mě že jsme se každé Vánoce hádali kvůli politice, a že nikdy jsem mu neřekl "táto". Určitě by si to zasloužil.

Vladimír Ďurči

66 let
Manžel, tatínek, dědeček

Ing. Bc. Vladimír Ďurči - 66let. Působil jako učitel odborných předmětů. Činorodý člověk, cestoval, vzdělával se, vzorně se staral o rodinu, věnoval se malému synovi a vnoučatům. 19. 10. 2020 z plného zdraví najednou horečka, zimnice, bojoval nejdřív doma do 30. 10.2020, když zkolaboval, převoz do nemocnice - teprve tam testy a ta strašná diagnóza. Tři dny z nemocnice telefonoval, pak plicní ventilace - ještě další 3 týdny to nevzdával, ale nakonec měsíc před Vánocemi 24.11.2020 už nevydržel a opustil nás. Manželku, 10 letého syna, vnoučata, sourozence. Měli jsme ještě tolik plánů....

Milana Šmejkalová

74 let
Milovaná maminka, manželka, babička, sestra, teta

Paní Milana Šmejkalová, zemřela 23. února 2021 v 74 letech. Milovaná maminka, manželka, babička, sestra, teta, která odešla ze svého domova, že se vrátí za pár dní. Uvařená večeře, uklizená kuchyň, vyprané voňavé prádlo, rozestlaná postel, rozečtená kniha... a za tři týdny už jsme věděli, že se nevrátí. Poslední chvíle prožila v nejlepších rukách lékařů a zdravotnického personálu, kteří přes veškeré zákazy a opatření umožnili alespoň jednomu členu naší rodiny se rozloučit. Nejlepší maminka jakou jsem mohla mít, odešla tak náhle a náš život už nikdy nebude jako dřív. V našich srdcích bude milována, navždy.

Olga Volfová

90 let
Maminka

Moje maminka byla neuvěřitelně vitální, statečná žena, která se poprala s rakovinou, se smrtí svého manžela a přesto měla ráda život a nikdy si nestěžovala. Byla do poslední chvíle soběstačná, veselá a milující maminka. Starala jsem se, aby nepřišla s nikým do styku, aby zůstala zdravá a tu hroznou dobu přežila.

Do nemocnice byla přijata 1.11. se žlučníkovou kolikou, v nemocnici se také nakazila covidem a 15.11.2020 zemřela. Protože jsem neměla možnost se s ní rozloučit, jsem moc ráda, že alespoň touto cestou ji mohu připomenout. Pořád jsi tu se mnou, mami...

Erich LENKENDÖRFER

81 let
milovaný tatínek, dědeček a pradědeček

Tatínek zemřel na COVID-19 dne 7. 3. 2021 na standardním oddělení interny. Odmítli ho přeložit na vyšší pracoviště se slovy „ … je starý a nemocný, přednost mají mladší…“, ta slova stále slyším. Celý život pracoval, platil si zdravotní pojištění, ale péče se mu nedostalo. Vakcíny, ač byl registrovaný, se nedočkal.

Byl plný energie a elánu, těšil se z vnoučat a pravnoučat, miloval zahrádku, byl sportovním fanouškem, chtěl žít……S nečekaným odchodem tatínka se nikdy nesmířím.

NIKDY NEZAPOMENEME  !!!!!

Miroslav Skoupý

47 let
Tatínek, syn, bratr, kamarád

Ráda bych přidala vzpomínku na někoho pro mně velmi výjimečného. Byl to můj partner, moje štěstí, tatínek, syn, bratr, kamarád, ale hlavně chlap s obrovským srdcem. Kdo ho opravdu znal, věděl, že je. Bohužel mi ho Covid vzal 20.3.2021. Bylo mu jen 47 let. Po něm mi zbylo jen prázdno.

Lydia Kováčová

59 let
Maminka a babička

Bojovala s covidem 12 dní nakonec mu 16.2.2021 podlehla v umělém spánku. Byla to ta nejúžasnější maminka a babička mých dvou synů Adámka a Lukáška. Ten stesk po mamince je obrovský a neustává.

Děkuji maminko za tvou lásku milující dcera Michaela.

Jana Koudelová

59 let
Sestra, teta, kamarádka

Celý život pracovala ve zdravotnictví na ARO a JIP. Věděla, že covid není "chřipečka", a proto na sebe byla velmi opatrná... Mé syny a vnoučata měla jako vlastní. Zemřela 9.3.2021.

Moc nám chybí. Není to fér :-(

Rudolf Knápek

67 let
Manžel, tatínek, bratr, dědeček

Zemřel 14. 1. 2021 na covid na JIP FN Olomouc.

Byl to vynikající člověk, oblíbený harmonikář a kamarád. Moc nám chybíš. Nikdy na tebe nezapomeneme a navždy zůstaneš v našich srdcích.

Zdeňka Lyková

86 let
Maminka

23.1.2021 nám odešla po týdenním boji s covidem ve věku 86 let naše milovaná maminka p. Zdeňka Lyková.

Láska neumírá, to jen lidé! Nikdy na Tebe nezapomeneme! Tvoje holky!

Ladislav Jírový

63 let
Manžel, tatínek a dědeček

24. října odvoz do nemocnice s teplotou a negativním testem na covid. Za dva dny zhoršení stavu a po 4 negativních testech zjištění pozitivní test na covid ale to už převoz v kritickém stavu na Aro. Umělý spánek a 23.listopadu zemřel. Tati moc nám všem chybíš.

RudolF Zadina

70 let
Tatínek

Byl to můj táta, člověk, na kterého nikdy nezapomenu. Díky němu jsem věděla, co znamená milovat. Díky němu jsem věděla, kde mám domov a kam můžu utéct když mi bude smutno. Adoptoval si mě sám v roce 1982. SÁM. A proto naše pouto bylo silné. Díky němu jsem, to co jsem. A moc mu za všechno děkuju ♡

Zemřel náhle po týdenní nemoci. Covid. Sepse. Byl silný, pracovitý, ale nezvládl to. NIKDY na Tebe nepřestanu myslet. Vím to! Moc mi chybíš tati :(

František Jílek

73 let
Manžel, tatínek, dědeček

Náš tatínek byl na svůj věk zdravý a vitální. Bavil ho život – s vnuky hrál fotbal, rád a dobře vařil, miloval rybaření, každou chvilku byl na zahrádce, něco opravoval. S mamkou spolu byli 51 let.  V důchodovém věku si svépomocí přestavěl svůj rodný dům, který si užil jen 1,5 rok.

Začalo to nevinně, škrábáním v krku v sobotu 6.2.2021. Na testy šel 11.2., protože se k tomu přidala bolest zad. Ten den se nám změnil život – test na covid vyšel pozitivní. Týden to zvládal doma. Pak se to zhoršilo a 17.2. si zavolal záchranku. Ta před domem stála asi 20 minut, nevěděli, do jaké nemocnice ho povezou, kde bude volno. Druhý den ještě volal mamce z nemocnice. Pak už nikdy nezavolal, museli ho uvést do umělého spánku a připojit na plicní ventilátor. Maminka každý den volala, každý den jsme slyšely „kritický stav.“ Takový strach…pořád jsme věřily v zázrak…. pak nám doktoři nabídli návštěvu. 10.den po hospitalizaci jsme se sestrou přišly, maminka v té době byla v izolaci, byla také pozitivní na covid, a v ochranných prostředcích jsme seděly u tatínka, povídaly mu…. loučily se. Jeho srdíčko bylo silné, bojovalo, ale na covid nestačilo. Zemřel v sobotu 27.2.2021, byly jsme tam s ním, neodcházel sám.

Tolik nám chybíš. Byl jsi úžasný taťka, úžasný člověk. Navždy jsi v našich srdcích a nikdy na Tebe nezapomeneme, tati. ♥

Adéla Pluháčková

83 let
Maminka, babička, prababička, tchyně

Dne 7.7.2021 nás opustila milovaná maminka, babička, prababička, tchyně. Byla laskavá, milá a hlavně žena s velkým srdcem. Nezemřela na covid-19,ale stala se jeho obětí, neboť nedokázala unést to dlouhé odloučení od svých blízkých. Moc nám chybí, stále bude v našich srdcích. 💗

Jiří Pilař

77 let
Tatínek a dědeček

Náš táta a děda, který zemřel 24. března 2021 v nedožitých 78 letech, aniž dočkal očkování proti covidu.

Chybíš nám... tolik jsme si toho nestihli říct!

Jaroslav Tůma

81 let
Tatínek

Můj milovaný tatínek, Jaroslav Tůma, vždycky tu pro mě byl…

Zemřel 22.2.2021 ve věku nedožitých 82 let.

Jozef Burdej

66 let
Milovaný manžel, tatínek, dědeček, bratr, strýc a švagr

Můj tatínek byl zdravý mladý dědeček mých dvou dětí. První příznaky začaly jako viróza hned po Vánocích. Dne 3.1.2021 ho odvezla sanitka do nemocnice s vysokými horečkami. S mojí maminkou si i několikrát za den volali. Po týdnu na infekčním oddělení se jeho zdravotní stav zhoršil a byl uveden do umělého spánku na plicní ventilaci. V noci před uvedením do umělého spánku zavolal mojí mamince a řekl jí, jak moc jí miluje a že všechno zvládne. V umělém spánku bojoval 3 týdny a dne 3.2.2021 přesně na své 66. narozeniny zemřel. Byl to a stále pro nás bude nejúžasnější manžel, tatínek a dědeček. Žil a vše dělal pro svojí rodinu. Přes třicet let se s maminkou starali o svého těžce postiženého syna. Nikdy se nesmíříme s jeho brzkým odchodem. Dcera Marika

Petr Staněk

74 let
manžel, táta, děda a praděda

Petr Staněk , pro všechny "Kšand", pro rodinu manžel, táta, děda a praděda, co umí nejvíc nejlepší postavičky z modelíny :) - pohodář, srandista, tramp, co miloval lidi, muziku a srandu za každých okolností... vděčím mu za život, za nadhled a pozitivní přístup, kterému mne naučil, za lásku k toulkám přírodou.... nikdy nedal znát, že má problém, ale vždy a všem pomáhal s tím jejich - protože vše má nějaký řešení :( , prostě TOP táta a člověk - Pan Péťa... a jeho nezaměnitelný úsměv:)

Díky za všechno, táto, moc mi chybíš

Josef Motyka

63 let
dědeček, tatínek, syn, bratr a manžel

Tatínek nás navždy opustil 07.02.2021, když se jeho dlouhodobý mírný nedostatek krevních destiček v kombinaci s covidem ukázal jako moc špatná kombinace. Ještě v pátek byl v pořádku, v sobotu na kyslíku, večer jsme s ním naposledy mluvili, v neděli ráno ještě napsal mamince zprávu, jak je mu slabo a vše ho bolí, ale jak ji šíleně miluje, záhy poté intubace a v brzkém odpoledni telefonát, který nikdo nechce zažít.

Do té doby to byl jinak v podstatě zdravý člověk, který si užíval života a své rodiny včetně šesti vnoučat a moc se těšil na důchod a na všechno, co spolu ještě zažijeme.

Tatínek byl vzácný člověk, neskutečně mile osobitý, za všech okolností vždy gentleman každým coulem, neuvěřitelně slušný a rovný člověk, jakých mnoho není. Musíme se naučit žít ve světě bez něj a být vděční za čas, který nám byl dán a který jsme s ním mohli být... Strašně moc nám chybí. Za všechny syn Josef.

Josef Brandejs

84 let
manžel, táta, bratr, dědeček, pradědeček, kamarád

Dne 12.2.2021 prohrál svůj boj s covidem náš milovaný otec, nejbáječnější člověk, který miloval rodinu, lidi, hudbu jako aktivní muzikant dechové hudby po celý svůj život....

Bohužel jsme nemohli uspořádat ani poslední rozloučení, pro nemoc maminky, ačkoliv otec za celý svůj život svým hudebním doprovodem vyprovodil mnoho zemřelých na poslední cestě.... Navždy s láskou budeme na něj vzpomínat, mooc nám chybíš......

Antonín Hránek

89 let
Tatínek, dědeček

Můj děda (původním příjmením Holomek) byl moravský Rom, který přežil Holokaust. Genocida za války byla důsledkem nenávisti a pseudovědy. Pseudověda (v podobě pochybných až absurdních teorií a výroků) také značně přispěla k nekontrolovanému šíření Covidu v Česku. Pseudověda a sobectví. Děda mě naučil pár písniček, které jsem mu strašně moc chtěla naposledy zazpívat, ale už to nešlo. Jenom doufám, že nám bolestné ztráty posledního roku pomůžou k tomu, abychom věřili skutečným vědcům a dokázali postavit životy ostatních lidí před vlastní pohodlí.

Jiří Smolík

66 let
manžel, otec, dědeček

Bez nemocí, aktivní člověk. Ani chvíli mě nenapadlo, že covid by nad tebou mohl vyhrát. Bojoval si dlouho, bohužel on zvítězil. Odnesl nejméně 10, 15 let tvého života plného plánů.

Dne 24.3. jsi odešel na druhý břeh a my už tě nikdy neuvidíme, ani neuslyšíme. Bolí to, hodně to bolí. Děkuji ti za vše, co si pro nás v životě udělal. Navždy s námi zůstaneš v našich srdcích a navždy tě budeme milovat! J+H+J+L+E+T

Miloslava Skříšovská

70 let
Maminka, babička, manželka

Maminka nás opustila v únoru, v nedožitých 71 letech po čtyřdenní hospitalizaci na covid jednotce, kde byli společně s tatínkem, který na rozdíl od ní těžký boj vyhrál. Její statečné srdce nevydrželo. Byla to úžasná žena, její zlaté ruce dokázaly takřka všechno. Žila pro rodinu, milovala děti.

S tatínkem by oslavili v červenci zlatou svatbu. Měla spoustu plánů do budoucnosti... život bez ní je teď jako most bez pilíře. Byla maminkou tří dětí a babičkou pěti vnoučat. Nemám slov, abych popsala ten smutek ve svém srdci... strašně moc mi chybí tvoje náruč!!! Dcera Petra s rodinou

Jena Vyberalová

85 let
Maminka, babička, prababička, manželka

Stále aktivní, pracovitá, empatická. Zemřela po 14 denním pobytu na Jipce. Moc nám všem chybí.

Jiří Dostál

Otec, dědeček, syn, strýc, přítel

Pozitivní Covid test zjistil 26.12., zpočátku to vypadalo, že se vše zvládne, bohužel rychlé zhoršení, 6.1. převoz do nemocnice, kde po 10 denním boji na plicní ventilaci zemřel 19.ledna. Během první vlny na jaře loňského roku se hned zapojil do boje proti Covidu, v jeho firmě tiskli štíty, rozváželi po ordinacích. Nakonec jej ten Covid přesto dostal. Odešel se spoustou nezodpovězených otázek.. bohužel.. na ně již odpověď nikdo nedostane. Chybíš tady moc!

Miroslav Veselovský

72 let
Partner, tatínek, dědeček, bratr, strýc

Celý rok se marně bránil a zůstával v ústraní domova. Se všemi překážkami vždy tvrdě bojoval se vztyčenou hlavou po boku se svojí milovanou partnerkou. Po nečekané zdravotní komplikaci byl hospitalizován v nemocnici, když měl již jít domů se nakazil covidem šest dní byl bez příznaků 7 den se zhoršil a po třech dnech boje zemřel dne 27.2.2021 ve věku 72 let. Tati moc nám chybíš stále se s tím nemůžeme vyrovnat. 💖

Lubomír Luhan

manžel, táta, bratr, strýc a dědeček

"Děda Buboš" zemřel 31.1.2021 na covid, nemohli jsme se s ním rozloučit, děkujeme tedy za tuhle příležitost.

Roman Špindler

69 let
Tatínek, dědeček, manžel

Náš tatínek zemřel na Covid-19 dne 10.2.2021 na oddělení ARO Karlovarské krajské nemocnice. Jmenoval se Roman Špindler a byl z Karlových Varů. Bylo mu 69 let. Jeho odchod byl rychlý a nečekaný, tatínek byl zdravý, silný, dvoumetrový mužský, a přestože byl v důchodu, stále pracoval jako revizní technik elektro. Měl svojí firmu, byl uznávaný, respektovaný, vyhledávaný odborník.

Hlavně byl ale milovaný manžel, s naší maminkou Janou by oslavili v září 48 let společného života. Byl také úžasný tatínek nám dvěma svým dcerám -Petře a Romaně a také zbožňovaným dědečkem 4 vnoučatům - Karolíně, Tomášovi, Dominikovi a Barboře.

S jeho nečekaným odchodem se nikdy nesmíříme a to, co se v té době dělo v Karlovarském kraji si málo kdo umí představit a my jsme v té noční můře žili..😩

Božena Melvaldová

74 let
Maminka, babička, teta, švagrová, tchýně 

Má maminka byla velmi statečná žena. Vychovala 4 děti a radovala se z 8 vnoučat. Žila v manželství dlouhých 53 let s milujícím manželem Josefem. Maminka byla několik let upoutána na invalidní vozík, ale i tak nikdy neztrácela humor a svou noblesu.

Zemřela náhle na Covid 19. Věřím kdyby tato nemoc nebyla maminka by tu byla s námi stále byla. Maminko moje milovaná děkuji Ti za vše, za tvou lásku kterou jsi nám všem dávala, děkuji za to, že jsi nám vybrala nejlepšího tatínka na světě. Díky díky díky. Odpočívej v pokoji maminko moje. Nikdy na tebe nezapomenu. Miluji tě maminko tvá dcera Lenka.

Hana Majerová

78 let
Maminka, babička, prababička

Nedokážu sem napsat všechno, co jsi pro nás byla a znamenala... Není chvilka, kdy by jsme si na Tebe všichni nevzpomněli a nezasmály jsme se Tvým úžasným hláškám ,,Ahoj Ančo apod.” pravnučka Kačenka na Tebe vzpomíná každý den. Maluje Ti obrázky a strašně moc ji chybíš. Byla jsi pro ní tou nejlepší prababičkou a kamarádkou...

Všichni jsme Tě milovali, a i když nebyl každý den pořád šťastný a veselý, tak Ty jsi ho dokázala změnit a rozveselit. Bylo to strašně těžký, když jsme za Tebou nemohli přijít a povzbudit Tě v té těžké chvíli, každý den jsme Ti volali věřili jsme, že to brzy skončí a my Tě uvidíme a zažijeme s Tebou ještě hodně krásných dní. Bohužel jsi nám koncem Října onemocněla Covidem a 9. Listopadu odešla...

Nestihli jsme se s Tebou ani rozloučit, jak to bylo rychlé. Za všechno Ti moc děkujeme, navždy zůstaneš v našich srdcích. Lukáš, Ondřej, Káťa, Kačenka a Jirka s Romanou.

NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME !!!

Karel Pazdera

63 let
Manžel, tatínek, dědeček

Byl to člověk neobyčejně zručný, moudrý. Pokud bylo potřeba neváhal pomoci sousedům, přátelům, známým nejen s drobnými opravami a radami. A Ti kteří ho znali ho měli ve velké úctě.

Miloval rodinu nade všechno na světe, byť to nedával vždycky úplně najevo.

Byl to fajn chlap a pořád pod těmi svými kníry schovával upřímný a spokojený úsměv.

Marie Kozová

maminka

Zemřela 19.11.2020 v nemocnici na covid.

Moc nám chybí...

Ivan Málek

54 let
Manžel, táta, dědeček

Ivan byl hrozně hodný chlap. Žil pro rodinu, čtvrtého vnoučete se už ale bohužel nedočkal. Milý kolega, kamarád, válečný veterán.

Bylo mi ctí s tebou pracovat. Nezapomenu.

jaroslav Kalous

78 let
děda, otec, manžel a bratr

Jaroslav Kalous zemřel krátce po svých 78. narozeninách, den po hospitalizaci v nemocnici. Nikdo z nás nečekal, že konec bude tak rychlý.

I přes svůj zdravotní handicap dokázal děda, otec, manžel a bratr žít naplno.

Měli jsme tě rádi!

Jiří Filipi

72 let
manžel, tatínek, dědeček, bratr, švagr, strýc, kamarád

Od loňského března máme všichni společné trápení – tím je nezvaná návštěva, nezvaný host, který bohužel, není přítelem nikoho z nás.

Velmi razantně a drze vstoupil bez pozvání do životů lidem na celém světě, napáchal velké, bolestivé škody a mnoho rodin přivedl – jako i naši rodinu, do smutečních síní.

Tenhle divný a zákeřný nepřítel bohužel v pátek dne 13.11.2020 nahlédl do života našeho taťky a rychle se začal orientovat. Vycítil jeho slabé místo a nedával mu moc příležitosti se bránit. V úterý 17.11. 2020 nezvaný host ukázal svoji sílu a velmi rychle rozhodl o jeho dalším osudu. Bylo to pro nás nečekané a smutné.

Taťka Jiří nás měl všechny moc rád, nikdo z nás mu nebyl lhostejný.

Stejně, jako každý člověk, někdy udělal chybu. Ale kdo z nás nikdy chybu neudělal? Přece, kdybychom chyby nedělali, byl by ten život nudný.

Uměl se naštvat, zlobit, zbytečně dlouho o něčem – často nepodstatném přemýšlet.

Na druhou stranu byl ale taťkou, který nám společně s mamkou Eliškou, zajistil hezké dětství, našel si čas si s námi hrát, společně sportovat. Vedl nás ke slušnosti, ke vzdělání, měl rád pořádek, hezké nové věci. V práci byl zodpovědný, a to jak ve své profesi, tak doma na svém hospodářství. Byl hodným dědou Veroniky, Anetky, Toma, Páti a Kamilky.

Chybí nám všem jeho blízkost, přítomnost, úsměv.

S láskou vzpomíná manželka Eliška, syn Jiřík, dcery Ila a Renáta, zeť Fery, snacha Lenka, sestra Eliška i všichni ostatní přátelé.

Jolana a Pavel Kulhánkovi

72 let/74 let
Maminka, babička/Tatínek, dědeček

Paní Jolana Kulhánková absolventka obchodní akademie ve slovenském Humenném si splnila sen, když v 90. letech se naskytla možnost a založila soukromou střední školu Obchodní a bankovní akademii v Karviné a více jak 20 let tuto školu ekonomicky řídila. Dodnes tato škola existuje, už s jinými vlastníky. Dr. Kulhánek byl dlouholetý učitel hlavně fyziky a dílen, v 90. letech se podílel na řízení a rozvoji školství a jeho reformě hlavně v okrese Karviná ať už jako ředitel školského úřadu, nebo pár let před důchodem jako ředitel již zmíněné soukromé Obchodní akademie v Karviné.

Naše maminka a babička a náš tatínek a dědeček oslavili v říjnu 2020 zlatou svatbu. Do posledních dní byli stále soběstační, sice se zdravotními problémy, které byli relativně pod kontrolou. COVID-19 a komplikace s ním nám je vzali v rozmezí 1 týdne před Vánoci 2020. Maminka a babička nám odešla v nemocnici. Tatínka a dědečka na posledních pár dní pustili domů, kde nás opustil v brzkých ranních hodinách. Měli společný pohřeb a zanechali po sobě dceru, syna a 4 vnoučata.

Dana Odlová

68 let
Manželka, maminka, sestra a babička

Poslední únorový den nás navždy opustila manželka, maminka, sestra a babička Danuše Odlová ve věku 68. Těšila jsem se na tvoji roli prababičky, kterou by ses stala v září. Tak na nás dávej pozor ♥ Chybíš nám všem.

Miroslav Lučný

86 let
Dědeček, tatínek, manžel

Báječný, výjimečný člověk, který tolik miloval život, skromný, hodný, laskavý, moudrý, zručný a velmi inspirativní... A jaká s ním byla legrace, miloval suchý humor, dobrou společnost a konverzaci, rád si dal Metaxu nebo dobré víno, nebránil se ani exotickým pochoutkám jako sushi. Neustále se udržoval informovaný, v 80 letech dostal notebook a vášnivě vše studoval... Nikdy si na dnešní dobu nestěžoval, oceňoval možnost volby, svobodu, informace, technický pokrok a možná složitější, ale lepší život. Jako první v rodině si pořídil internetové bankovnictví a málem byl prvním v rodině s účtem na Twitteru. Potvrzoval, že pokud si člověk udržuje svěží mysl, nikdy není starý.

Nikoho nenapadlo, že má koronavirus, pokašlávání a mírně zvýšenou teplotu přičítal nachlazení a nechtěl jít k lékaři - ironicky právě proto, aby nechytnul koronavirus. Pak upadl (později jsme se dozvěděli, že už měl velmi špatně okysličený mozek), po převozu do nemocnice zemřel za necelých 14 hodin v úterý 15.12.2020.

Těsně před svou smrtí se naučil péct závin, na něco se zeptal, něco si dohledal na internetu, jak byl zvyklý. Povedl se mu skvěle, poslední kousek mi dával den před svou smrtí. Od té doby jsem neměla odvahu si závin dát, vidím za ním dědečkův jemný úsměv a radost, že se mu to povedlo. Chybí nám každým dnem.

Jaroslava a Jaroslav Killarovi

74 let/78 let
Maminka a babička/tatínek a dědeček.

Milující rodiče a prarodiče, s velkým srdcem. Zemřeli krátce po sobě, maminka 17.2.2021 doma, tatínek 27.2.2021 v nemocnici. Do té doby zdraví a plni života, s velkými plány. Bylo to tak nečekané, stále se s tím nemůžeme smířit. Děkujeme vám za lásku, kterou jste nám po celý váš život dávali. Děkujeme za vaše rady, se kterými jste nás vypravili do života. Děkujeme za všechno, co jste pro nás udělali. Strašně nám chybíte. Co nás drží je víra, že se jednou, tam nahoře, setkáme. Milujeme vás.❤️

Naděžda Kučejová

58 let
Manželka, maminka, dcera, babička, kamarádka a oblíbená paní učitelka

01.03. očkována první dávkou vakcíny Pfizer, avšak 10. 03. 2021 hospitalizována z důvodu vysokých teplot a velkého kašle do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba. Stav se zhoršil a bylo nutné maminku uvést do umělého spánku a připojit na plicní ventilaci. Po necelých dvou týdnech se stav zlepšil, maminka se vzbudila a všechno nasvědčovalo tomu, že se brzo uzdraví, nicméně čínský šmejd Covid ještě neřekl poslední slovo a vlivem celkového vyčerpání organismu a nové rozsáhlé infekce maminka po statečném boji dne 31.03.2021 nemoci podlehla. Maminka byla velmi inteligentní, milá, nápomocná, obětavá, oblíbená a ve všech ohledech skvělá žena. Velmi se těšila na důchod, který by strávila zahradničením na chalupě, výchovou vnučky a odpočinkem s manželem. Nikdy na Tebe nezapomeneme a vždy budeš v našich srdcích. Syn Vašek s rodinou.

Štefan Franek

73 let
Manžel, dědeček, táta a tchán

Zemřel dne 17.2 2021 ve věku 73 let po 4 dnech na kyslíku v nemocnici. Stále ještě chodil v důchodu do práce, miloval svou zahrádku. Pro mě to byl ten nejlepší tchán na světě, strašně mi chybí i celé rodině. Na fotce je s mým manželem, synem o Vánocích.😞😥

Ing.Miroslav Němec

78 let
Manžel, tatínek, dědeček

Tatínek nás nečekaně opustil 1.3. tohoto roku po 14 denní bitvě v nemocnici s nemocí covid. Tatínek byl velmi láskyplný a do péče o rodinu vložil vše, vše se se snažil řešit s nadhledem. Všechny nás zahrnoval bezpodmínečnou láskou a proto nám velmi chybí. Vzpomínáme na něj.

Antonín Čechura

73 let
Přítel, bratr, dědeček a kamarád

Přítel, bratr, dědeček a kamarád, který téměř celý život prožil na Božím Daru, na horách, které miloval. Jeho velkým koníčkem bylo rybaření, oblíbeným místem byl Oboz na Slapech. Měl rád život, lidi, byl pravý horal plný síly, ochotný pomoci, když bylo třeba. Osudným se mu však staly lázně, kam se jel léčit. Místo toho se tam nakazil covidem a 2. 1. 2021 svůj boj prohrál. Moc nám všem Tondo chybíš, ale v srdíčku jsi stále s námi. Za všechny, kteří Tě měli moc rádi a stále na Tebe vzpomínají Tvoje sluníčko Lenka.

LEONA HAUPTVOGELOVÁ

74 let 
Dcera, maminka, babička, sestra

Když se řekne hodný člověk, představím si naší maminku. Neznám na světě hodnějšího člověka. Člověka, který by se pro všechny rozdal. Měla obrovský temperament a velkou chuť žít. Každý den žila naplno a hlavně pro nás.
Náš poslední rozhovor končil „Maminko opatruj se, šetři se! Máme Tě moc rádi!“ a ona jen tiše odpověděla „Já to vím.“. Snad to opravdu ví!
Strašně moc tu chybíš!!!!!

Anton Mrázovič

69 let
Kamarád

I přes to, že sám v životě rodinu neměl, byl to skvělý člověk a přítel, který byl pro naší ovdovělou maminku, která měla problémy se zrakem, vždy velkou oporou a neváhal podat pomocnou ruku. Bohužel, koronavirus ho po tvrdém boji sebral na věčný odpočinek a navěky po něm zůstane prázdné místo v naších srdcích. Odpočívej v pokoji, Tonko.

Josef Ubl

88 let
Tatínek a dědeček

Náš tatínek byl i přes svůj požehnaný věk plný sil a chuti do života. Radoval se z vnoučat Pavlíka, Milušky, Aničky a Emičky. Každý den si našel čas na delší procházku a odpolední odpočinek trávil poslechem své oblíbené dechovky. Začátkem února se bohužel nakazil koronavirem, prodělal oboustranný zápal plic, několik dní byl hospitalizovaný v nemocnici, kde ho vyléčili. Tímto bychom chtěli velmi poděkovat Nemocnici Strakonice, konkrétně paní doktorce Andrlíkové a všem sestřičkám, za poskytnutí kvalitní lékařské péče našemu tatínkovi. Po návratu z nemocnice jsme se všichni radovali a věřili, že je nejhorší za ním. Bohužel naše radost trvala pouze několik dní. Po zhoršení zdravotního stavu jsme ho odváželi do nemocnice znovu, kde 16. března zemřel. Příčinou úmrtí byl zánět srdečního svalu v důsledku prodělaného zápalu plic. Na tatínka a dědečka všichni s láskou vzpomínáme a navždy zůstane v našich srdcích. Jitka a Tomáš s Aničkou a Emičkou, Eva a Pavel s Pavlíkem a Miluškou

Drahomíra Bukovjanová

71 let
Manželka, maminka, babička a prababička

Maminka byla velice statečná a obětavá žena. Neměla v žádném případě jednoduchý život, ale všechny trable a starosti přijímala s noblesou, nadhledem a úsměvem. I když byla maminka velmi opatrná, chránila se, mezi lidi vycházela v době pandemie velice zřídka, tak se covidem nakazila a během týdne zemřela na covidový zápal plic. Stále tomu nemůžeme všichni uvěřit a moc nám chybí. Navždy budeš v našich srdcích.

Dinka a Miloslav Kubešovi

79 let a 80 let
Tatínek, dědeček/maminka, babička

Po krátké nemoci na činský virus nás na vždy opustili v jeden den 5. 3.oba rodiče. Bylo velmi zdrcující a tragické slyšet do telefonu jen 2 hodiny po sobě, že oba rodiče už nežijí. Tatínek i maminka se před nemocí těšili relativně dobrému zdraví. Měli radost z příchodu pravnučky Zorinky na svět a plánovali jak s ní stráví další krásné chvíle... Myslíme na vás Milan, Iva, Dita, Martin a Zorinka.

Věra Kopečná

56 let
Dcera, manželka, sestra, teta a prateta

Zemřela 6. března 2021. Měla ráda vše co jí život dal. Měla ráda lidi, i když neměla své vlastní děti tak milovala své synovce a neteře. Byla to prostě bezva starší sestra. Všem po jejím odchodu zůstalo prázdné místo v srdci.

Reinhold Schmidt

71 let
Tatínek a milující manžel

Úžasný tatínek, milující manžel (11.9.2021 by s maminkou oslavili Zlatou svatbu a to již mluví samo za sebe). Byl to dříč, bojovník a spolehlivý kamarád. Mohl tu s námi ještě pobýt, bohužel ho Covid, kterého se bál, dostal...

Navždy zůstane v našich srdcích. Nášd ík patří v této nelehké době Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze a jejímu personálu. Nejen za to, že se o tatínka vzorně starali a bojovali za jeho život do poslední chvíle, ale i za lidský přístup a za to, že jsme se s ním mohli rozloučit.

Lenislav Bupat

88 let
Tatínek a dědeček

Po krátkém ale dramatickém boji s covidem jsi nás prvního dubna tohoto roku navždy opustil. Truchlíme pro tebe; byl jsi nám milovaným otcem a dědečkem, nade vše jsi ctil pravdu a tvoje moudrost nás bude provázet celý život. Přivedl jsi na svět neuvěřitelných sedm dětí a pro jejich vnoučata jsi byl velkou inspirací. Vzhlížíme k tobě a tvoje vlídná slova poneseme navždy v srdci. Budeš nám chybět, dědečku. Nikdy na tebe nezapomeneme.

Emil Krčil

81 let
Manžel, tatínek, dědeček, pradědeček

Dne 4.3. nám ze života odešel velmi důležitý člen rodiny. Dědeček odešel velmi náhle a nečekaně. Byl to velmi vitální člověk, nejraději trávil čas na zahrádce, u svých včel a v létě v lese sbíral houby. Byl to člověk s neuvěřitelně velkým srdcem, kdykoliv pomohl. Byl takovým tmelem naší rodiny a jeho ztráta nás všechny velmi zasáhla. Byl milující manžel, letos by býval s babičkou oslavil 60 let od svatby, byl milující tatínek tří dcer a především to byl nejlepší děda, jakého jsme si mohli přát. Pro nás nikdy nebude jen číslo! Jsme vděční, že tu s námi byl a v srdcích nám zůstane navždy.

Jitka Davidová

80 let
Maminka

Maminka zemřela na oboustranný zápal plic v domově důchodců v Bystřanech dne 12. listopadu 2021 po nákaze covid-19, spojený s dehydratací a vysílením organismu. Byla to laskavá a milá paní.

Venuše Stupková

59 let
Maminka

Život se s ní moc nemazlil. Ve 30 letech onemocněla neurologickou chorobou, která jí postupně připravovala o hybnost. Maminka zemřela na covid 2.12.2020 v domově pro seniory. Bylo jí 59 let. Je nám to moc líto a chybí nám. Dcery Vendula a Míša.

Jana Krahulcová

65 let
Maminka, manželka, babička

Byla to úžasná, usměvavá, humorná žena. Manželka 40 let, maminka 3 dcer, babička 7 vnoučat. Dne 1.1.2021 nám maminku odvezla sanitka do nemocnice s příznaky covidu, který se v nemocnici potvrdil. Druhý den maminku museli uvést do umělého spánku a intubovat.

Další dny se bohužel stav zhoršoval. Dne 9.1.2021 maminka zemřela - prohrála boj s tímto zákeřným virem. Měla slabé srdíčko a bohužel covidem napadené celé plíce. Byl to nečekaný, rychlý a bezmocný konec života úžasné ženy.

Děkujeme doktorům a sestřičkám z Vinohradské nemocnice. Jsme vděční, že nám umožnili se s maminkou rozloučit a naposledy pohladit. Je to hrozně bolestivé, nespravedlivé a bezmocné. Stále Tě máme v našich myslích, srdíčkách a nikdy na tebe nezapomeneme.

Emílie Schreierová

73 let
Maminka, babička

Byla to zdravá, vitální žena, která zemřela v 73 letech po pětidenním boji s covidem. Když jsme už jásali, že je z nejhoršího venku, ji sestra našla do rána v posteli bez známek života. Do nemocnice se nedostala, necítila se tak zle a jelikož se ani nedusila, do nemocnice jí vzít nechtěli. Zemřela v den padesátých narozenin své dcery (naší matky) a to 29.10.2020. Je to pro nás tak obrovská ztráta, že se z toho nelze vzpamatovat a já jí děkuji za krásné dětství, které jsem u babičky prožila. Je to moc krásný projekt, ti lidé nejsou pouhá čísla.

Antonín a Ivana Křičenský

44 let / 67 let
Otec, bratr / matka

Zdravý voják, hasič, otec od tří dětí: Toníka 4 roky, Štěpánka 2 roky a Marušky 1 den. Bohužel jako zdravý člověk skonal na covid 5.3.2021. Zatím co jsem vyřizoval administrativu za bratra, tak mezi tím bojovala naše maminka Ivana Křičenská 67 let na Áru na covid. Bohužel také podlehla. Byla to žena s velkým srdcem a pro každého by se rozdala. Tímto bych chtěl vzpomenout na bratra a maminku. Je to velká tragédie přijít za necelý měsíc o polovinu rodiny.

Petr Šípek

67 let
Manžel, táta a dědeček

Táta se nakazil na začátku února a 13. 2. 2021 jej na druhý pokus převezli do nemocnice. Mysleli jsme, že se vše lepší, ale 15.2. byl převeden do umělého spánku, ve kterém bojoval další tři dlouhé týdny do 9. března, kdy zemřel. Táta nadevše miloval svoji ženu Petru a byl perfektním dědečkem pro svoje vnoučata. Byl to srandista, fanda moderních technologií a velmi oblíbený člověk, který nikdy nešel daleko pro vtip. A i když to možná bylo někdy lehce přes čáru, bylo to fajn. Táta odešel v plné síle z intenzivně prožívaného života, pracoval ještě z nemocnice. Covid mu vzal minimálně 10 let života. Tati moc děkujeme, že jsme s tebou mohli být! Měj se tam krásně! P+P+D+H+O+D

Miroslav D.

71 let
Tatínek

Ve čtvrtek 1.4.2021 nás bohužel navždy opustil náš táta, který prohrál po skoro 3 týdnech v nemocnici boj s covidem. Táta byl celý život velmi pracovitý, aktivní, a i ve svých 71 letech měl výbornou fyzičku a stále pracoval. Také velmi rád cestoval, a to nejen za krásami české země, ale také i do zahraničí. Studoval několik cizích jazyků, poslední roky se věnoval hlavně arabštině, aby se na svých cestách po oblíbeném Egyptě mohl domluvit. Byl také velkým fanouškem Vítkovického fotbalu, kdy nevynechal snad ani jeden domácí zápas a často se vydával i na výjezdy, aby svůj tým podpořil. Bude nám všem velmi chybět. Čest jeho památce!

Romana Bohanková

49 let
Manželka, maminka, babička, sestra, dcera

Milovala svá vnoučata, která jsme společně chtěli rozmazlovat. Byla vždy hnacím motorem pro všechny, kdo ji znal. Po onemocnění covidem se zápalem plic, kdy byla napojena na ECMO, se stav stabilizoval. Všichni jsme věřili že to zvládne, jako všechny překážky, které vždy zdárně zdolala. Milovala hory. Bohužel 5.2. nás náš anděl opustil a z výšek nás hlídá dál. Moc nám chybíš.

Miloslava Sklenářová

78 let
Maminka a babička

Babičku nám odvezli 11.12.2020. Test v nemocnici ukázal, že je covid pozitivní. Přesto, že jsme se snažili babičku ochránit a vozili ji domů nákupy, nakazila se covidem v nemocnici při pravidelném vyšetření krve - měla leukémii. A poté my od babičky při donáškách nákupů. Když nám po třech dnech volali z nemocnice, abychom se přijeli rozloučit, už jsme všichni leželi v horečkách a pozitivní. Byla to hrozná bezmoc vědět, že už babičku zřejmě neuvidíme a nemoct se rozloučit a poděkovat za vše co pro nás kdy udělala. Jen bratr mého muže mohl svoji mámu v těžké chvíli navštívit. Další dny bylo peklo, báli jsme se každého zazvonění telefonu. Babička ležela na áru na kyslíku. Dny ubíhaly a babička stále bojovala. Náš zdravotní stav se zlepšil, karanténa skončila a babička byla převezena z ARA na normální pokoj. Měli jsme velkou radost, že snad bude vše zase v pořádku. Pravidelně jsme si volaly a já konečně mohla přivést babičce vše co potřebovala. Ještě večer mi nadiktovala vše co si přeje a já slíbila, že ráno nechám vše u sestřiček, aby měla pobyt co nejpříjemnější. I přesto, že mi řekla, že se stále necítí dobře byla naše naděje větší. Bohužel babička se už svého balíčku nedočkala. Zemřela 3.1.2021 v dopoledních hodinách, sama bez své rodiny, bez rozloučení. V našich srdcích zanechala nesmazatelnou stopu. Všem nám chybíš babičko❤️

Stanislav Šalanda

64 let
Tatínek,manžel,dědeček

Miloval svoje vnoučata, těšil se na důchod na chalupu, kam se chtěl přestěhovat se svoji milovanou ženou Maruškou.
Onemocněl 8.3.2021 a více než 14 dní bojoval v nemocnici připojený na ventilátor, každý den jsme volali a doufali v nějakou dobrou zprávu, ale bohužel 1.4.2021 nemoci podlehl.
Bude nám všem strašně moc chybět.

Jan Bortlík

79 let
Tatínek

Byl to muž v plné síle, s jediným příznakem covidu měl teplotu a domácí pozitivní test. Po převozu do nemocnice po 36 hodinách zemřel. Bylo mu 79 let a zemřel 9. 2. 2021.

Josef Štětina

90 let
Tatínek, dědeček a tchán

17.3.2021 nás navždy opustil milovaný tatínek, dědeček a tchán. Uměl si vybrat kdy žít a kdy zemřít. Zemřel přesně na své výročí, v den svých 90. narozenin. Jmenoval se Ing. Josef Štětina, narodil se v Praze, miloval vesnici Herálec, kam se velice rád vracel. Byl sice ze staré školy, měl svůj pohled na svět a okolí, ale kdo je dokonalý. Když bylo potřeba pomoci vždy byl po ruce a nápomocen. V našich srdcích nám bude moc chybět :( určitě už nahoře tančí se ženami. Tanec byl jeho vášeň. 

Věroslava Novotná

82 let
Manželka

Neskutečně vitální, statečná a laskavá žena. Žili jsme jeden pro druhého. Překonala infarkt, operaci štítné žlázy, komplikovanou zlomeninu kotníku, operaci obou očí, porazila i rakovinu prsu a držela na uzdě cukrovku. Očkování se nedočkala a tak na covid už nestačila.
V neděli 21. března se jí udělalo zle a přijela pohotovost. Byli rychlí, ohleduplní a profesionální.

Zemřela v sobotu 27. března. Měl jsem to štěstí, že jsem se s ní mohl rozloučit. Když jsem se vrátil z nemocnice domů a zavřel za sebou dveře bytu, zazvonil telefon a ošetřující lékař mně sdělil, co jsem doufal, že nikdy neuslyším. Těžký průběh, prý se už nedalo nic dělat.
Byla mojí motivací a inspirací, byla to nejlepší, co mně v životě potkalo. Budu dál s naší jezevčicí Ritou chodit po horách na Věřina oblíbená místa a vzpomínat na nejkrásnější období svého života, kdy jsem ji měl po svém boku.

Simona

48 let
Sestra, maminka

Simona podlehla komplikacím po onemocnění COVID-em vloni 28. 9. 2020.Maminka tří kluků, obětavá ženská, která bohužel doplatila na hloupost své kolegyně. Bydlela v Čejově u Humpolce. Milovala přírodu, bylinky, zvířata a hlavně svou rodinu. Budeme rádi když nebude jen číslo, protože ve 48 letech by neměl nikdo takto odcházet. Děkujeme. P.S. Na fotce je se svým prvním vnoučetem, kterého si tím pádem ani nemohla pořádně užít.

Jiří Štork

58 let
Manžel, tatínek, dědeček

Můj manžel Jirka Štork (58) byl skvělý chlap, plný života, který miloval mě, své syny a vnoučata. Prožili jsme spolu krásné Vánoce, přemýšleli jsme nad novým rokem 2021… Na Nový rok Jirka onemocněl covidem a po 7týdenním boji 26.2.2021 svůj život prohrál. Milujeme Tě navždy!!!! Nikdy nezapomeneme !!!

Oldřich Buriánek

74 let
Tatínek, dědeček

Dobrý den,
můj tatínek pan Oldřich Buriánek (rodák ze Všetat) odešel před Vánocemi ve věku 74 let a není jen číslo. Moc mi chybí a každou zapálenou svíčkou mu posílám vzkaz do nebe, kde si jistě dává jedno orosené s některými svými kamarády. Byl to rovnej chlap, který se vším poradil a paličák každým coulem.
V nemocnici bojoval jak Kateřina Udatná (přesně takhle by to řekl), ale zápal plic a zánět v celém těle už byly nad jeho síly. Každý den jsem volala do nemocnice, ptala se na stav a nechávala vyřídit pozdravy a slova podpory. Zprávy o tatínkově stavu byly den ode dne horší, ale pořád jsem věřila, že tu bestii zdolá. V pátek 18.12.2020 po 17té hodině jsem od primářky po telefonu vyslechla jednu z nejhorších zpráv ve svém 38tiletém životě. "Pan Buriánek před chvílí zemřel, je mi to líto....." Za pár dní následovaly ty nejhorší Vánoce - byly první bez táty u štědrovečerního stolu, už nepronášel přípitek. Už to nikdy nebude stejné.

Taťko, chybíš mi a je mi moc líto, že jsem s tebou nemohla být, že jsi na to byl sám.
Jana

Zdeněk Houser

73 let
Nejlepší manžel a táta

25.6.1947 – 6.1.2021
Moc nám chybíš. Schází nám tvůj humor, smích a všechno pro co jsme tě tolik milovali a nikdy nepřestaneme. Ilona, Zdeněk, Míša, Petra, Martin, Pepa, Ilka, sestry Anna a Ivana, vnoučata a pravnoučata🌹

Jiří Pavlica

64 let
Manžel, otec, dědeček, kamarád

18. 11. mně zemřel manžel, jen na COVID. 64,5 roků. Chlap ze Slovácka, ale už dlouho v Čechách. 40. výročí svatby už spolu neoslavíme... Celý život věnoval rodině, práci v zemědělství a posléze jako mechanik v dopravě. Srandista, domácí kutil, zahradník, pejskař, kuchař, pekař, motorkář, kamarád.. Nebylo snad nic, co vy neuměl.. Všechno opravil...Zaslouženého důchodu si nestačil užít.. Tolik plánů jsme měli... Už nic nebude tak jako dřív... Zůstalo jen velké prázdno... 😓😓😓😓😓😓

Jindřich Kovář.

Jindřich Kovář

63 let
Manžel, otec, dědeček, kamarád

Statečný chlap, který více než 20 let pomáhal jako profesionální hasič lidem.
Šikovný, pracovitý člověk, který si chtěl užívat zaslouženého důchodu, chodit na ryby, na houby, cestovat, fotografovat a mít více času na 5 vnoučat. Toho všeho se nedočkal. Těšil se dobrému zdraví, ale v boji s koronavirem si vytáhl krátkou sirku.
Zemřel 11.3.2021.

Martina Dubajová

Martina Dubajová

42 let
Manželka, maminka

Má životní láska a sedmnáct let má manželka a maminka naší dvanáctileté dcery. Podlehla 27.12.2020 ve svých 42 letech covidu, který ji způsobil "embolii plic" zemřela sama bez nás dvanáct hodin po hospitalizaci v nemocnici. Nakazila se v práci "vychovatelka školní družiny" která ještě před rokem byla považována za úplně bezpečnou.
Stále na ni vzpomínáme a každý den nám chybí .
Manžel Petr, dcera Tereza a celá rodina.

Květoslava Šolcová

78 let
Manželka, maminka, babička, prababička

Moje maminka zemřela koncem listopadu 2020 na oboustranný zápal plic. Covid nám vzal člověka, který spojoval celou naši širokou rodinu. Maminka láskyplně pečovala o nás, mého tatínka, vnoučata i pravnoučata. Byla Květuškou z Hrubínovy pohádky O Květušce a její zahrádce. Milovala květiny a všechny je znala jménem. Na zahrádce trávila každou volnou chvíli. Všechno tam krásně kvetlo, vonělo a bzučelo. S kamarádkami navštěvovala Univerzitu třetího věku, chodila na koncerty a měla předplatné do několika divadel. Chvíle odpočinku v jejím podání znamenaly šití nádherných patchworkových dek, ubrusů a polštářů, kterými obdarovávala lidi kolem sebe. Moje maminka žila aktivní a naplněný život a nepromarnila z něj ani chviličku. Chybí mi. Chybí nám. Chci věřit, že tu s námi pořád je. Myslím, že pravnouček Ondra má její oči.

František Krejčiřík

71 let
Tatínek

Na Covid 19 umřel 26.2.2021 můj tatínek pan František Krejčiřík. Bylo mu 71 let a s žádnou vážnou chorobou se neléčil. Bojoval na ARO na plicní ventilaci 2 měsíce, ale měl hned zpočátku postižené plíce covidovým zápalem plic z 90%. Odvezli jej do nemocnice v noci na Štědrý den, byl vkritickém stavu, který nastal doslova z minuty na minutu. Mohu posoudit, pracuji jako zdravotní sestra, ale tak náhle zhoršení stavu, kdy z lehké chřipky náhle bojujete o život, o každý nádech, kterého se vám nedostává, tak toto jsem viděla málokdy. Před nemocí byl můj tatínek velmi aktivní člověk, pomáhal s čímkoliv každému kdo potřeboval, stále něco vymýšlel kolem našeho domu, s maminkou jezdili několikrát ročně na aktivní dovolené, sjížděli řeky na kánoích. Ten Covid když měl on jsme měli celá rodina, všichni chřipkový průběh. Bohužel tatínkovo silné srdíčko to po 2měsících vzdalo......

Věra G.

Věra Gabrielová

56 let
Manželka, maminka
+27. 2. 2021

Nejlepší ženská na světě, milovala život, bojovala až do konce. Skvělá manželka a máma. Učitelka MŠ, milovala děti, měla spoustu plánů. Myslela především na ty druhé a pak až na sebe. Měj se krásně lásko.
Manžel Karel

Ivo Foltan

68 let
Tatínek, bratr

Můj táta onemocněl koncem února. Jeho bratr, který s námi žil se nakazil v práci, od lidí kteří zjistili, že jsou pozitivní den poté, co je vezl v autě. Nemoc ho zastihla velmi silně, byl ovšem nemocný už předtím. Velmi oslábl a můj táta i přes covid chodil za ním, pomáhal mu vstát z postele, staral se o něj. 21.2. jeho bratr, můj strýc, zemřel. Všichni jsme se nakazili od něj, včetně mého táty. Prvních několik dní měl táta vysoké horečky. Po týdnu, kdy moje máma nemohla nic dělat, odvezla ho do nemocnice. Šel po svých, cítil se v rámci možností dobře. Po týdnu a několika dnech se tátův stav ze dne na den začal zhoršovat. Musel být připojen na kyslík. Zjistili mu oboustranný zápal plic a plicní embolii. Bojoval do poslední chvíle. Pak mu z ničeho nic začal pomalu klesat tlak. Ani adrenalinem nebyli doktoři schopni mu ho zvednout. 13.3. zemřel. Chtěla bych jen říct, že můj táta i ve svém věku pořád pracoval. Ještě, když byl v nemocnici, vyřizoval pracovní telefony a plánoval, co se bude dít, až se vrátí domů. Byl to ten největší dobrák pod sluncem, nikdy se k nikomu neotočil zády, všem pomohl a nikdy je nenechal ve štychu. Nedokážu si stále připustit, že je to pravda. Že jsem ještě před svými 20. narozeninami ztratila člověka, který věřil ve všechny mé sny a přání. Nikdy neuvidí, jak dokončím školu a nikdy nepůjde na moji svatbu. Bez něj je můj život už navždy z půlky prázdný.

Miroslav Šedivý

63 let
Tatínek, manžel, dědeček

Můj tatínek, pan Miroslav Šedivý, doplatil na svou celoživotní slabost - kouření a v lednu 2021 mu byl diagnostikován karcinom plic. Přestože všechna vyšetření proběhla celkem rychle a měl podstoupit chemoterapii, nedostal šanci.. V den, kdy měl nastoupit léčbu, byl pozitivně testován na Covid. První týden vše vypadalo na lehký průběh, další týden pak bohužel přestával mít chuť k jídlu, pospával, ztrácel energii. Dva dny po skončení karantény se mu udělalo zle, sanita ho převezla na infekční oddělení ve vážném stavu. Celý týden jsme si telefonovali několikrát denně, dodávali jsme mu energii a odvahu bojovat. V polovině týdne se zlepšil, stabilizoval a vypadalo vše slibně na propuštění. Bohužel, věci nabraly rychlý spád a během jednoho dne se vše otočilo, rychlé zhoršování stavu, špatná prognóza... Mohli jsme se přijet rozloučit. Slíbili jsme si, že až se vrátí domů, dáme si spolu pivo a posedíme na naší společné zahrádce. Už se tak nikdy nestane... Zemřel 9. 3. 2021 v 11:45. Náš tatínek byl věrným manželem, dvojnásobným tátou a dědou, tak trochu samotář, ale člověk se srdcem na správném místě, se spoustou přátel a známých, kteří ho měli rádi nejen proto, že jim v případě potřeby vždy ochotně pomohl. Na rodinných oslavách nás nesčetněkrát rozesmál svým neotřelým vyprávěním životních zážitků všeho druhu, na které nikdy nezapomeneme. Zajímal se o historii, sport, miloval muziku. Budeme ho navždy milovat, všichni...nikdy nezapomeneme!

Jan Kollmann.

Jan Kollmann

72 let
Tatínek, dědeček

"Můj tatínek onemocněl covidem 24.12.2020, druhý den už měl vysoké horečky. Do nemocnice nechtěl. Za týden jsme volali záchranku, odmítli přijet. Ať si vezme paralen a uděláme mu čaj s citronem. Po dalším týdnu jsme volali znovu a nenechali se odbýt. Tatínka odvezli v sobotu v 5. ledna odpoledne a na rentgen se dostal až v 11 v noci. V jednu hodinu po půlnoci jsem ještě mluvila s lékařem, prý to nebude tak zlé, ale nechají si ho tam. Další dny jsem volala do nemocnice každý den. Každý den jsme žili ve strachu. Po týdnu museli tatínka uspat, zaintubovat a připojit na ventilátor. Po dvou týdnech nám dovolili návštěvu, rozlučovací.

Hodinu jsem seděla u jeho postele a prosila ho, ať bojuje, že ho tady potřebujeme, vnoučata ho tu potřebují. Že máme plány, na které jsme se společně těšili, až je uskutečníme. Chtěli jsme spolu k moři, postavit můj dům a ogrilovat si pořádný kus krkovice.

Po dalším týdnu tatínek zemřel. Bylo mu 72 let. Nechal tu tři dcery a pět vnoučat. Celý život pracoval jako zedník. Vlastníma rukama postavil dům, ve kterém jsme se sestrami vyrostly. Miloval fotbal, hokej, biatlon, skoky na lyžích. Pamatuji si, jak jsme se vždycky těšili, až si uděláme něco dobrého k jídlu a budeme fandit našim. Byl to v hloubi duše hodný člověk, nikdy na nás nevztáhl ruku, i když jsme byla pěkná kvítka. Pro vnoučata by se rozkrájel a ona k němu strašně ráda jezdila. Měl moc rad práci na zahradě. Měl hodně kamarádů, se kterými občas zašel na pivo nebo na vesnický fotbal. Miloval pomalu pečený bůček, domácí klobásy, kyselé ryby a tak prostě všechno to tučné a nezdravé jídlo. Jeho další láskou bylo country.

Asi jako každá dcera miluje svého tátu, já milovala toho svého. Pro mě to byl prostě tatínek. Tatínek zemřel v sobotu, 6.2.2020 v 9:30 dopoledne. Náš život už nikdy nebude stejný."

Jiří Menzel.

Jiří menzel

82 let
Manžel, otec dvou dcer, Oscarový režisér, herec

Menzel patřil k hlavním postavám československé filmové nové vlny. Za snímek Ostře sledované vlaky, natočený podle předlohy spisovatele Bohumila Hrabala, získal v roce 1966 Oscara. Zaujal také jako herec. Zahrál si v řadě svých filmů, ale rádi ho využívali i jeho režisérští kolegové, kupříkladu Ján Roháč ve snímku Kdyby tisíc klarinetů, Věra Chytilová ve Hře o jablko nebo Juraj Herz v Upírovi z Feratu.

Ve věku 82 let zemřel.

„Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě,”

„Děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední tři roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem,” uvedla manželka Olga Menzelová na Facebooku.

Ladislav Štaidl.

Ladislav Štaidl

75 let
Hudebník a otec čtyř dětí

Ladislav Štaidl nejvíce proslul jako hudebník a skladatel - zpíval, hrál na kytaru a piano a je také autorem mnoha vlastních skladeb, textů i hudebních aranží. Během svého působení v divadle Semafor se seznámil s Karlem Gottem a navázal s ním jak dlouholeté přátelství, tak spolupráci. Vedle Gottových písní Kávu si osladím a Trezor se Štaidl stal také autorem mnoha dalších hitů, například Waldemara Matušky nebo Heleny Vondráčkové.

Michal Mejstřík.

Michal Mejstřík

68 let
ekonom

Michal Mejstřík byl jedním z nejvýznamnějších českých ekonomů a členem Národní ekonomické rady vlády. Ekonom Lukáš Kovanda ho označil za jednoho z otců moderní české ekonomie.

Mejstřík za svůj život napsal přes 150 odborných publikací a působil také jako profesor na Univerzitě Karlově, kde založil Institut ekonomických studií, a v devadesátých letech se podílel na založení CERGE - Centra pro ekonomický výzkum a postgraduální vzdělávání. Během pandemie byl jedním z členů Ústředního krizového štábu.

“Ať je ti tvá další cesta, už vůbec ne ekonomická, snadná, a ať tě tvé nové působiště přivítá se stejnou vervou, kterou jsi ty dával správným věcem. Kdybych mohl někoho navrhnout na nejvyšší cenu, která se na této zemi může dát, navrhuji tebe. Buď s Bohem. Kdosi moudrý mi řekl, že člověk neumírá najednou, ale s každým úmrtím blízkého kousek. S tebou jsme umřeli hodně,” uvedl na svém facebookovém profilu ekonom Tomáš Sedláček.

Ladislav Mrkvička.

Ladislav Mrkvička

81 let
herec, manžel, otec pěti dětí

Ladislav Mrkvička za svou hereckou kariéru ztvárnil celou řadu významných rolí, včetně hlavních aktérů shakespearových her a dalších divadelních klasik. V roce 2012 obdržel za mistrovství v dabingu Cenu Františka Filipovského a byl také uznávaným recitátorem a hercem v rozhlasových hrách a v roce 2019 obdržel cenu Thálie za celoživotní dílo.

Jeho posledním hereckým výkonem bylo ztvárnění protikomunistického odbojáře Tondy ve filmu Starci, za které získal Českého lva za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Ve věku 81 let zemřel.

František Filip.

František Filip

90 let
filmový a televizní režisér, manžel, otec

František Filip - jeden z předních českých televizních režisérů, který režíroval okolo 600 filmů a stojí za vznikem seriálů Chalupáři, Bakaláři, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem nebo Tři chlapi v jedné chalupě. Dočkal se dokonce označení zakladatele české televizní režie.

Působil také jako pedagog na FAMU. Za své zásluhy v šíření divadelního umění v televizi převzal v roce 2018 Cenu Thálie. Na komplikace spojené s nemocí covid-19 zemřel ve věku 90 let.

David Stypka.

David Stypka

41 let
zpěvák, otec tří dětí

Zpěvák, kytarista a textař David Stypka byl známý svým vystupováním v kapele David Stypka a Bandjeez, která nahrála alba Čaruj, Neboj SE, EP Jericho a neboj. Součástí posledního alba je i duet Dobré ráno, milá, který Stypka nazpíval po boku Ewy Farné.

V roce 2016 získal cenu Anděl za objev roku, po níž o rok později následovalo ocenění Interpret roku a také Skladba roku, právě za duet Dobré ráno, milá. V roce 2019 mu byla diagnostikována rakoviny slinivky břišní, které nakonec ve spojení s komplikacemi způsobené koronavirem ve věku 41 let zemřel.

“Včera večer odložil (bohužel takzvaně na furt) kytaru a mikrák náš i váš David....je to tlak a my doufáme, že ten tlak poleví. Pusťte si písničky, vzpomínejte na zážitky, připijte si/mu a pošlete pozdrav tam nahoru,” uvedli hudebníci z kapely David Stypka a Bandjeez na svém facebookovém profilu.

Jana Andrešíková.

Jana Andresíková

79 let
herečka, manželka, matka jedné dcery

Po studiu na JAMU ztvárnila Jana Andresíková mnoho filmových i televizních rolí, díky svému výraznému hlasu ale často vystupovala i před rozhlasovým mikrofonem nebo jako dabérka. Za celoživotní mistrovství v dabingu také v roce 2010 získala Cenu Františka Filipovského.

Pravděpodobně nejvýznamnější z jejích hereckých výkonů byla role čarodějnice v pohádkovém seriálu Arabela. Naposledy zazářila v roli pomatené Lejdy ve filmech Kameňák 1 a Kameňák 3.

Zemřela ve věku 79 let.

další vzpomínky